[MP] EU4 - Multiplayer : Nisan 2016 [2]
Aldıysa tabi. :D
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
19.55'e kadar bekleriz, olumsuz yanıt gelirse cumartesi son kaydı 1475. Başka bir seçenek kalmıyor ne yazık ki ..
Open Up Tech, Build Up Economy, Let Mercenaries Swarm Through
Ara
Son Save'i kaydeden var mı? Atarsanız iyi olur.
Ara
bende kayıt var olabilir
bi bakayım

yok kusura bakmayın kayıt diger internetde cloude de kalmıs

bana cumartesi son kaydıda olur
Ara
Save bulundu halledip açiyorum 5 dk içinde ...

Oda Kuruldu
Oda Adı: Reoberg'S Game
Şifre: st
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
[+] 1 üye Reoberg nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-04-2016, 19:18)Reoberg : #lortcush son save i atarmisin ?

@ ile oluyor o.

(15-04-2016, 19:31)Duman : Aldıysa tabi. :D

Komikmiş biri beğensinde boşa gitmesin.
Ara
Yarın veya pazar günü istatistik yayınlayacağım ..
Ara
Bugün oyunun birden kapanması sebebiyle düştüm. Sürekli geliştirdiğim ve toparladığım ülkemin oyunun kendisi sebebiyle dağılmasından ve zarar görmesinden bıktığım için MP'den ayrılıyorum. Johan senin ananın
G0kMNN.png
[+] 4 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben İngiltereyi oynuyorum @WesternFront hocam ilk sayfayı düzenleyin .
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
[+] 1 üye Furkovic nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oda Kuruldu
Oda İsmi: Reoberg'S Game
Şifre:st

Ara
Bu gece girip çıkan oyuncuların ve son haldeki 'sürekli' oyuncu dağılımının, istatistiklerin, günün önemli olayları ve bazı savaş raporlarını düzenleyeceğim. Ayrılan, yeni katılan oyuncular oldu. Bunun dışında bir de Barbarossa arkadaşımız, kaybettiği savaşın ardından ülkesinden ülke çıkartarak; oyundan ayrıldı. Bu olayla ilgili detaylı malumatı daha sonra vereceğim. Herkese şimdilik iyi akşamlar ...

Merhaba, 

16 Nisan oturumunda gerçekleşen olaylar, son durum, ve alınması gereken kararlar hakkında bilgileri sizlerle paylaşıyorum. Önce istatistikler;

Görsel

-- İSTATİSTİKLER --

1. Osmanlılar 1087 Oberhauser
  2. Rusya        927   WesternFront
  3. Fransa       760   (Kayıt yapmadı ve ismini hatırlamıyorum.)
  4. Avusturya  718   SatanistKesenKedi (Ayrıldı.)
  5. Hindistan   708   _Poyraz
  6. İspanya     607   Redtay (Pazar gelmezse ayrıldı sayılacak.)
  7. Polonya     342   Barbarossa (Yeni ülke seçecek. Detay devamında..)
  8. Lübeck      307   Reoberg
  9. İngiltere    303   Furkovic
  10. İsveç         256   Tigin
  11. Branden.   156   Kanun-i Civilization
  12. iberkay      AYRILDI
  13. QUWAWA  AYRILDI
  14. Elbruznart AYRILDI
  15. sisisi          AYRILDI
  16. GaulTurk   AYRILDI
  17. lortcush     AYRILDI
Unuttuğum var ise, kaydınızı yapmamış iseniz, bana bildirin. Listeye ekleyelim.

-- ÖNEMLİ OLAYLAR --
  • 1561'de Avrupa'da tam bir kaos başladı. Yorum yapmıyorum, resimlere bakınız.
       Rusya açısından,

