Strategyturk Forumları
Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Imperator: Rome (https://forum.strategyturk.com/forum-imperator-rome)
+--- Konu Başlığı: Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-imperator-rome-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - cennaro - 20-12-2020

Oyun launcherında 1.5.6 görünüyor bende ama forumda 1.6 Vitruvius, 2.0 Marius gibi başlıklar var, bunlar daha gelmediler sanırım doğru mudur? Ne zaman çıkacaklar?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - cennaro - 21-12-2020

Flood olacak kusura bakmayın, nüfus gruplarının (ör: freeman) mutluluğuna nereden bakabilirim ve bunu nasıl yükseltebilirim?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 21-12-2020

1.6 ve 2.0 henüz çıkmadı, çıkış tarihleri de henüz duyurulmadı.

Nüfusların mutluluğu topraktan toprağa değişiyor, Pops kısmında yüzde olarak gözüküyor olması lazım.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - cennaro - 27-12-2020

Migration'a nasıl başlayabilirim ve merkezileşmeyi nasıl güçlendirebilirim?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Kronos - 27-12-2020

Merkezileşme yasalarla artıyor.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - cennaro - 28-12-2020

Nasıl succession support kazanabilirim?
Diğer rakiplerimin ss'unu nasıl azaltabilirim?
Diğer klanın retinue ordusunun giderleri devlet kasasından mı ödeniyor?
Benim karakterim şef seçilmezse oyun bitiyor mu?
Migration Klanlıktan feodal krallığa geçmek için merkezileşmek şart mı?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - elefsar - 28-12-2020

(28-12-2020, 14:05)cennaro : Nasıl succession support kazanabilirim?
  • Doğrudan destek isteme seçeneği var diplomasi ekranında, haricen aranı iyi tutabilirsin.
  • Yine diplomasi ekranında "rezil etme" benzeri bir seçenek vardı, onu kullanabilirsin.
  • Klan askerlerinin gideri klan şeflerine aittir, yani hayır.
  • Oyun karakter bazlı değil yönetim bazlı. Başa kim geçerse onunla devam ediyorsun.
  • Evet şart.

(28-12-2020, 14:36)elefsar :
(28-12-2020, 14:05)cennaro : Nasıl succession support kazanabilirim?
  • Doğrudan destek isteme seçeneği var diplomasi ekranında, haricen aranı iyi tutabilirsin.
  • Yine diplomasi ekranında "rezil etme" benzeri bir seçenek vardı, onu kullanabilirsin.
  • Klan askerlerinin gideri klan şeflerine aittir, yani hayır.
  • Oyun karakter bazlı değil yönetim bazlı. Başa kim geçerse onunla devam ediyorsun.
  • Evet şart.

Teşekkür ederim, desteği kimden isteyeceğim, herkesin diplomasi ekranına baktım ilgili butonu bulamadım.

(28-12-2020, 15:43)cennaro : Teşekkür ederim, desteği kimden isteyeceğim, herkesin diplomasi ekranına baktım ilgili butonu bulamadım.

Herkesde olmuyor zaten. Yukarıda uyarı olarak gelmesi lazım, x şahsı varisi desteklemiyor diye. Ona tıklayarak kimlerin desteğini alman gerektiğini öğrenebilirsin.

Reformu yaptım Settled Tribe oldum. Bir tane daha reform var onu da yapınca monarşiye geçebilecek miyim? Hayır ise nasıl geçebilirim?

(28-12-2020, 21:55)cennaro : Reformu yaptım Settled Tribe oldum. Bir tane daha reform var onu da yapınca monarşiye geçebilecek miyim? Hayır ise nasıl geçebilirim?

Monarşi şartı için yanlış hatırlamıyorsam başkent civilization seviyesini 50 ve üzeri yapmak gerekiyordu.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - gLo1NN - 29-12-2020

Monarşi için şehir gelişmişliği 50 olucak ve reformlardan aktif etmen gereken bazı yasalar olabilir bakmanı tavsiye ediyorum şu yeni sürüm gelsin bende başlıyacam tekrar en son iskenderin devletini kurmuştum güzel günlerdi.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - cennaro - 29-12-2020

Government ekranındaki encourage tribal migration ile şehir ekranlarındaki migration arasında ne fark var?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - elefsar - 30-12-2020

(29-12-2020, 22:34)cennaro : Government ekranındaki encourage tribal migration ile şehir ekranlarındaki migration arasında ne fark var?

Göçe teşvik pop azaltıyor ve merkezileşmeyi düşürüyor, daha çok medeniyet yerine hard tribal reformları kasanlar için kullanışlı. Şehirlerdeki göç ise bir şehrinden başka bir şehrine nüfus aktarmanı sağlıyor. Bu da daha çok üretim ve vergi için nüfuslar üzerinden mikro ayarlamalar yapmamızı sağlıyor. Böylece bir şehirdeki binaları da nüfus özelinde inşa edebiliyorsun.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Jokzilla - 16-02-2021

Yeni çıkan yamayla birlikte oynanabilir olacağını düşünüyor musunuz ? Oyunu almamı tavsiye eder misiniz ?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - gLo1NN - 16-02-2021

Ben oynanabilir olacağını düşünüyorum en azından bir süre.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Jokzilla - 17-02-2021

Siyasi nüfuz harcayarak istikrarı nasıl arttırabilirim?
Arayüzde asker üretmeyi bulamıyorum. Şehirlere tıklayıp da bulamıyorum. Nereden yapacağım ?

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - gLo1NN - 17-02-2021

Siyasi nüfus  din bölümünden ayin kurban vererek yapılıyor. asker üretimi ise ck 3 deki gibi oldu artık belli bir ordun var eyaletinde sen onu istediğin zaman topluyor istemediğin zaman disband edebiliyorsun profesyonel askerlik için ise kanun ve araştırmaları yapman lazım.

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - esatdemir098 - 17-02-2021

Bu oyunu daha önce hiç izlemedim,incrlemdim (Paradox oyunlarından sadece EU4 oynadım şimdiye kadar) Oyun indirimde şuan 15 TL galiba almalı mıyım önerir misiniz? (+ - ileri nelerdir?)

Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Dothor_ - 17-02-2021

(17-02-2021, 15:19)esatdemir098 : Bu oyunu daha önce hiç izlemedim,incrlemdim (Paradox oyunlarından sadece EU4 oynadım şimdiye kadar) Oyun indirimde şuan 15 TL galiba almalı mıyım önerir misiniz? (+ - ileri nelerdir?)

Yeni ve büyük bir güncelleme geldi, ben daha o güncelleme ile oyunu oynamadım. Boş şeyler dışında fazla yenilik getirdiklerini sanmıyorum. Bu yüzden bence almamalısın. 15 liraya daha güzel oyunlar alabilirsin.