Önemli: EU4 - Bilgi Oyunu
The Great Naval Reform

fakat bu eventte diğer seçimleri yapmak çok daha mantıklı. Para zaten önemsiz bir birim olduğu için monarch power daha tercih edilesi.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Doğru cevap.
Ara
Oyunun Steam atölyesinde en çok abonesi olan mod hangisidir.
WhaW8Am.gif
Ara
Extended Timeline?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Doğru.
WhaW8Am.gif
Ara
Şimdiki sürümlerde var mı bilmiyorum ama eski sürümlerde vardı,
Eu4'te hangi ülke ve hangi tarihte başlarsanız England ülkesini Vassal olarak salabilirsiniz?
Ara
Büyük britanya kurulduğu tarihte oyuna başlarsanız england vasal salınabilir
Ara
(02-08-2020, 14:45)baywatch06 : Büyük britanya kurulduğu tarihte oyuna başlarsanız england vasal salınabilir

Cevap tam değil.
Ara
Ekstradan gemi basmadan en hızlı şekilde hangi yöntemlerle donanma sayısını nasıl artırabiliriz?

Not: 2 farklı yolu iki yoluda istiyorum.

(02-08-2020, 16:01)Defterdar :
(02-08-2020, 14:45)baywatch06 : Büyük britanya kurulduğu tarihte oyuna başlarsanız england vasal salınabilir

Cevap tam değil.
bide bu sorunun tam cevabını öğrenebilir miyim
@Defterdar
Ara
@baywatch06 gemi capture yaparak

Gemi çalma şansını yükselten naval doktirini kullanabilirsin
Ara
1. yol için cevap eksik gemi capturlayacaksın ama bu gemileri capturlama şansı baya bir artıyor bu gemi capturlama şansını artıran faktörlei soruyorum aslında
2.yolu ise söylememişsin
Ara
Cevabı veriyorum

Gemi sayısını arttırmak için 1. yol şudur sahip olmak istediğin devletlerin gemilerini tag değiştirip kendi devletine satarsın

2. yol ise özellikle teokrasilerde rodos gibi bazı devletlerin ideasında @Legnicanın dediği gibi poliçe alarak ve son olarak naval idea ile din ile din ideasıın birleşiminden oluşan poliçeyi alarak gemi yakalama şansınız çok artıyor böylelikle gemi basmadan çok hızlı bir şekilde büyüyebilirsiniz
Ara
(18-09-2021, 21:22)baywatch06 : bide bu sorunun tam cevabını öğrenebilir miyim

Amerikan Bağımsızlık savaşı başlangıcında USA England Core'larına sahipti. Şuanki sürümlerde durum ne...Bilmiyorum.
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(19-09-2021, 21:20)baywatch06 : Cevabı veriyorum

Gemi sayısını arttırmak için 1. yol şudur sahip olmak istediğin devletlerin gemilerini tag değiştirip kendi devletine satarsın

2. yol ise özellikle teokrasilerde rodos gibi bazı devletlerin ideasında @Legnicanın dediği gibi poliçe alarak ve son olarak naval idea ile din ile din ideasıın birleşiminden oluşan poliçeyi alarak gemi yakalama şansınız çok artıyor böylelikle gemi basmadan çok hızlı bir şekilde büyüyebilirsiniz

Detaylı sorduğunu düşünmemiştim, ozaman bende senin bir eksiğini söyliyim amiraller yüzde 20 capture chance traiti alabiliyorlar bunu da ekleyelim

Soru: Herhangi bir karar geçirdikten sonra imparatorluk hükümet seviyesine ulaşan ülkeler hangileridir ?
Ara
@Legnica amiraller kısmını es geçmişim haklısın Sorunun cevabı Osmanlı imparatorluğu, Siam kurulduğunda imparatorluk seviyesine ulasiyodu bide qing kuruldugundaydi sanırım
Ara
@baywatch06 daaaat, eksik var
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
sizce en  yüksek cavarly combat abilitye sahip hangisidir yüzde olarak kaçtır
Ara
(17-02-2023, 15:11)baywatch06 : sizce en  yüksek cavarly combat abilitye sahip hangisidir yüzde olarak kaçtır

Polonya yüzde 90
Ara
Yanlış Cevap Doğru Yuan %95 gibi bir yüzde elde edebiliyor
Ara
(17-02-2023, 23:07)baywatch06 : Yanlış Cevap Doğru Yuan %95 gibi bir yüzde elde edebiliyor
Modifierlerin ss ini atsana
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.