[MP] EU4 - Multiplayer : Mayıs 2017
(19-05-2017, 08:59)yafeshan : Yeni oyunlarda gorususuz artik. Benden minik bir oneri, oyun duzenleyince haftanin yarisini doldurmayiniz, hem baska oyunlara yer kalsin hemde oyuncuar kendini zamn bulmak icin zorlamasin

3 gün - 3 saat ayırmak cidden çok fazla. 2 gün 2 saat ya da 3 saat daha mantıklı geliyor bana da. Haziran multisine katılmak isterim mesela ama aynı takvimle bu benim için imkansız.
Ara
Biz onceden haftada 4 gun 4 saat yapiyorduk oyunun 1800 lere gelmesi 1 ay suruyordu.Dedigin sekilde yaparsak 1821 e ulasmamiz en az 2 ay surer.2 AY etkinlige ara vermeden devam edebilen olur mu ki?
Ara
(21-05-2017, 18:47)Ayro :
(19-05-2017, 08:59)yafeshan : Yeni oyunlarda gorususuz artik. Benden minik bir oneri, oyun duzenleyince haftanin yarisini doldurmayiniz, hem baska oyunlara yer kalsin hemde oyuncuar kendini zamn bulmak icin zorlamasin

3 gün - 3 saat ayırmak cidden çok fazla. 2 gün 2 saat ya da 3 saat daha mantıklı geliyor bana da. Haziran multisine katılmak isterim mesela ama aynı takvimle bu benim için imkansız.

Eskiden haftanın her günü yapılıyormuş.  :smile: :smile:
Sic Parvis Magna
Ara
Her gün yapılıyordu ve skype aktif olarak kullanılıyordu. Tabi o uzun saatler ve daha küçük olmamı da sayarsak düzenli olarak giremiyordum o oyunlara.
Ara
Arkadaşımla 2 kişi multi atarken hızı 3 ün üzerine alamıyoruz. Oyun hızı otomatik olarak aşağı çekiyor.Bu kadar kişi nasıl multi atıyorsunuz ?
Bu EU4 multilerinde hızı etkileyen şey internet mi yoksa ana bilgisayar mı ?
Ara
Herkesin interneti önemli. Bilgisayar da etkiler de asıl olay internette bitiyor. Birinin interneti düşük gelirse oyun hızı düşer.
Sic Parvis Magna
Ara
Arkadaşımda fiber var ana bilgisayar o oluyor bende 16 mbit e kadar internet var.Daha ne istiyor bu oyun :D
Bazen hızı 2. seviyeye hatta 1. seviyeye indiriyor.
Ara
Arkada interneti kullanan başka programlar vardır. Başka kişiler vardır. Laglamasına sebep oluyorlardır. Belki bilgisayardan da olabilir bilmiyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
Selamlar alımlar devam ediyorsa katılmak isterim
Eu4 oynama sürem 233 saat
Ara
@metinoq Hayır devam etmiyor. Şu sıra sınav dönemleri falan araya girince mp yapılamadı.

Ama yakında yeni mp olabilir takipte kal.
Sic Parvis Magna
Ara
ttnet sağolsun 10 aydır internetim yok ama telefonda 4g internetim var acaba bu oyunu multiplayer oynamak kaç mb yiyordur oynamayı çok istiyorum ama ttnet bir türlü interneti vermedi.
Ara
(28-06-2017, 23:23)Razor : ttnet sağolsun 10 aydır internetim yok ama telefonda 4g internetim var acaba bu oyunu multiplayer oynamak kaç mb yiyordur oynamayı çok istiyorum ama ttnet bir türlü interneti vermedi.
@Aeschyli Sen hakimsindir mevzuya.
Sic Parvis Magna
Ara
Valla çokta hakim değilim ya. Genelde 150-300 mb arası yiyordu ama çok rehost yapılan oyunlarda 500 mb'ye kadar gittiği oldu. Çok fazla yiyor denilebilir.
Ara
bu ay multi etkinliği olacak mı
Ara
Arkadaşlar birilerinin multiplayer açmasını beklemeniz gerekmiyor. Etkinliği kendinizde açabilirsiniz. Host konusunda ise yapmanız gereken açık. Eğer internetiniz kaldırmıyorsa oyuncİu limitini düşük tutup başvuran oyuncular arasından en yüksek internete sahip olanı host yapmak olmalı. Oyuncu limiti için 15 ideal bir sayı. Güvenilir olması açısından başvuruları steam adreslerini verdirterek yaptırabilirsiniz. Başvuranlar arasından interneti 3 upload üstü çıkan olursada oyuncu limitini kaldırtarak genel bir multiplayera dönüştürebilirsiniz. İnternetler genel olarak kalitesiz ancak 10-15 kişi arasındanda 10 kişiyi hostlayacak bir internet çıkar herhalde.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ağustos ayı için kurabilecek varsa hostlugunu üstlenebilirim.
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
Güzel olur valla.Uzun zamandır da multiplayer girmiyordum
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.