Strategyturk Forumları
HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Hearts of Iron IV (https://forum.strategyturk.com/forum-hearts-of-iron-iv)
+--- Konu Başlığı: HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-hoi4-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Mabella - 11-04-2020

(11-04-2020, 00:02)Enesrar : Savaş yapmadan army expirence nasıl biriktiririm?

Birde victory points ne oluyor?

bazı advisorlar veriyor.
Ülkenin önemli noktaları, buralar kaybedilince surrender limiti düşüyor ve ülke teslim olmaya yaklaşıyor

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Sxario - 11-04-2020

bütün tümenlerini silip sadece 1 tümen bırakıp eğitim yaparsan hızlı bir şekilde kasabilirsin hem de ekipman kaybetmezsin.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - hadjibaba - 21-04-2020

Arkadaşlar selam.

Çıktığından beri Hoi4 oynuorum ara sıra. Bİr kaç aydır oynamamıştım. La Resistance ın çıktığını görünce indirip kurdum ama önceki sürümlerde omayan bir şekilde hayvan gibi kasıyor. Sebebi ne olabilir? Sıkıntı bilgisayarımdan mı acaba yoksa oyunun korsan olmasından mı?La Resistance ın crack ini daha önce hiç duymadığım bir ekip yapmış ondan olabilir mi?

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Sxario - 22-04-2020

(21-04-2020, 20:43)alpth : Arkadaşlar selam.

Çıktığından beri Hoi4 oynuorum ara sıra. Bİr kaç aydır oynamamıştım. La Resistance ın çıktığını görünce indirip kurdum ama önceki sürümlerde omayan bir şekilde hayvan gibi kasıyor. Sebebi ne olabilir? Sıkıntı bilgisayarımdan mı acaba yoksa oyunun korsan olmasından mı?La Resistance ın crack ini daha önce hiç duymadığım bir ekip yapmış ondan olabilir mi?

Muhtemelen korsan oynadığından dolayı oluyor, Steam indirim dönemlerini takip edersen ucuz fiyata oyunu edinebilirsin.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - hadjibaba - 22-04-2020

(22-04-2020, 17:38)Sxario :
(21-04-2020, 20:43)alpth : Arkadaşlar selam.

Muhtemelen korsan oynadığından dolayı oluyor, Steam indirim dönemlerini takip edersen ucuz fiyata oyunu edinebilirsin.

Paranın hepsini Eu4'e gömdüğüm için Hoi'ye verecek para kalmadı. Bİr de Hoi4 Eu4'ün yanında daha çocuk oyunu gibi kaldığı için Eu4'e para vermek daha mantıklı geliyor ama tüm dlcleriyle yüzde 75 indirime girerse alabilirim.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - perverende - 02-05-2020

İnfiltrate operasyonlarından gelen intel bonusu geçici mi?

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - MichaelWitmann - 02-05-2020

Birde victory points ne oluyor?

1- Bazı focuslar, advisorlar ve savaşan ülkere gönderilen ataşeler ile savaşmadan army exp biriktirebilirsin.

2- Victory Point'ler kaybedildikçe ülke teslimiyete daha yakın oluyor. Ayrıca VP başına +0.1% Direniş veriyor. VP ayrıca biraz da supply sağlyor.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Athule - 04-05-2020

Bu kararın bana katkısı nedir?
mwGCkD.png

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - perverende - 04-05-2020

Hindenburg kazasını engelliyormuş. Kutsal Roma reformu için önemli bir eventmiş.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Athule - 04-05-2020

Onu da soracaktım tarafsız olmama rağmen kutsal roma reform kararı açılmadı sanırım bu yüzden.Teşekkürler bilgi için

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Athule - 06-05-2020

Kararı uygulamama rağmen kursal roma imparatorluğu kararı hâlâ gözükmüyor.Waking tiger eklentisine de sahibim.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Sxario - 06-05-2020

(06-05-2020, 08:41)KingHero6161 : Kararı uygulamama rağmen kursal roma imparatorluğu kararı hâlâ gözükmüyor.Waking tiger eklentisine de sahibim.

