Anket Başlığı: The Cossacks trailerini rahatsız edici buluyor musunuz?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Evet, rahatsız edici.

27 47.37%
Hayır, rahatsız olmadım.

30 52.63%
Katılımcı sayısı: 57 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Anket:  The Cossacks trailerini rahatsız edici buluyor musunuz?

Youtube sayfamızdan Türkçe altyazıyla izleyebilirsiniz.
Trailer şu olayı konu alıyor : https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrk_...klar%C4%B1
Tarihsel mektuptaki dilin gayet hafifletilmiş halini içeriyor. Mektubun gerçekliği muallak.

(16-10-2015, 17:03)Duman : Ankette ciddi bir katılıma ulaşırsak Türk oyuncuların trailera yaklaşımı bu şekilde diyerek PDX'e iletebilirim anket sonucunu.
Sanki gereksiz yere hakaretlerde vurgu yapılmış. Ama o kadar rahatsız edici gelmedi. Nasıl olsa gerçek bir olayı anlatıyor. Ne kadar gerçekci, o kadar iyi
Dying
[+] 1 üye Grazer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Rahatsız edici bulmadım, en nihayetinde tarihsel bir gerçeklik söz konusu.
[+] 1 üye Manwell nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 3 üye fff7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gereksiz baska birsey de bulabilirlerdi veya yapabilirlerdi.
[+] 1 üye PiriReis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben şahsen Rahatsız Buldum O kadar İyi savunuyorusn her ülkenin çıkarlarını git kanunin fransa'ya mektubunu konu alan bi dlc çıkart yada video paradox böyle giderse turk oyuncuları oynamaz
  • Zafer esnasında uyguladığım taktikleri herkes görebilir, ancak kimsenin göremediği, zafer yolunu açan stratejilerimdir.

https://www.youtube.com/watch?v=ZjHt3KW6S4g

[+] 3 üye Ottman5858 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gerçeklikle alakası yok mantıksız ve tarihsel değeri olmayan bir Video özelikle kaynağı bir romana dayanırken.
[+] 1 üye Momlak nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İşlenmemiş o kadar tarihi konu varken neden bu diye sormuyor değil insan kendi kendine.
[+] 2 üye fff7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Paradox Interactive, Türk düşmanlığı yapacak en son oyun şirketlerinden bir tanesi. Bu bir tarihi mektuptur. Mektubun gerçeğini okuyana zaten bu fragman komik gelecektir bence. Onun dışında bazı şeyleri aşmayı bilmeli insan , oyun ile gerçek dünya arasındaki farkı falan. Polandball olsun bu tarz şeyler olsun tarihle dalga geçerek eğlenmek üzerine kurulmuş şeyler. Yeri gelir atamıza "defend the kebab" deriz yeri gelir Ermeni soykırımı yaparız kimse ciddiye almadığı sürece bence sıkıntı yok.

Zaten YouTube yorumlarına bakınca milletin tavrından anlaşılıyor ciddiye alınmadığı.

En iyiside şu galiba ;
>Still gets conquered by the Turks
n20GdM.png
[+] 2 üye Steafun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
eski tarihlerde birçok devlet adamının bu tarz hakaret dolu mektuplar gönderdiği söylenir. haliyle bu tarz bir videoda böyle bir mektubun videosu anlaşılan .ilk kez kazakların bize böyle mbir mektup gönderdiğini duydum. ama gerçek ama yalan. rahatsız oldum mu.. hayır:)
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Güzel olmuş ve rahatsız olacak bir sebep de göremedim. Bazı milliyetçi arkadaşlar abartıyor olayı "Ecdadıma sövdürtmem" e getiriyorlar sanki.
Ara
The Cossacks diye bir dlc çıkması saçma. Onun yerine gerçek tarihteki "Korsan" devletleri koyulabilirdi(Cezayir,Tunus,Tripoli(Geliri yağma üzerine kurulu)) Video ise zaten padişaha gönderilmemiş bir mektubu gösteriyor. Bu mektup gönderilseydi zaten Polonya-Litvanya ile Osmanlı arasında savaş çıkardı.
[+] 1 üye Rodemape32 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Türk/Tatar Hanlıkları/Ordaları -yarım yamalak da olsa odaklı- bir DLC duyurup bizi sevindirip "geç oldu ama iyi oldu" dedirtip; DLC'nin ismini "The Cossacks" diye duyurup tarihi gerçekliği yanlı Batılı tarihçilerin kabulu dışında tamamen muallakta olan, hatta müzedeki romandan öteye geçemeyen hakaret dolu seviyesiz bir yazıyı ana konu olarak ele alıp -bir milleti doğrudan hedef gösterip- "seni şeytan Türk" diye başlayan bir video yayınlamak; Paradox Interactive kafası, işte İsveçli kafası tam da budur :Cry :Cry

İşte tam da böyle devam etsinler. Buram buram Avrupalı ırkçılığı kokan oyunlarına başka ne yakışırdı ki :Cry

