StarCraft - Protoss Bina Rehberi
#1
TEQOFLXOSFXI1581557185208.png

Bu rehberde Protoss Irkının binalarının genel özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Binanın ResmiBinanın İsmiBinanın Özelliği
Protoss_Nexus.png Nexus Protossların ana binasıdır. Buradan işçi üretilir, teknoloji araştırılır ve kaynaklar buraya getirilir.
Protoss_Pylon.png Pylon Protossların en önemli binalarından biridir. Pylon'un çevresinde oluşan Psionic Matrix içinde olmayan binalar işlevselliklerini yitirirler. Nexus, Assimilator ve diğer Pylonlar bu kuraldan müstesnadır.  
Protoss_Assimilator.png Assimilator Vespene Gaz'ını kaynağından çıkartmanızı sağlarlar.
Protoss_Gateway.png Gateway Piyade birlikleri üretmek ve  hızlıca nakletmek için kullanılabilirler.
Protoss_Forge.png Froge Photon Cannon binasına erişim kazanmanızı sağlamasının yanında çeşitli araştırmalar da yapmanıza olanak sağlar.
Protoss_Photon_Cannon.png Photon Cannon Hava ve kara birliklerine menzilli saldırılarla karşılık verebileceği gibi gizlenmiş düşman birliklerini de ortaya çıkarabilen bir savunma binasıdır. 
Protoss_Shield_Battery.png Shield Battery Yaralanmış ya da hasar görmüş Protoss birimlerin Plazma Kalkanlarını yenileyebilir. İnşaat edildiklerinde 100 enerji ile başlarlar ve her enerji puanı iki Zırh puanını yenileyebilir. Zırhı yenilenen birlik ya da birlikler ne haraket edebilir ne de savaşabilir.
Protoss_Cybernetics_Core.png Cybernetics Core Hava ve Sibernetik Protoss birliklerine açabileceğiniz geliştirmeler sunarken, ileri teknolojilere de ulaşmanızı sağlar. 
Protoss_Robotics_Facility.png Robotics Facility Robotics Support Bay ve Observatory binalarına erişim sağlamanızı sağlar. Tek başına Shuttle, Robotics Support Bay ile Reaver ve Observatory binası ile Observer birimini üretebilir.
Protoss_Robotics_Support_Bay.png Robotics Support Bay Çeşitli araştırmalara erişmenizi sağlarken Reaver birimininin üretilmesini ve birim hakkında da araştırmalara ulaşılmasını da sağlar. 
latest.png Observatory Observer biriminin üretilmesini, geliştirilmesini ve ışınlanmasını sağlar. 
Protoss_Stargate.png Stargate Protossların çoğu hava birliğinin üretildiği yerdir. Herhangi bir araştırmaya ulaşmanızı sağlamaz.
Protoss_Citadel_of_Adun.png Citadel of Adun Templar Archives binasının yapımı için gerekli bir binadır. Sadece bir araştırmaya ulaşmanızı sağlar ve bu binadan birim de üretemezsiniz.
Protoss_Templar_Archives.png Templar Archives Gateway binasından Dark Templar ve High Templar birimlerinin üretilmesini sağlamasının yanında, Forge binasında yer birimlerinin zırh ve silah ageliştirmelerini araştırmanızı da sağlar. 
Protoss_Fleet_Beacon.png Fleet Beacon Stargate binası bittikten sonra yapılabilen bu bina Carrier üretmenize olanak sağlamasının yanında hava birliklerinin zırh ve silah geliştirmelerini de araştırmanızı sağlar.
Protoss_Arbiter_Tribunal.png Arbiter Tribunal Stargate binasından Arbiter birimini üretmenizi sağlar. Ve arbiter birimi hakkında üç tane geliştirmeye ulaşmanızı sağlar.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.