Forum Gazetesi #105 [20/07/2021] - Röportaj: SchrödingersCat

ykHv9XD.png
FORUM GAZETESİNİN 105. SAYISINA HOŞ GELDİNİZ.
SENATO TARAFINDAN HAZIRLANMIŞTIR.
20 TEMMUZ, 2021

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
MANŞETLER

Ekran Görüntüsü Etkinliği: Temmuz 2021
Ekran Görüntüsü Etkinliğinde Temmuz ayı için katılımınız bekleniyor.

Satranç Turnuvası: Temmuz 2021
Satranç Turnuvasında Temmuz ayı etkinliğinde yapılan karşılaşmaları bu konu altından takip edebilirsiniz.

28. Dönem Aedile Alımları
Strategyturk Forumları 28. dönem aedile alımları başladı. Bu konu altından katılımlarınızı sağlayabilirsiniz.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png

STRATEJİST
Strateji dünyasında geçtiğimiz hafta.

CoH3 - Oyun Vizyonu, İlkeler ve Özellikler
Hearts of Iron IV geliştirici günlüklerinde bu hafta ikmal sistemindeki değişiklikler tanıtılıyor.

CK3 - Yaz Paylaşımları #2: Değerler
Crusader Kings III geliştirici günlüklerinde bu hafta kültür sistemindeki değerler tanıtılıyor.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
ÖNE ÇIKANLAR
Sizler için seçtiklerimiz.

Fırça ve Tuval Üslubu #21: Berthe Morisot - ''In a Park'' 
@SchrödingersCat tarafından hazırlanan konu dizisi Fırça ve Tuval Üslubu'nun 21. Berthe Morisot - ''In a Park'' tablosu inceleniyor.

League of Legends - Fizz 
@PCOyun tarafından hazırlanan konuda League of Legends'ın nadide orta koridor şampiyonu olan Fizz inceleniyor.

Oyun Sohbetleri #7: Yeni Oyunların Sistem Gereksinimleri 
@reddga tarafından hazırlanan Oyun Sohbetleri konu dizisinin 7. bölümünde yeni çıkan oyunlar için gereken sistem gereksinimleri konuşuluyor.

Kültür Sohbetleri #11: Yalnızlık 
@Sezar tarafından hazırlanan kültür sohbetleri konu dizisinin 11. bölümü Yalnızlık kavramına değiniliyor. Konuya katılarak görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

EZfZEwA.png
ÜYE RÖPORTAJI
@SchrödingersCat ile röportaj.

Bize kendini tanıtabilir misin?
@SchrödingersCat: Adım Dilara 20 yaşındayım ve öğrenciyim.

Strategyturk ile tanışman nasıl oldu?
@SchrödingersCat: CK2 Kısa Sorular Kısa Cevaplar konusu ile tanıştım diyebilirim.

Strategyturk'te kalıcı olmana sebep olan şeyler nelerdi?
@SchrödingersCat: En kısa şekilde Genel Forumlar diyebilirim sanırım. Bildiklerinizi başka insanlarla paylaşmanın çok güzel bir duygu olduğunu düşünüyorum. Strategyturk'e ilk geldiğim zamanlar çok alışık olmadığım bir ortam olduğu için biraz çekinmiştim ama açtığım konuların takip edilmesi ve beğenilmesi beni buraya bağladı diyebilirim.

İlk oynadığın strateji oyunu neydi? Son zamanlarda hangi oyunları oynuyorsun?
@SchrödingersCat: İlk oynadığım stateji oyunu CK2, şu sıralar zaman buldukça CK3 oynuyorum.

Favori strateji olan ve olmayan oyunun hangisi? Neden?
@SchrödingersCat: Favori strateji oyunum CK2 diyebilirim ama strateji oyunları konusunda çok fazla tecrübem yok. Favori strateji olmayan oyunum ise Overwatch diyebilirim sanırım.

Oyunlar dışında ne tür hobilere sahipsin? En sevdiğin yemek?
@SchrödingersCat: Ailem sayesinde küçük yaştan itibaren birçok spor dalı ve müzik aleti ile ilgilenme şansı buldum tabi bunlardan çok azı aktif olarak hayatımda diyebilirim keman, piyano ve bağlama bunlardan birkaçı. Okumayı çok seviyorum şu sıralar ise didaktik eserler haricinde bir şey okuyamıyorum. Resme ve resim sanatına hayranım özellikle de İzlenimcilik favori akımlarımdan diyebilirim.

