CK2 İlginç Eventler
#1
Bu konu altinda ilgincime giden eventleri paylasmak istiyorum, altlarina ufak tefek aciklamalar da yapacagim. Yeni baslayan arkadaslar icin belki rehbervari bir nitelikte de olur. Bende yeni ogreniyorum CK2`yi. Eger hatali bilgi verirsem duzeltirsiniz.97iaol.png


Bu event ozellikle kral 50 yasini gectiginde siklikla gelen bir event. Meshur immortaliy eventi. Eger "summon council" derseniz konsulunuz toplanir ve konsul uyelerinden birini arastirma yapmak uzere gonderir. Burada sececeginiz konsul uyesinin kendi alaninda skill yetenegi onemli. Eger basarili olursa bir mistik kadin gelir ve sizden bazi rituelleri yapmanizi ister. Bu mistik cogundala sahtekar cikar ve bu ritueller sonrasi olebilirsiniz. Cok dusuk bir ihtimal eventin basarili olup olumsuz olma sansiniz da var.


x6naqa.png

Bu eventte benim yeni ogrendigim "Death Chess eventi". Courtunuzdan biri sizinle satranc oynuyor ve sonunda cok buyuk bir ihtimalle oluyorsunuz. Nadiren yukaridaki eventte de goruldugu uzere ozellikle Game Master traitiniz varsa yasama ihtimaliniz fazlalasiyor.


n4jfwm.png    zso7j9.png

"The gate to hell eventi"  Burada da kisaca ne kadar umursamaz olursaniz o kadar negatif bonus geliyor diyebilirim.


Oynadip rastladikca konu altinda eklemeyece calisacagim.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Mali'deki altin madenlerine sahip olunca gelen event. Ck2'de boyle bir event gelince ayri seviniyor insan,para bence Eu4'dekine gore daha degerli.

98frjl.jpg
Ara
Cevapla
#3
Meşhur bir şeytan çocuk eventi vardı geri kalan tüm kardeşlerini öldürüyordu falan. Özellikleride çok iyi oluyordu. Şeytanlardan harbi iyi hükümdar oluyor.
Ara
Cevapla
#4
Evet benim kızıma gelmişti. Efsane özellikleri vardı. Bir kere geldi bir daha hiç denk gelemedi. Keşke gelse yine.
Ara
Cevapla
#5
Görseli Reddit'ten aldım. Çok çok nadir bir easter egg eventi. 50 prestij vermesi haricinde bir etkisi yok.
76561198072804974.png
Ara
Cevapla
#6
(15-05-2019, 14:19)Aeschyli : Meşhur bir şeytan çocuk eventi vardı geri kalan tüm kardeşlerini öldürüyordu falan. Özellikleride çok iyi oluyordu. Şeytanlardan harbi iyi hükümdar oluyor.

Benim hatırladığım kadarıyla karakterim yeşil olan ne kadar trait varsa teker teker kaybedip kırmızı olanları almıştı. İntrigue yeteneği bayağı iyiydi gerisi ortalamaydı. Zaten bir yerden sonra iç savaş çıkmaması mümkün değil.
Vir sapit qui pauca loquitur
Ara
Cevapla
#7
Büyük İhtimalle şeytan olacak.

Olmadı. Kullanamadığıma üzülüyorum.

Gitti maceracı oldu oğuzları fethetti. :D
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.