Kararın açılması için Tarafsız olup Britanya ile ally focusunu açtıktan sonra ülkenin başına Prenses Victoria'yı getirmen lazım bunun içinde Britanya ile ilgili bir takım kararları etkinleştirip sonra gelen bir kutlama eventini kabul edersen kutlamaya giderken bütün kraliyet ailesi kazada ölüyor ve tek hayatta kalan Prenses Victoria louise olup tahta geçiyor. Bu anlattıklarımın olması için en başta II.Wilhelmi geri getirmekte başarısız olman gerekiyor.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Athule - 06-05-2020

Teşekkürler.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - met1 - 15-05-2020

Komutanlara özellik verdiğimde ( mesela ofansif doktrin ) ordu ekranında o özelliğin rengi kırmızı ve komutan bu özelliği kullanamıyor diyor. nedeni nedir?

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Sxario - 15-05-2020

(15-05-2020, 12:38)met1 : Komutanlara özellik verdiğimde ( mesela ofansif doktrin ) ordu ekranında o özelliğin rengi kırmızı ve komutan bu özelliği kullanamıyor diyor. nedeni nedir?

Resimdeki özellikleri sadece Field Marshal görevini yaparken kullanabiliyorlar. Bu özellikler General görevini yaparken kırmızı gözükür.

Screenshot_10.jpg

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - met1 - 22-05-2020

Örneğin İtalya ile Türkiyeyi faşist yapacam ama tam olarak çözemedim. Bana adım adım ne yapmam lazım anlatırmısınız. ben yapmaya çalıştım ama 2500 gün sonra felan dedi :D En hızlı nasıl yapılıyorsa anlatabilirmisiniz.
Ayrıca bende en fazla 3 ajan oluyor. Her 5 güncellemede 1 ajan vermesi gerekirken vermiyor. Full ledim ama 3 ajanım var. İlla master ajan mı olmam lazım.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Mabella - 22-05-2020

(22-05-2020, 01:03)met1 : Örneğin İtalya ile Türkiyeyi faşist yapacam ama tam olarak çözemedim. Bana adım adım ne yapmam lazım anlatırmısınız. ben yapmaya çalıştım ama 2500 gün sonra felan dedi :D En hızlı nasıl yapılıyorsa anlatabilirmisiniz.
Ayrıca bende en fazla 3 ajan oluyor. Her 5 güncellemede 1 ajan vermesi gerekirken vermiyor. Full ledim ama 3 ajanım var. İlla master ajan mı olmam lazım.

Psychological Warfare geliştirmesini yaptın mı? Casusları o ülkenin başkenti boost ideology yaptırman lazım. Yine de bir ülkenin ideolojisini 0'dan değiştirmek cok zaman alacaktır

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Sxario - 22-05-2020

(22-05-2020, 01:03)met1 : Örneğin İtalya ile  Türkiyeyi faşist yapacam ama tam olarak çözemedim. Bana adım adım ne yapmam lazım anlatırmısınız. ben yapmaya çalıştım ama  2500 gün sonra felan dedi :D En hızlı nasıl yapılıyorsa anlatabilirmisiniz.

Hızlı yapmak için ideolojisini değiştirmek istediğin ülkedeki casus ağı oranın yüksek olmalı ve birden fazla casus çalıştırman lazım, 3 casustan fazlasını almak için  bulunduğun paktın spymaster'ı olman gerekiyor.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - kurtstudent - 27-05-2020

ispanya iç savaşında çok ilginç bir şekilde havanın cillop gibi olmasına rağmen her yerde -%90 weather penaltısı yiyorum. bu son güngelleme ile geldi. neden böyle bir penaltı yiyorum. bakın hava üstünlüğü değil, hava durumu penaltısı oyunda frıtına bile çıksa -%40 saldırı cezası alınıyor. durum herhalde faşist ispanya'nın kararlar ile saldırı bonusu aldığı yerler dışına saldırdığım için oluyor lakin bu durumdan benim tümenlerim neden etkileniyor hiç anlamış değilim. ayrıca cezayı da neden weather penalty yapmışlar? aydınlanmak istiyorım bişey bulamadım bu konu ile ilgili.

HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Justicar - 31-05-2020

zx.png

Bu ikisi arasındaki fark ne? Neye göre seçmek gerekiyor?