Victoria 2 - Devletleriniz
Hangi mod?
IbnE9P2.gif
Ara
TGC(The Grand Combination) modu ile oynuyordum. Son sürümünde bayağı güzel şeyler eklemişler. Beğendiğim özelliklerden biri kendi toprağındaki nüfusu istediğin yere sürebiliyorsun. Tabi total bir göç değil daha çok sen göç edecek kişilerin nereye göç edeceğini vs. ayarlıyorsun.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 2 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 3 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Rusya ya da başka büyük gücün etki alanına girmedin mi?

Ben eskiden Mısırla oynadığım zaman Rusya ya da Fransa genellikle etki alanına alırdı beni ondan sonra Osmanlı'yı alırdım.
We will watch your career with great insterest
Ara
@Yasin Ahmet bir Mısır rehberi güzel olur. Medenileşmemiş devletler arasında en ilgi çekici olanlardan biri.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-11-2020, 08:43)The Last Kaiser : Rusya ya da başka büyük gücün etki alanına girmedin mi?

Ben eskiden Mısırla oynadığım zaman Rusya ya da Fransa genellikle etki alanına alırdı beni ondan sonra Osmanlı'yı alırdım.
İngilizler beni etki altına aldı ama benim için hiçbir şey yapmadı. Üstelik elimden süveyşi aldı. Tek başıma ordumu geliştirip Osmanlıyı harpten çıktıktan hemen sonra yendim. Sonra da resimlerden malum zaten ne olduğu.
Ara
[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
V2_MAP_SOV_1927.6.29_3.jpg
Sovyetler devletim. Fazla mikrolar ve savescumlardan dolayı biraz yorsa da sonunda gayet eğlendiğim devletim.
v2_53.jpg
Avrupa sınırlarım. Osman´a girmeyi düşünüyordum ama doğuyla uğraşmaktan oralara hiç giremedim.
v2_54.jpg
Batıdan sürekli başlayan göçler sonucu Delhi bile Rus-İngilizleşti. Nüfusum zaten artık oyunu kırdı sayılır. Son raddelerine kadar dayandım.
v2_55.jpg
Robin Hood tarzı ekonomim(zenginden al fakire ver) sayesinde efsanevi para kazanıyordum. -%100 gümrükten belli oluyor.
v2_50.jpg
Pop´un salak saçma promote´undan dolayı 90+ div çıkarabiliyordum tek topraktan. Hala neden böyle oldu bilmiyorum.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 2 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 6 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Victor Hugo
[+] 4 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 3 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Victoria Universalis moduyla oynuyordum Rusya Alaskayı satmayı reddettği bana core geldi. Ama Rusları alabilecekken bug oldu liberate core savaşı gözükmüyordu ilan edemedim. 10 sene sonra felan geldi ama artık adamlar hem Fransayla müttefik hemde benim dostlar yanımda savaşa katılmıyor canım sıkıldı burada bıraktım. 

Bu oyunda Asyaya odaklanayım dedim. Japonyada 300 binlik devamlı ordum var hala Shogunate oldukları için kolayca kestim.

hoob.PNG
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 3 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Victoria Universalis moduyla olan Deutschland oyunumdan

saddest.PNG?width=1440&height=566
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 3 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bqa3ef.jpg

The Grand Combination Mod Rusya/SSCB oyunum. Oyun tamamen asker basma ve fabrika yükselmeye döndüğü için sıkılıp 1913'te kapattım. Birleşik Krallık'ı ikiye katlayacak kadar ordu basacak kaynağım ve insan gücüm vardı ama sabrım yoktu. Onun dışında eğlenceli bir oyundu.

Oyunda 3 büyük savaş oldu. Sırasıyla Kırım Savaşı, Pencap için çıkardığım savaş ve de Galiçya Savaşı.

unknown.png

1852'de patlak veren Kırım Savaşı'nda birleşik Türk-Fransız güçlerinin üstesinden geldik. Fransızlar Baltık kıyısından çıkartma yapmaya çalışırken Türkler ise Romanya ve Kafkas cephelerinden zorluyordu. Fransızların Baltık saldırılarını kati suretle püskürtmemizin ardından ordularını Avusturya topraklarından geçirerek üzerimize saldırdılar. Fakat sağlam cephe hattımız bu çabalarını da boşa çıkardı.

Savaşın en kanlı muharebesi Ardahan'da Türklerle yapıldı. Kendimizden iki kat büyük Türk ordusunu büyük bir mağlubiyete uğratıp Anadolu'yu kuşatmaya başladık. Nihayetinde Kırım Savaşı'nı biz kazanmıştık. İmzalanan Paris Antlaşması Türklerin Balkan hâkimiyetini fiilen sona erdirirken, "Hasta Adam"ın bir daha iyileşmeyeceğinden emin olundu.

unknown.png

Pencap Savaşı fazla uzun sürmedi. İngiliz ve Hint kuvvetlerini Gilgit Muharebesi'nde büyük bir yenilgiye uğrattık, bu zaferde ilk defa kullandığımız gaz saldırısının payı büyüktü. Bu ağır yenilgisinden sonra Birleşik Krallık Pencap'ı vermeyi kabul etti.

unknown.png

1908 yılında hakkımız olan Galiçya için orada varlığın sürdüren ufak devlete savaş açtık. Almanya (Avusturya ile birleşmişti, Macaristan ve Slovenya gibi devletler serbest kaldı) ile müttefik idi, bu yüzden uzun bir savaş olacağını biliyorduk. 300 binden fazla insanın öldüğü bu savaş 2 sene sürdü, orduları neredeyse kalmayan Almanya bize teslim oldu.
IbnE9P2.gif
[+] 3 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
HFM expendad modunda oynadığım Gran Columbia oyunumdan bazı görseller.

Ekran_Goruntusu_346.png

[+] 5 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 5 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Attığım Gran Colombia oyunun sonundan görseller. Bu tarihten sonra bıraktım oynamayı.

Ekran_Goruntusu_358.png

[+] 4 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Selene Guayana'yı almamışsın kolonicilerin elinden yakışmadı...
[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
HPM Osmanli oyunum

v2game_2021-02-03_23-56-45.png

of4g5h.bmp
[+] 3 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.