Böyle devam etsinler çünkü bundan sonra PI'den hiçbir şey satın almıyorum ve toplamda 12.000 abonesi olan ve 70 koleksiyonda bulunan "GFX Overhaul" modunu da yayından kaldırıyorum, tabi bunu kendi yöntemlerimle yapacağım, takipte kalın. (Y)
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ankette ciddi bir katılıma ulaşırsak Türk oyuncuların trailera yaklaşımı bu şekilde diyerek PDX'e iletebilirim anket sonucunu.
(16-10-2015, 16:55)La Valette : The Cossacks diye bir dlc çıkması saçma. Onun yerine gerçek tarihteki "Korsan" devletleri koyulabilirdi(Cezayir,Tunus,Tripoli(Geliri yağma üzerine kurulu)) Video ise zaten padişaha gönderilmemiş bir mektubu gösteriyor. Bu mektup gönderilseydi zaten Polonya-Litvanya ile Osmanlı arasında savaş çıkardı.

Rusya'ya bağlılardı ve zaten savaştılar da :)
(16-10-2015, 16:55)GaulTurk : Türk/Tatar Hanlıkları/Ordaları -yarım yamalak da olsa odaklı- bir DLC duyurup bizi sevindirip "geç oldu ama iyi oldu" dedirtip; DLC'nin ismini "The Cossacks" diye duyurup tarihi gerçekliği yanlı Batılı tarihçilerin kabulu dışında tamamen muallakta olan, hatta müzedeki romandan öteye geçemeyen hakaret dolu seviyesiz bir yazıyı ana konu olarak ele alıp -bir milleti doğrudan hedef gösterip- "seni şeytan Türk" diye başlayan bir video yayınlamak; Paradox Interactive kafası, işte İsveçli kafası tam da budur :Cry :Cry 

İşte tam da böyle devam etsinler. Buram buram Avrupalı ırkçılığı kokan oyunlarına başka ne yakışırdı ki :Cry 

Böyle devam etsinler çünkü bundan sonra PI'den hiçbir şey satın almıyorum ve toplamda 12.000 abonesi olan ve 70 koleksiyonda bulunan "GFX Overhaul" modunu da yayından kaldırıyorum, tabi bunu kendi yöntemlerimle yapacağım, takipte kalın. (Y)
Güldürdü :Cry
Ara
(16-10-2015, 16:55)GaulTurk : Böyle devam etsinler çünkü bundan sonra PI'den hiçbir şey satın almıyorum ve toplamda 12.000 abonesi olan ve 70 koleksiyonda bulunan "GFX Overhaul" modunu da yayından kaldırıyorum, tabi bunu kendi yöntemlerimle yapacağım, takipte kalın. 

Yalnız senin modu benim pc bulamayınca kafayı yedi ve kendini resetledi   :) . Yalnız iyi moddu hocam yazık oldu..
Ara
Bence yanlış bir karar.Oyunda bulunmayan o kadar tarihi konu (bence daha öncelikli olan) varken aralarından bunu seçmeleri var olan ve potansiyel oyuncu kaybından başka bir şey değil.

Cımbızlanmaya çalışılmış teaser'a da gücenen çok olacaktır şahsen ben HOI4 'e şimdiden birkaç kısıtlama yapan Paradox'un çifte standardını saçma buldum.Mektup tarihte yaşanmış bir şey deyip geçsek tarihte yaşanan onca daha ağır hadiselere haksızlık etmiş oluruz.

Ben burada atın götü kadar değerin yok, puşt, hain, it, kopek yazsam moderatör gelip editler değil mi ? Forum standartlarımız paradox'a göre çok mu üst düzey? Bu durumdan Paradox'un Türk oyuncu kitlesini ( en azından umursayan bir kısmını ) yok saydığını çıkarıyorum yada bizi ecdatla ilişkilendirmiyorlar.

Sonuç olarak oyun biz yapmadığımız için iyisiyle kötüsüyle katlanmak durumda kalıyoruz. Paradox oyunlarının hiçbirinde Kanuni'nin Fransa'da dansı yasaklatması gibi bir olayı yada benzeri bir olayı event olarak bile göremeyeceğiz diyorum (art niyetli bir çifte standart varmış hissi uyandırıyor çünkü) sonrada fazla takılma diyorum kendi kendime size tavsiye ederim, tabi ikinci kısmını. :)
[+] 1 üye fff7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Duman You wanna see this:

https://www.reddit.com/r/eu4/comments/3p...cause_its/

Görsel
[+] 4 üye PiriReis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Konuyu gördüm bugün Türkiyeyi komple elden geçirmişler ;D
Ara
İnterneti bu kadar dalgalandıracağını düşünmemiştim :) Yaptığım modun koyu takipçileri vardı ve seviliyordu fakat bu kadarını ben de bilmiyordum. Ama maalesef anlasınlar bu da benim nacizane tepkim, böyle şeyler paylaşanlardan bir şey satın almam da grafiğini komple elden geçiren mod için uğraşmam da. Varsın kendileri geliştirsin.
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.