Tanıtım: TROY - Kahraman Tanıtımları: Agamemnon
#1
Agamemnon_1920x600.jpg

AGAMEMNON - MİKEN KRALI
Ülke: Miken - Sınıf: Destansı Savaş Lordu

Kimdir?
Agamemnon, Truva Savaşı'nın başlangıcında Ege Denizi'nin bu zamana dek gördüğü en büyük filoya liderlik ediyordu. Bitmek tükenmek bilmeyen bir güç ve ihtişam açlığına sahip olan Miken Kralı birçok Aka şehrini Truva'ya karşı savaşa sokmayı başardı. Hırsıyla bilinen Agamemnon'un tek isteği bu meşhur şehrin harabeye dönüştüğünü görmek.

Yaşlı savaşçı halen giydiği ağır zırh ve kuşandığı gürzle muharebe alanındaki savaşçılara ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Kardeşi Menelaos'un karısı Helen'i baştan çıkartıp onla birlikte denizin ötesindeki kıyılara kaçan Paris'ten intikam almanın vakti geldi.

Miken liderinin eşsiz iradesi aynı zamanda büyük bir kibiri de beraberinde getiriyor. İlyada'da Homeros Agamemnon'un kibri ve gururu sebebiyle Apollon'un gücendirilmesinden, Aşil'in Myrmidonlarını savaştan çekmesi sonrasında muharebe alanında yaşanan felaketlerden bahseder.


Oynanış Stili
Altın zengini Miken şehrinin kralı olan Agamemnon'un tek bir hayali var: tüm Akaların kralı haline gelmek.

Agamemnon fethedilen topraklarda ve onun üstünlüğünü kabul eden dost devletlerde vasallar oluşturabilmesini sağlayan özel bir mekaniğe sahip. Ona has bir diğer özellik olan "Aslan Payı" sayesinde Agamemnon onlardan haraç toplayabilir, onlardan bazı sıradışı isteklerde bulunabilir.

Agamemnon "İnsanların Kralı" özelliği sayesinde etrafındaki kahramanlara sarayında görevler verebilir, bu sayede hem ülkesi faydalar edinirken, hem de bu kahramanların ona olan sadakati artar.

TWS_TROY_Agamemnon_Battle-1-1024x576.jpg

Başlangıç Konumu
Geniş topraklara hükmeden Agamemnon'un Kraliçe Helen'in kaçırılmasına vereceği tek bir yanıt var: savaş.

Kardeşinin onurunu hedef alan bu hareket Agamemnon'un kendi otoritesini zedelemekle kalmıyor, aynı zamanda tüm Akalara hükmetme hayallerini de tehlikeye atıyor. Menelaos'a tam destek verilmeli, Truva şehri herkese ibret olacak bir hale getirilmeli.

Agamemnon'un denizaşırı seferlere çıkmadan evvel kendi topraklarındaki sorunlarla baş etmesi gerekiyor. Tiryns savaşçıları Troizen isminde Miken müttefiği ve vasalı bir ülkeye taarruza kalkmış durumda. Bu durum daha fazla görmezden gelinemez.

Agammenon etrafındaki tüm lordları kendi otoritesi altında birleştirmeli ve Truvalılara yaptıklarını ödetmeli.

TWS_TROY_Agamemnon_Campaign-1024x576.jpg

Ne Tür Oyunculara Önerilir?
Agamemnon durdurulamaz bir güç ve ihtişam açlığına sahip, fetihler yapmaktan keyif alan ve üstünlüğünü göstermeyi seven oyuncular için ideal.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#2
Öncekilerde tek bir özellik vardı galiba. Bunda 2 tane özellik var. Yanlış mı hatırlıyorum?
Shams Jorjani'nin de dediği gibi "fikirler ucuzdur", %100 haklı, iyi fikirler her zaman işin en kolay kısmı. Herkeste var.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.