Steam 2023 Yaz İndirimi
LBlO3Pt.png

Steam 2023 Yaz İndirimi

Steam 2023 Yaz İndirimi başladı. 29 Haziran - 13 Temmuz arasında çeşitli oyunlarda indirimler mevcut.

Steam kur güncellemesinden sonra oyunların çoğunda fiyat değişimi olmuştu, $1 = 2.5₺ değeri civarından satılan oyunlar var. Ayrıca doların 26₺'yi geçmesi üzerine Steam'in indirimler sonrasında yeniden güncelleme yapacağı söylentisi dolaşıyor.

İyi bayramlar ve keyifli alışverişler dilerim.
Ara
Gta5 1 saat önce indirimli 180 liraydı. Şuan baktım 277tl olmuş. Artışlar hafiften başladı.
Ara
Metro 2033 hâlen 3₺'ye satılıyor, garip. 1 kere indirirkenki server masrafını karşılamıyodur heralde.
Ara
Bir oyun satın aldım ve 2,4 saat oynamisim. Ama iade ettim. Çok fazla bug olduğunu beyan ettim ki oyunun yorumları da "karışık". İademi özellikle cüzdana istedim ki 'bu tekrar oyun alacak verelim parasını ' derler diye düşündüm. İade olur mu sizce?
Ara
(30-06-2023, 15:34)SiyahAtlıHarzem : Bir oyun satın aldım ve 2,4 saat oynamisim. Ama iade ettim. Çok fazla bug olduğunu beyan ettim ki oyunun yorumları da "karışık". İademi özellikle cüzdana istedim ki 'bu tekrar oyun alacak verelim parasını ' derler diye düşündüm. İade olur mu sizce?

Bir iki sene önce arkadaşım 4 saat oynadığı oyunu güzel bir açıklama yazarak iade ettirmişti. Ancak daha dün başka bir arkadaşım 3.2 saat oynadığı oyuna uzun bir açıklama yazmasına rağmen iadesi reddedildi. Şu ana kadar hiçbir iade talebim reddedilmedi Steam'de. Sadece saate mi bakıyorlar talebi değerlendirirken bilmiyorum. Ben de vaktinde 2 saatten fazla oynadığım oyunu iade etmiştim. Reddetme ihtimalleri de yok değil.
76561198034761601.png
[+] 3 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-06-2023, 15:50)Craetus :
(30-06-2023, 15:34)SiyahAtlıHarzem : Bir oyun satın aldım ve 2,4 saat oynamisim. Ama iade ettim. Çok fazla bug olduğunu beyan ettim ki oyunun yorumları da "karışık". İademi özellikle cüzdana istedim ki 'bu tekrar oyun alacak verelim parasını ' derler diye düşündüm. İade olur mu sizce?

Bir iki sene önce arkadaşım 4 saat oynadığı oyunu güzel bir açıklama yazarak iade ettirmişti. Ancak daha dün başka bir arkadaşım 3.2 saat oynadığı oyunu uzun bir açıklama yazmasına rağmen iadesi reddedildi. Şu ana kadar hiçbir iade talebim reddedilmedi Steam'de. Sadece saate mi bakıyorlar talebi değerlendirirken bilmiyorum. Ben de vaktinde 2 saatten fazla oynadığım oyunu iade etmiştim. Reddetme ihtimalleri de yok değil.

