Hunlar Beni Eziyor
iyi akşamlar arkadaşlar ben ara sıra total war oynayan bir insanım acemi değilim oyunda ama ustada değilim orta derece bilgi ve yeteneğim var serinin son oyunlarına baktığımda geçtiği tarihler ilgimi çekmeyince en ilgimi çeken bu oyun oldu ancak oyuna başladım ( daha önce oynamıştım zaten yeni değilim total war attila'ya ) önce vizigotları aldım hunlar yaklaşık 6000 güruh birden yığıp topraklarıma kıtlıktan öldürdüler beni deli oldum ondan sonra ostrogotları aldım gene aynısı oldu 2-3 güruh sorun değil yeniyorumda 6-7 hatta 8 tane birden yığınca hali ile kıtlıktan askerler ölüyor yenemiyorum bunu nasıl engellerim yardım edin kafayı yiyeceğim sinirden
Ara
Nereye yerleşiyorsun oyun başında? Belki daha uzak bir yere yerleşmeyi deneyebilirsin.
Ara
(08-11-2022, 19:58)Aytaç : Nereye yerleşiyorsun oyun başında? Belki daha uzak bir yere yerleşmeyi deneyebilirsin.
Vizigotlar ile oynadığımda fransa italya sınırına ostragotlar ile oynadığımda ise italya'ya yerleşiyorum ancak her 2 ülkede hun yapay zekası başka hiç bir ülkeye gitmeyip doğrudan bana geliyor
Ara
Oyun zorluğun ne durumda peki? Total War oyunları özellikle zorlaştıkça oyuncu hedefli olmaya başlıyor. Belki bir iki tık zorluk düşürmek işine yarar.
Ara
(08-11-2022, 20:08)Onur34 : Oyun zorluğun ne durumda peki? Total War oyunları özellikle zorlaştıkça oyuncu hedefli olmaya başlıyor. Belki bir iki tık zorluk düşürmek işine yarar.
normal zorlukta oynuyorum
Ara
Oyunu oynamadım ama online'da Hun spamını engellemek için Attia'yı iki kez yenmen gerektiği yazıyor. İlk kez yenildikten sonra daha güçlü geliyormuş ona dikkat et ama. Sınır şehirlerini düşmanı oyalamak için kullanıp sadece Attila'nın ordusuna odaklanmak işine yarayabilir.
Ara
(08-11-2022, 20:14)Onur34 : Oyunu oynamadım ama online'da Hun spamını engellemek için Attia'yı iki kez yenmen gerektiği yazıyor. İlk kez yenildikten sonra daha güçlü geliyormuş ona dikkat et ama. Sınır şehirlerini düşmanı oyalamak için kullanıp sadece Attila'nın ordusuna odaklanmak işine yarayabilir.
ben attillayı suikast ile öldürüp barış yapıp kurtulurum dedim ama olmadı muharebede yenersem sorun ortadan kalkarmı?
Ara
Oyunun ilk sürümü dışında Attila'yı suikast ile öldüremiyorsun. Savaş alanında yenmen lazım.
Ara
(08-11-2022, 21:44)Onur34 : Oyunun ilk sürümü dışında Attila'yı suikast ile öldüremiyorsun. Savaş alanında yenmen lazım.
Tamamdır teşekkürler
Ara
Önemli değil iyi oyunlar.
Ara
(08-11-2022, 21:44)Onur34 : Oyunun ilk sürümü dışında Attila'yı suikast ile öldüremiyorsun. Savaş alanında yenmen lazım.
söylemeyi unuttum ben suikast ile öldürdüm attila'yı ilk sürümü değil oyun ama :D
Ara
Vizigotlarla oynayınca hunlar gelmeden önce doğu romanın bedava şehirlerine yağmalayabilirsin. Yerleşik hayata geçmeden önce ham madde biriktirmelisin. Bunları yaparken çok uzun süreler balkanlarda bekleme yavaş yavaş italyaya in herhangi bir sıkıntı olmaz. Hunların senden önce hedefleri olacaktır. Ancak yine de bir yerden sonra hunlar 7 veya 8 güruh gibi geleceklerdir. Bunun için ajanlarınla sürekli taciz etmelisin. Suikast vs seçenekleri neredeyse her tur 3 veya 4 güruha uygulamalısın. Eğer çok fazla bilgin yoksa oyun hakkında bir şehrinin savunmasına önem ver ve bu şehir büyük şehirlerden olsun küçüklerden seçme. Ardından bu seçtiğin şehre elit birliklerini yaklaştır burada hunlarla büyük bir savaş yapıp kazanabilirsin.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.