Dizi: Lucifer (2015)
Ben acikcasi "Supernatural" tarzi bir yapim beklerken tamamen polise olan bir dizi ve en kotusu de vasat bir polisiye olmasi. Dizinin tek izlenebilir noktasi basrol karakter rolunde olan Lucifer`in iyi bir oyunculuk sergilemesi.Bence konusunun buyuk bir potansiyeli varken senaristler yuzunden vasat olmus bir dizi. Tavsiye etmiyorum.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben Lucifer'i canlandıran kişinin de iyi oyunculuk sergilediğini düşünmüyorum, dizide özellikle ana kadro çok vasat, sadece suç alanını inceleyen kız başarılı geliyor.

3. Sezon 7. Bölümün ya yönetmeni ya senaristi farklıdır diye tahmin ediyorum çünkü bu zamana kadar izlediğim yegane vasat üstü Lucifer bölümüydü. İzledikten sonra IMDB'den de baktım her bölüm 8'lerde (ki bence 7'lerde olması gerekir) bu bölüm 9.4. Umarım bu bölümdeki yeni karakter dizide kalıcı olur, çok iyi aktör.

Dizinin yapımcısı Californication'un yapımcısıyla aynıymış bu arada.
İptal edilmiş, şaşırtmadı.
Ben üzüldüm açıkçası. Eğlenceli gidiyordu. Breaking Bad, Game of Thrones gibi dizilerle kıyaslayınca tabii ki çok kötü bir dizi denebilir ancak zaten hedefi de o tarz bir dizi olmak değildi. Fox, Lucifer dahil 5 diziyi iptal etmiş zaten. Bazılarının farklı kanallarda devam etme şansı var.
Ara
Kaliteli bir dizi degildi, sasirtmadi.
Ara
Netflix'e geçmiş.
İlk başta yorumları dikkate almadan 2 sezon izledim. 3. sezona gelince yine aynı şeylerle karşılaşınca daha ikinci bölümden izleyesim kalmadı. Konusu ve kurgusu ilgimi çekti ancak sürekli chloe ye şeytan olduğunu söyleyememesi ve sürekli bir aksilik çıkması başlarda güzel gelse de artık sıktı.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Beşinci sezonun sekiz bölümlük ilk kısmı bugün Netflix'e geldi. 7-14 Ağustos arasında ilk dört sezonu izlemiştim. Bu sezonun ilk kısmını da izleyince şu ana kadarki düşüncelerimi yorum olarak belirteceğim.
Ara
Dün Akşam bitirdim ve O kadar sezonun içinde en kötü sezon buydu saçma senaryo kendini tekrar eden bölümler yazık ya pandemi kurbanı oldu yada gerçekten dizi senaristleri bitsin'de kurtulalım modundalar.
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
Beşinci sezonu az önce bitirdim. Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki polisiye dizileri sevmem, cinayet vakaları her ne kadar ilginç, garip ya da ekstrem olsa bile genellikle sıkılırım ki bu yüzden pek polisiye izlemem. Dolayısıyla beni bu diziye çeken (muhtemelen çoğumuzu çeken şey de budur) ilahi bir varlığın insanlar arasında yaşaması ve hatta onlardan biriyle gerek arkadaşça gerek romantik bir ilişki kurması durumu oldu. Ancak, polisiye kısmını da fena bulmuyorum. Hatta ilk sezonda polisiye kısımları gayet ilgimi çekti ve keyif de aldım. Tabii bunu uzun zamandır (yıllar oldu - en son 2018'de izlemiştim galiba) polisiye izlemememe, hem bizim karakterleri hem de karakterlerin kendilerini daha yeni yeni tanımaya başlamasından ötürü vakalarla ilgililik düzeylerinin sırıtmıyor olmasına hem de ilk sezonun gayet özgün ve kaliteli ilerleyen senaryosuna bağlayabiliriz. 