Üyelerimize özellikle önermek istediğin bir kitap, film, dizi veya müzik grubu var mı?
@SchrödingersCat: Okumayan kaldımı bilmiyorum ama Yuval Noah Harari'yi okumanızı öneririm. İnsanın ufkunu genişletmesi için güzel bir adım olduğunu düşünüyorum.

Forumda açtığın çok çeşitli konuların var, gelecekte benzer veya farklı ne gibi çalışmalar göreceğiz?
@SchrödingersCat: Şuanlık özellikle Kültür Forum için yaptığım konu dizilerinin devam etmesi benim için biraz daha ön planda aklımda birkaç konu dizisi daha var ama bunlar şuanlık rafa kaldırdım diyebilirim çünkü konu dizilerini devam ettirmek bazen zor olabiliyor bu yüzden biraz daha bekleyecekler gibi duruyor.

@Takeda Akane: Hellsing aminesindeki Schrödinger karakterini tanıyormusun?
@SchrödingersCat: 5-6 bölümünü izlediğim bir animeydi ama bitiremedim anime konusunda çok seçiciyimdir.

@Rzenma: En çok sevdiğin hayvan?
@SchrödingersCat: Uçan böcekler hariç tüm hayvanları seviyorum bunlardan favorim ise örümcekler diyebilirim. Lisede proje ödevi olarak bir karadul beslemiştim bir evcil hayvan olmasa da gayet eğlenceliydi.

@korkusalan: İsmin nereden geliyor? Ülkenin başına geçseydin ve bir şeyleri değiştirmen için tam yetkin olsaydı neleri değiştirirdin? Forumdan 5 kişiyi kovma hakkın olsaydı kullanır mıydın? Kullandığın durumda kimleri kovarsın?
@SchrödingersCat: İsmim Schrödinger'in kedisi düşünce deneyinden geliyor lisede duyduğum zaman çok etkilendiğim bir deneydi o yüzden foruma da bu nick ile üye oldum. Ülkenin başına geçseydim değiştireceğim çok fazla şey olurdu bunları buraya sığdırabileceğimi sanmıyorum. Kimseyi kovmazdım.

@PCOyun: Gizli K-Pop fanlığı var mı?
@SchrödingersCat: Yok :)

@Attila the Hun: Resme olan ilgin nereden geliyor?
@SchrödingersCat: Avrupada gördüklerim diyebilirim sanırım. Avrupa bana çok şey kattı.

@Duman: En ilginç bulduğun filozof/düşünür? Neden?
@SchrödingersCat: Bir filozofun tüm görüşlerine katılmasamda bazı favori düşünürlerim; Heraklitos ve Freud diyebilirim. Freud'u sanat felsefesine ait görüşleri nedeniyle biraz daha ilginç bulduğumu söyleyebilirim. “Biz”i anlatan bilim ile “Ben”i anlatan sanat, “bir insana giden en kısa yoldur.”

@Mabella: En sevdiğin vegan yemek nedir ve yemek isteyip yiyemediğin yemek var mı?
@SchrödingersCat: Brokoli çorbasından hiç hazzetmiyorum favorim ise Ratatouille.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
HAFTANIN KULÜBÜ

kj6d9uR.png
STRATEGYTURK FELSEFE KULÜBÜ

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
HAFTANIN SÖZÜ

Saf ve sağlam kalabilmiş bir ruh, gerçeğe ulaşmak ihtiyacını duyar. Felsefe ise, gerçeğin ülkesinde oturmaktadır. - Hegel

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
FORUM İSTATİSTİKLERİ

İleti Sayısı
235560 (+1.747)

Konu Sayısı
17628 (+143)

Üye Sayısı
7695 (+46)

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
SON
FORUM GAZETESİ #105
STRATEGYTURK'ÜN TÜM ÜYELERİNE TEŞEKKÜRLER.
« GERÇEK ROMALILAR İÇİN GERÇEK ROMA GAZETESİ »

[+] 4 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gülücükten gizli fanlık olduğu anlaşılıyor.
WhaW8Am.gif
[+] 3 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.