Benim iadelerim de senin gibi hep kabul oluyordu.Bi keresinde güzelce açıklama yazarak 3.5 saat oynadığım bir oyunu iade ettirmiştim. Fakat son denememde 2.2 saat olmasına rağmen red aldım. Katı politikalara geri dönüş olmuş. Denemekte zarar yok bu arada ama son dönem zorlaşmış olabilir.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bundan 5-6 sene önce 48 saat oynadığım Civ5'i iade etmiştim. Neden olmasın?
t8nubAh.gif
Ara
Rust ve Grounded aldim. Bakalim..
Ara
İadem kabul edildi. Sanırım 2 küsur saat olması bir sorun teşkil etmiyor. Çünkü 2.4 saat oynamama rağmen oyunu 2 saat oynadığımı yazmışlardı kenara. Bunu tam iade etmeden önce gördüm.
Ya da iadem oyun cidden sıkıntılı olduğu için değerlendirilip iade edilmiş olabilir. (Geopolitical simulator 4 almayın aldırmayın. Hiçbir şekilde sonuca varamadığını görmek ve o bir şeyi başardım tatmininden uzak oluşu yüzünden iade ettim. tabiki o hayvani şekildeki bugları saymıyorum.)
Yerine Rome 2 tw ya da Attila alacağım.
[+] 1 üye SiyahAtlıHarzem nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben The Elder Scrolls: Morrowind ve Totel War Rome 1 Remastred'ı aldım efenim. Lakin ben remastred halini değil orijinal halini oynuyorum. Ha birde Half-life 1'i aldım efenim.
Aut viam invemiam aut viam creo
Ara
(30-06-2023, 20:27)SiyahAtlıHarzem : İadem kabul edildi. Sanırım 2 küsur saat olması bir sorun teşkil etmiyor. Çünkü 2.4 saat oynamama rağmen oyunu 2 saat oynadığımı yazmışlardı kenara. Bunu tam iade etmeden önce gördüm.
Ya da iadem oyun cidden sıkıntılı olduğu için değerlendirilip iade edilmiş olabilir. (Geopolitical simulator 4 almayın aldırmayın. Hiçbir şekilde sonuca varamadığını görmek ve o bir şeyi başardım tatmininden uzak oluşu yüzünden iade ettim. tabiki o hayvani şekildeki bugları saymıyorum.)
Evet. Attila'yı aldım iade parasıyla. Oyun iyi randıman vermedi. Onu da az önce iade ettim. Sanırım paradox'tan devam etsem daha iyi olacak. DLC lere para veresim yok. Sırf iki tane fazla tuşa basacağız diye 100 lira veremem. Fiyat olarak Imperator Rome uygun geldi baya. Onu denemek istiyorum. Umarım tatmin eder. Sormak istediğim oyunun ilk hali baya olumsuz yorum almıştı. Oyun toparladı mi ? Alınmaya değer mi?
Ara
(01-07-2023, 23:55)SiyahAtlıHarzem :
(30-06-2023, 20:27)SiyahAtlıHarzem : İadem kabul edildi. Sanırım 2 küsur saat olması bir sorun teşkil etmiyor. Çünkü 2.4 saat oynamama rağmen oyunu 2 saat oynadığımı yazmışlardı kenara. Bunu tam iade etmeden önce gördüm.
Evet. Attila'yı aldım iade parasıyla. Oyun iyi randıman vermedi. Onu da az önce iade ettim. Sanırım paradox'tan devam etsem daha iyi olacak. DLC lere para veresim yok. Sırf iki tane fazla tuşa basacağız diye 100 lira veremem. Fiyat olarak Imperator Rome uygun geldi baya. Onu denemek istiyorum. Umarım tatmin eder. Sormak istediğim oyunun ilk hali baya olumsuz yorum almıştı. Oyun toparladı mi ? Alınmaya değer mi?

Güzel oyun, 2.0 yamasından sonra kalitesi arttı, ancak fan boy eu4'çüler negatif bastığı için o halde kaldı. 1 buçuk simit parasına tabi ki değer.
[+] 2 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu indirimde aldıklarımı sıralayalım.

*** Endless Legend: Sega'nın bu kalitede 4x oyun yapıp, underrated kalması gerçekten ilginç. Tüm dlc'ler ile 50 TL civarına geldi. Bilenlerin bilmeyenlere anlatması gereken, keyifli bir strateji oyunu. Zam öncesi tavsiye ederim.

***Cuphead: rüştünü ispatlamış bir oyun. ben de az sakin hayatıma sinir katayım dedim. Dlc ile 35 TL civarı aldım.

*** Warhammer Age of Sigmar Storm Ground: İlk çıkışı buglar ile doluymuş. Güzel övgülerle, arkadaş tavsiyesi üzerine aldım. Boardgame seven birisi olarak, şans verelim dedik. Deneyeceğiz.

*** Lonely Mountains Downhill : Dediğim gibi az daha stress arayışı. :)

*** High on Life: Fiyatı düşük geldi, zam öncesi kürüphaneye ekledm.
[+] 3 üye Pashalunda nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cuphead ve pizza tower aldım.İkiside çok kafa açıcı oyunlar gibi duruyor
Ara
Dwarf Fortress ile Homeworld Remastered Collection aldım.

