[MP] EU4 - Multiplayer : Mayıs 2017
eu4.png

Europa Universalis IV Multiplayer

Host : chaos10ur
GM : Aeschlyi
Oyun Günleri : Pazartesi-Salı-Perşembe
Oyun Saati : 21:00-24:00
Oyun Zorluğu : Hard

Alıntı:Başvuru için yapmanız gerekenler:

1. Başvuru için oynamak istediğiniz 3 devleti ve EU4 oynama sürenizi yazmanız yeterlidir.
  2. Oyuna katılanlar steam üzerinden bana ulaşsın. Steam Linkim: Steam

Multiplayer Kuralları
Her oyuncu ülkesi ve 100 developmentten fazla her AI ülkesi great power sayılır. 
  1. Oyuncuların toplam GP müttefiği olabilir, açtıkları savaşlara sadece 1 GP çağırabilirler.
  2. Garanti atmak veya bağımsızlığı desteklemek ilişki sınırlarından sayılır.
  3. Bir savaş başladıktan sonra sonradan müttefik edinerek savaşa dışarıdan devlet dahil edilemez.
  4. Oyuncular hiçbir şekilde kendi ülkelerinin zararına hareketlerde bulunamaz.
  5. Oyuncular hiçbir şekilde ortaklaşa hareket sergileyemezler, herkes sadece ama sadece kendi ülkesinin çıkarı için oynar.
  6. Düşmüş oyuncunun ülkesi suistimal edilemez.
  7. 1600 yılına kadar Hristiyan-Müslüman ittifakı yasaktır.
Bu kurallara uyulmaması durumunda oyuncu çeşitli oyun içi yaptırımlarla karşılaşabilir veya multiplayerdan ihraç edilebilir.
Kuraldışı Eylemler
  1. Oyuncular birbirlerine Condottieri sağlayamazlar (4. ve 3. kural dahilinde)
  2. Oyuncular birbirlerine büyük miktarlarda maddi destek sağlayamazlar (4. ve 3. kural dahilinde)
  3. Oyuncular arasında toprak satışı yasaktır. (4. ve 3. kural dahilinde)
  4. Oyuncular birbirlerinin savaşına intervention olamazlar (4. ve 3. kural dahilinde)
  5. 1500 yılından itibaren oyuncular uygun sebep dahilinde development miktarlarının %1'ini geçmeyecek şekilde subsidies alabilirler. 

Katılımcılar ve Ülke Listesi :

Alıntı:
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Austria (Bıkmadım, Bıkmayacağım)
Vijayanagar
Ethiopia

1369 Saat

Birde Holy Roman Emperor İçin Geçerli Olan Kural Hala Duruyor Mu Acaba?
WhaW8Am.gif
Ara
1)Osmanli
2)Portekiz
3)Moskova

1234 saat
Ara
1-)Savoy
2-)Portekiz
3-)Brabant

1637 Saat.
Ara
1)Osmanlı
2)Venedik
3)Fransa

1000 saat
Ara
1-ingiltere
2-polonya
3-sweden
1829 saat
Ara
Arkadaşlar başvuran arkadaşlar lütfen beni steam üzerinden eklesinler. Oyun zamanı ulaşırken sıkıntı yaşamayalım.

http://steamcommunity.com/id/aeschyli/
Ara
oyun zorlugu hard denmiş. başvuranlar bence bu detayı atlamasınlar..

aktiflik konusunda sıkıntı yaşayabileceğimden mümkünse japonyadan bir devletçik alabilirim..değil ise katılım sağlamayabilirim..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 4 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çin filan alan yok mu?

Ara
1)Kastilya
2)Moskova
3)Songhai
504 saat
Ara
Ming diğer Asya devletlerinin oyun oynayabilmeleri açısından oyuncuya verilmeyecek. Şuanda hem fazla güçlü hemde tributary sistemi oyunu baltalayabilir.
Ara
Hard açıyorsunuz emin misiniz? Asyada ülke seçilmemesini dile getirmek isterim. Bir bakarsanız minge tribe olmuşsunuz anlamazsınız bile

1600 yılına kadar Hristiyan-Müslüman ittifakı yasaktır. Bu da saçma olmuş. Ot-fr dostluğunu bölerek fransayı kolay yem yapmışsınız. İberian+au+ing vr bir kaç ülke katılımına bakar yıkılması...
Ara
1)Bohemya
2)İngiltere
3)Papal State

1190  Saat
Ara
Jinzahuo devleti güçlü devlet direkt manchu olup core kazanıyonuz tribute olmak dert değil belli süre sonra güçlendikten sonra vergileri kabul etmeyin ming bozar zaten ondan sonra zaten 300 devi rahat geçmiş olucaksınız hatta 500 dev i bulursunuz 1500 yılında zaten disasterden -15 moral yiyecek mandatesi de düştüğünden her yıl %50 nin altına girdiğinde yok olur Qing i kurarsınız o bölgede alınabilinir. Yok yine mandate heaven görmüyecez diyorsanız sizin bileceğiniz iş çünkü oyunun mekaniği bu ve hordelerde tributary de var ve bir oyuncu savaş açtığında diğer vassallar gelmiyor çok büyük bir olay değil. Ayrıca oyuncuya müttefikleri olmadan dalmanın bir yolu bu

Ara
jianzohu ile ming yıkmak şu versiyonda muhtemelen hayalin de ötesinde bir ütopya.. görselle desteklemek istiyorum..

https://steamuserimages-a.akamaihd.net/u...FFAF1547E/

mesele burada mingn oyuncu olması ise ming oyuncuya verilmemeli.. ben ming isem bir oyuncuyu neden tribute yapıp büyümesine seyirci kalayım ki? seni tribute yapmam, kenarda öylece beklersin. ben izin verdiğim sürece yaşarsın. tributeye aldığım diğer devletlere saldırmaya kalktığında seni tepelerim. bu kadar basit..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Her akşam mı oynanacak?

EDIT: Yeni gördüm :)

Oyun Günleri : Pazartesi-Salı-Perşembe
Oyun Saati : 21:00-24:00
Ara
denmark
muscovy
brandenburg
200 saatim var yaklaşık
Ara
1600 yılına kadar Hristiyan-Müslüman ittifakı kuralını tamamiyle yabancı forumlarda kurulan multiplayerlardan gördüm. Host ilede tartıştık mantıklıda geldi. Osmanlı-Fransa ittifakına değinebilirsiniz ancak Osmanlı ve Fransa oyundaki en güçlü 2 ülke. Fransa'nın Osmanlı müttefikliği olmadanda yıkılacağını sanmıyorum. Ancak Osmanlı-Fransa-Moskova müttefikliği ciddi anlamda oyunu tıkayan müttefikliklerden. Avusturya ve Polonya defalarca kez bunun cezasını çekti. O sebeple oyunu biraz daha açmak adına bu kuralı benimsemeye karar verdik. Çok sayıda itiraz gelirse gözden geçirebiliriz tabi ancak ben hala kararımın arkasındayım.
Ara
Merhaba. Ben de her gün katılamayabilirim, o yüzden uygun görülecek küçük bir devlet alabilirim.
Ara
Ben De Hristiyan Müslüman İttifakı Kuralına Katılıyorum Şahsen Fransa Ve Osmanlı Arasında Kalan Ülkeleri Tamamen Kilitliyor Zaten Avusturya Polonya Birlikte Osmanlıyı Yenemiyor Fransa Da Katılınca İşin İçine İyice Kötüleşiyor
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.