Görsel

Fransa açısından,

Görsel

Avusturya açısından,

Görsel

Lehistan açısından,

Görsel

• Din savaşları : Brandenburg'un aynı zamanda Lehistan-Lübeck savaşında olması ve Protestan liginin çok güçsüz olması sebebiyle, protestanlar ağır bir yenilgi aldı. Bununla beraber kesin sonucu bilmiyorum. Olaya daha fazla hakim olanlar açıklayabilirler.
  • Rus - Leh heretizm savaşları : Rusya, Avrupadaki kaos ortamını fırsat bilerek, doğu lehistan seferine çıktı. Savaş, Rusya-Brandenburg vs Lehistan-Lübeck arasında geçti. Erken dönemde, Rus ve Leh orduları bir kez karşı karşıya geldiler, Rus orduları galip geldi. Ardından Almanya'da Brandenburg üzerine yürüyen Leh orduları, Lübeck desteğini de alarak Brandenburg'u savaş dışına itti. Din savaşlarıyla da iyice yorulan Brandenburg, bu dönemde içinden 10'a yakın devlet çıkardı. Brandenburg batıda yenilirken, Rus ordularının Lehistan üzerinde ilerleyişi sürüyordu, sibiryadaki isyanların büyümesi üzerine ordunun üçte biri oraya kaydırıldı. Batıda 50bin kadar asker ile ilerlerken, Lübeck ve Leh orduları geldi. İki Ordu, yaklaşık 6 ay sinir harbi yaparak birbirleriyle köşe kapmaca oynadı. En sonunda savaşın kaderini belirleyen savaşta 90 bin birleşik leh-alman askeri, 50 bin rus askeri tarafından bozguna uğratıldı. Bu savaştan sonra Lehler kayıtsız şartsız teslim oldu. Savaşın görüntüsü altta mevcut;
      Görsel

Barbarossa, savaşın ardından ülkesinden Litvanya çıkarmış, ben yeni ülke almak istiyorum demiştir. 100 dev.'den az olmak koşuluyla yeni ülkesini seçebilir.

Tekrar hatırlatmak isterim, amacımız eğlenmek. Eğlenmiyorsanız, sebebini söyleyin. Tartışalım. Ben kaybettim, çıkıyorum demeyin, ben gelişemem artık bu saatten sonra beni hep döversin çıkıyorum demeyin, sadece bir savaşta dahi zaman geçtikçe ülkeler arası dengeler değişebiliyor. Bakarsınız birisi destek olur, rakibinize savaş açılır, condottieri verirler, rakibinizin kuşattığı şehirde 100k isyancı çıkar ordusu patlar, yani bunlar olur. 

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Görüşmek üzere...
[+] 2 üye WesternFront nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Resimler gözükmüyor :/
Not: Bu arada foruma resimler gözükmüyor butonu mu koysak ?
Feed Your Head !!
Ara
Resimleri fixledim, foruma resim eklerken resmin bulunduğu sayfanın değil direkt olarak resmin linkini kullanalım.
Aynen o olayı çözememiştim, bundan sonra öyle yaparım.
Ara
Lübeck açisi yokmu Fransadan %50 İngiltereden %40 Trade Power çekiyoruz yani .D

Ara
Büyük ihtimalle ikisinden de bir şey çekmiyorsun. Trade power çekme sadece ortak tradenodelarda geçerli oluyor.
Barbarossa bırak yeni ülke seçmeyi karalisteye alınsın. Savaş kaybedince ülkesini dağıtıp yeni ülke seçmek nedir, anaokulu çocuklarıyla oynamıyoruz MP'yi. @Duman da ben de bu konuya önem veriyoruz. Organizatör @WesternFront ve Host da bu konuya el atsın.
G0kMNN.png
Ara
Ben de öyle düşünüyorum, bu konuyu ankete açmayı düşünmüştüm. Fakat oyuncu sayısı zaten çok az. Kendisi zayıf bir ülkeyle yaşamaya devam edebilecekse kendini orada kanıtlama hakkını vermek istedim. Büyük bir ülkeyi bir süre alamayacak.
Ara
savaştan sonra brandenburgda aynı şeyi yaptı ama tek dikkat çeken benim garip
Ara
Duman English Channel %40 trade power collect yapıyorum orda :D

Barbarossa konusu ise bence yaptığı hatalıydı tamam biz son gününde mp'nin trolledik ama oyunun gidişatını bozacak bir troll oldu bu 1800 lerde olsak bisi demezdim ama Rusya ile savaşıyorsun yeniliyorsun sonra Rusya'ya yârdim ediyorsun daha rahat toprak almasi için .

Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.