Dwarf Fortress'ın Steam sürümünü duyurulduğundan beri bekliyordum. Eskiden olduğu gibi "İleride daha iyi indirime girer, o zamana kadar bekleyeyim." demek yerine maalesef "İleride kesin zamlanır bu, alayım da pişman olmayayım." demek durumunda kaldığımız zamanlarda olduğumuzdan %10 indirime razı olup aldım geçtim. Homeworld Remastered Collection ise merak ettiğim için aldığım klasik RTS'ler arasında yerini aldı, artık ne zaman oynarım bilmiyorum ama 5 buçuk lira da hiçbir şey değil. Bayağıdır Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence almaya niyetliydim ama indirime sokmamışlar, tam fiyatı 80 lira bu devirde o kadar kötü sayılmaz gerçi. Bunlar haricinde öyle "İndirime girsin de hemen alayım." dediğim bir oyun yoktu sanırsam.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Risk of Rain 2, Homeworld Remastered Collection, 7 Days to Die ve Valve Pack'i aldım.

Rome 2 ve Attila alsam mı diye düşünüyorum. Rome 2 çıktığı zaman çok düşük FPS alıyorum diye oynamamıştım, yorumları da pek iyi değildi diye hatırlıyorum. Attila'ya ise hiç bakmadım. Rome 2 çok kolay deniyordu, o yüzden biraz soğuk yaklaşıyorum. Düşünceleriniz neler?
Ara
image.png

İndirimi böyle kapatmayı planlıyorum.
Ara
(04-07-2023, 15:41)Ragnvaldr : Risk of Rain 2, Homeworld Remastered Collection, 7 Days to Die ve Valve Pack'i aldım.

Rome 2 ve Attila alsam mı diye düşünüyorum. Rome 2 çıktığı zaman çok düşük FPS alıyorum diye oynamamıştım, yorumları da pek iyi değildi diye hatırlıyorum. Attila'ya ise hiç bakmadım. Rome 2 çok kolay deniyordu, o yüzden biraz soğuk yaklaşıyorum. Düşünceleriniz neler?

Rome 2 gayet iyi bir oyun. Hatırladığım kadarı ile ilk kez denemeler yapıldı Rome 2 de. Örneğin kuşatma savaşları ve 200 e yakın devlet ekleme gibi. Bu da oyunu çok kusurlu çıkardı özellikle bazı zamanlar turlar 1 2 dakika sürebiliyordu. Ancak şimdi öyle bir şey yok. Çıkalı 8 yıl 'a yakın oldu ve onu da Attila 'yı da rahatça oynayabileceğin bir pc 'in olduğunu varsayıyorum. Ayrıca yerinde olsam dlc 'leri ile birlikte hiçbirini kaçırmam. Bence fiyatları artacaktır.
[+] 1 üye eminnn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(04-07-2023, 15:41)Ragnvaldr : Risk of Rain 2, Homeworld Remastered Collection, 7 Days to Die ve Valve Pack'i aldım.

Total War seviyorsan ve imkânın varsa ikisini de almanı öneririm. İkisinin DLC'leri de ana oyun mekaniğini değiştirmeden farklı kampanyalar sunuyor - tabi kültür/fraksiyon DLC'leri hariç. Her ne kadar birbirlerine benzer olsa da, gerek teması, gerekse oynanışları sebepli farklı deneyimler sunacaklardır. Kolaylık zorluk bakımından fraksiyona göre değişmekle birlikte zor ayarlarda ikisi de uğraştıracaktır. Ancak Attila, Total War serisinin Sekiro'su denilebilir.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İmperator Rome , company of hereos 2 , Surviving Mars aldım.
toplam 50 lira tuttu. Şunu fark ettim ki 50 liranın altında iyi denebilecek oyun kalmamış. Ben belki de dibini sıyırdım kendi açımdan.
Ck3 almak istiyordum ama 200 lira + dlc'lerin pahalılığı yüzünden içim el vermedi.
Buruk bir yaz indirimiydi.
Ucuz oyun yok !
[+] 1 üye SiyahAtlıHarzem nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.