Sonrasındaki sezonlarda artık her bir vakanın o bölümde Lucifer ve Chloe'nin gündelik hayatlarında karşılaştıkları ve sorguladıkları olgular ve kavramlarla alakalı olması, bölümlerdeki olay dizisinin belli bir rutine bağlanıp şüphelilerin belli bir dakikaya gelene kadar katil olmadığını bilmemiz ve katilin kesin olarak en son ortaya çıkartılması ile polisiye unsuru benim gözümde ilgisini net bir şekilde kaybetti. Öyle ki ilk gün ilk sezonu, ikinci ikinci sezonun yarısını izlerken ikinci sezonun kalanını 2-3 gün gibi bir sürede bitirdim. Hal böyle olunca bir noktadan sonra benim asıl ilgimi çeken dizideki polisiye dışı unsurlar ve olaylar oldu (hatta bayağı bir bölümü vaka ile ilgili sahneleri - belli ikili diyaloglar hariç - geçerek izledim) ki onlarda zamanla fazla yavanlaştı bence. Tam olarak açıklayamıyorum ama bir şeyler kesinlikle ters gitti. Üçüncü sezon bence en sıkıcı sezondu. Dörtte hem Netflix'in işin içine girmesi, hem de artık belli başlı olayların (spoiler olmasın diye belirtmiyorum ki izleyenler de biliyorlar neden bahsettiğimi) cereyan etmesiyle biraz daha keyiflendi ama beşinci sezonda bence biraz sıvamışlar, hem genel olarak hem de Lucifer-Chloe öznelinde beğenmedim. Kafamda şöyle olur böyle olur diye hiç kurmadım, bir beklentim de yoktu ama beğenmedim açıkçası. 

Şimdi dizinin takdir ettiğim olayı Lucifer-Chloe ve diğer karakterler arasındaki ilişkileri genele iyi bir şekilde yaydıklarını düşünüyorum. Beşinci sezona kadar 67 bölüm mü ne çekilmiş ve birkaç bölüm haricinde bence ilişkiler bazında (gerek arkadaşlık gerek romantik anlamda) gidişattan memnun kaldım, rahatsızlık duymadım. Ancak bazen cıvıttıkları oldu, yani bir anda "ne alaka abi" diyeceğimiz şekilde karakterleri romantik ilişkilere soktular, olmayınca 2 bölüm geçti bir daha lafı edilmedi falan. Öyle yani...

Genel olarak beğendim, ilahi varlıklar ile insanların bir araya gelmesi benim açımdan ilginç oldu.
An itibariyle 5. sezonun ilk sekiz bölümü çıktı ve dizi toplamda 75 bölüme ulaştı. 8 bölüm daha gelecek ama tarihi belli değil henüz. Dizinin altıncı sezonla birlikte final yapacağı yazıyor ama bu kesin bir bilgi mi bilmiyorum. Umarım çok da abartmadan ilerletirler bundan sonraki kısımları. Netflix'in "abi çok güzel dizi tuttu seveni çok uzatalım da uzatalım" mantığına (bkz. La casa de papel) uydurulup kalan 1,5 sezonu batırılmaz ki bence beşinci sezonun ilk kısmı birkaç bölüm haricinde bunun sinyallerini net bir şekilde veriyor. 

Kalan kısımları çıktığında izleyip bu yorumu düzenlemeyi düşünüyorum. İzlemek isteyenlere ben denemelerini öneririm, özellikle ilk sezonun çok vurucu ve etkileyici kısımları mevcut. On bölüm zaten, 1-2 günde izlenir, sonrasında beğenmezseniz zorlamanıza gerek yok ama bence ilk sezona göz atılabilir.
Ara
5. sezonun ikinci kısmı 1 ay sonra çıkıyor. Bir sezon daha gelecek ve final yapacak dizi. Açıkçası fragmandan görüldüğü kadarıyla leşliğin dibine vurmuş durumda. Twitter'da yapılan yorumları hype dolu yorumları falan görünce yazık demeden edemedim.

Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.