[MP] EU4 - Multiplayer : Nisan 2016 [2]
Quwawa ve Jaunpur :)
Tabii ki, Bohemya olarak değiştirdim seni.
Open Up Tech, Build Up Economy, Let Mercenaries Swarm Through
Ara
hindistanda kimse yokki :( @Duman
Ara
Değişiklik bum:Kildare
Ara

Ara
Avusturya devletini almaya karar verdim. Bilginize.

Edit: @Temir yer var.
Ara
Sweden olucam
Ara
bende gelemedim oyuna dalmışım üzgünüm steam den eklersen oyun vakti gelince atarsın davet hemen gelirim
http://steamcommunity.com/id/Oberhauser/
Feed Your Head !!
Ara
Portekiz 
Milan
"Biz inandığımız davaya koşarak gideriz koşarak gidemezsek yürüyerek gideriz yürüyerek gidemezsek sürünerek gideriz ama davamızdan vazgeçmeyiz " Prof.Dr.Necmeddin Erbakan
Ara
İrlanda elbet özgür kalacak bir gün...

Faşist ingiltere!
[+] 1 üye lortcush nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1460 Rehost

Ceyhun - Hollanda
Furkovic - Floransa
Elbruznart - Portekiz

aramıza katıldılar.
Ara
mpden ayrılıyorum herkese kolay gelsin
Ara
Güzel 1 MP oldu, sıkıntı yoktu.
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Etkinlikten resimler istatistikler görürsek hoş olur, oyuncuların çeşitli yerde anlattıkları hariç buradan takip etmek mümkün değil.

@GaulTurk Arabistan'ı kuracak mısın?
Dünkü oyunumuz hakkındaki istatistikler, önemli olaylar ve genel politik avrupa haritası şu şekilde; 
(Resim çıkmıyor sanırım, link : http://hizliresim.com/4rOAg0 )

4rOAg0.jpg

Ülkelerin Gelişmişlik Düzeyleri

1. Ottomans GaulTurk 631 dev.
  2. France iberkay 502 dev.
  3. Muscovy WesternFront 430 dev.
  4. England Kanun-i Civilization 311 dev.
  5. Castille Redtay 303 dev.
  6. Poland Barbarossa 284 dev.
  7. Austria SatanistKesenKedi 198 dev.
  8. Bohemia Quwawa 181 dev. (Ayrıldı)
  9. Portugal Elbruznart 138 dev. 
  10. Brandenburg sisisi 112 dev.
  11. Floransa Furkovic 106 dev.
  12. Lübeck Reoberg 92 dev.
  13. "İrlandalı" Lortcush 0 dev. (Yıkıldı)
     Belli başlı olaylar
  • Oyun başladıktan hemen sonra, İngiltere İrlanda'da yaşamakta olan lortcush'a savaş açtı. Kendisini mağlup ederek ülkesini ilhak etti. Lortcush bu savaştan sonra oyundan ayrıldı.
  • Avusturya - Bohemya savaşı : Savaş sonucunda Avusturya Bohemya'ya Viyana'nın kuzeyinde bir bölgesini verdi. Savaşı izleyemediğim için fazla bilgim yok, bilenler anlatabilir.
  • Avusturya - Macaristan savaşı : Avusturya, PU'ya almak için savaş açtı. Yanında Leh birliği de olmak üzere Macaristan üzerine yürüdüler. Aynı anda Timur-Kazan-Kırım 3lüsüyle savaş halinde olan Moskova, 2. bir cephede savaşmamak için Lehlerin tehdidine boyun eğerek Macar dostunu yanlız bırakmak zorunda kaldı. Savaş, Avrupa'dan değişik ülkelerin Macar kralına paralı askerler yollaması ile uzadı. Fakat Kesin Habsburg zaferi ile sonuçlandı. Bu sonuçla Macar oyuncusu Temir, oyundan ayrıldı. Macaristan, Avusturya'ya bağlandı.
      -- Notlar --

Oyun boyunca Mare Nostrum ile gelen yenilikler arasında en çok üzerinde durulan konu paralı askerler oldu. Oyuncular arası savaşlarda, diğer devletlerin çok ucuz fiyatlara paralı asker yolladıkları görüldü. Bu konuda, en düşük ve en yüksek fiyat belirlemeleri yapabiliriz. Önerilerinizi bekliyorum.

Bu arada bölgemdeki bakım onarım sebebiyle, internet hattımda bir süre işlem yapamayacağım, bu akşamdan itibaren bir süre internetim kesilecek. Bu sebepten sunuculuğu yapabilecek olan varsa, kaydı paylaşayım kendisi ile. Bulunamazsa başka yöntemler düşüneceğim. 

Hatta oyunu buradan paylaşmış olayım, hem girerken sıkıntı yaşamazsınız, hem de doğru oyunla devam ettiğinize emin olursunuz. Linkten indirebilirsiniz.

http://s6.dosya.tc/server6/j5lyl2/mp_Muscovy1475.rar.html
[+] 2 üye WesternFront nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Trade League dekikeri saymıyormusun. Condottieri ye gelirsek dedigim gibi kiralama 1x ile 2x manintance arasında olmalı fazlası para yardimi azi beleş asker..
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
[+] 1 üye Reoberg nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Müsait olursam hostluyacağım ama söz vermiyorum.
Ara
Ben 20 25 kisi kaldiririm 8mbit upload var ama yeni dlc yi almadim :D diğerleri var.
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
Reoberg, ben sana steam hesabimi verebilirim, sunarken oradan sunarsin

Bir de dün lobide farkettim, co hosting diye bir seçenek eklemișler. Burden fazla sunucu, geçici bir süre aynı ip adresini kullanarak, oyun sunuyorlar. Ama fazla bilgim yok, denemedim, bilgi olarak paylașıyorum. Araștıran veya bilen varsa bizi de bilgilendirsin
Ara
@Reoberg Bu günlük oyunu senin kurma şansın var mı?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.