Film: Dunkirk (2017)
ZEnaNa.jpg

Dunkirk, yönetmenliğini Christopher Nolan'ın yaptığı, 2. dünya savaşı temalı aksiyon gerilim filmi.
Film 2. Dünya Savaşı esnasında Kuzey Fransa'daki Dunkirk şehrinin tahliyesini anlatıyor.
21 Temmuz 2017 tarihinde çıktı. IMDb üzerindeki notu 8,9, Rotten Tomatoes skoru %92.

Dunkirk ile ilgili sohbet ve paylaşım bu konu altında yapılır.
Filmin içeriği ile ilgili mesajları spoilera almayı unutmayalım.
Ara
Pazartesi aksami gidecegim. 1 senedir bekliyorum
Ara
Yarına biletimi aldım :)
[+] 1 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yönetmenin ismine kanıp gitmeyin, paranıza yazık. Bu gece gittim de epey fos çıktı film. Filmin yarısında mola verildi ve ben henüz asıl filmin başlamasını falan bekliyorum yani o hesap.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
Ara
Gayet güzel ve kaliteli bir filmdi, beklentilerimi karşıladı. Savaş gerilimini ve hayatta kalma mücadelesini çok güzel bir şekilde anlatmış. Kamera açıları olsun, efektler ve sesler olsun hepsi çok hoşuma gitti. Tek sıkıntısı tahliyenin ortalarında başlamasıydı filmin. Daha önceden detaylı bir bilgi verilip, olayların nasıl geliştiği kısa bir şekilde özetlenebilirdi ama direk olayın içini 100 dakikada özetlemiş film. Beklentiniz aksiyon ve savaş sahnesi yönündeyse o tarz bir film değil, savaş psikolojisi ve gerilimi üzerine bir film. Gidip izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.
76561198032000419.png
Ara
Filmde olay örgüsü falan hiç bir şey yok. Olayları kendim bilmesem boş boş ekrana bakacağım yani. Yoksa görüntü yönetmenliğine, efektlere, oyunculuklara falan bir şey demiyorum.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
[+] 1 üye TLV nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Nolanin filmi. Pek dusunmeye gerek yok gidiyim mi gitmiyim mi diye.
Ara
Ben de bu şekilde düşünüp gitmiştim dediğim gibi. Nolan'ın diğer filmlerine bakıp da beklentiyi yükseltme de ne yaparsan yap.
Ara
Film güzel değil arkadaşlar . Yine klasik bir propaganda filmine doğru gitmiş Allah'tan arada müttefiklerde ölüyor...
Ara

Filme gitmemiş arkadaşların izlemesini tavsiye ederim. Bu konuda yapılan yorumları pek sağlıklı bulmadım detaylı bir inceleme ile fikir edinmek daha uygun olacaktır.
76561198032000419.png
Ara
@napolyon94
Filme gittik çok şükür. İnş ımax almışsındır yoksa emin ol değmez. Fakat ımaxte it dalaşı sahneleri ve kurşun sesleri muazzamdı. İyi film ama iyi sadece o kadar.
Ara
Demiştim.
Ara
(23-07-2017, 23:17)Semavi7 : @napolyon94
Filme gittik çok şükür. İnş ımax almışsındır yoksa emin ol değmez. Fakat ımaxte it dalaşı sahneleri ve kurşun sesleri muazzamdı. İyi film ama iyi sadece o kadar.

Bilet almadim, muhtemlen cinemapink in standart salonlarinda izleyecegim. 

@Kirpi
Yarin aksam bizim tarafa gel sana da bir bilet ismarliyayim.
Ara
@napolyon94

İzledim ben maalesef 2.sini kaldırmam artık.
Ara
İzlemedim ama altyazı çevirmeni eşekherif film için sanat eseri gibi film demişti.
Ara
Ayy yazık, sanat eseri demiş. Yahu kanmayın bak, gitmeyin diyorum size. Güvenin bana.
Ara
Sanat eseri.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Ara
Muhteşem, sanat eseri gibi bir film olmuş.
[+] 1 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.