Strategyturk Forumları
CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Crusader Kings III (https://forum.strategyturk.com/forum-crusader-kings-iii)
+--- Konu Başlığı: CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-ck3-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 02-01-2022

Doğu Roma/Ortodoksluk temalı eklenti kaçınılmaz.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Attila the Hun - 02-01-2022

Ülkeyi merkezîleştirmek için genel olarak tüm ülkeleri kapsayan bir eklentinin gelmesi zor ama Bizans'a has yönetim biçimini ele alan bir eklenti gelir illa ki.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - korkusalan - 02-01-2022

(02-01-2022, 16:59)BigFenrir : İleride ülkeyi merkezileştirme gibi yenilikler gelir mi acaba? Çünkü benim bildiğim o dönemde Bizans İmparatorluğu merkezden atanan valilerin yönettiği eyaletlere bölünmüş haldeydi.
Merkeziyetçiliği arttırma vardı. Yeterince artınca validen farksız oluyorlar diye biliyorum

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Kapıkulu - 09-01-2022

Ormond ile oynuyorum, Earl'lüğümü nasıl düklüğe yükseltebilirim? Vasal atamaya çalışıyorum ama "aynı seviyede olduğunuz için bağımsız olacak" diyor.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PCOyun - 09-01-2022

Düklük dejure haritasına bakarsanız bölgeleri görebilirsiniz. Bölgede yeterli sayıda toprağa sahip olduğunuzda bir miktar altın karşılığında düklüğü kurabiliyorsunuz.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - cennaro - 13-01-2022

Tall playing nedir? Toprak genislemesi yerine oldugun yerde yatirim yaparak buyumek mi? Eger oyleyse yararli mi ? Nasil yapilir incelikleri neler? Internette Turkce video bulamadim, o sebeple buraya soruyorum.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 13-01-2022

Yaygın olmayan bir kültürde teknoloji ve gelişmişlik kasmak. Oyunda teknolojik ilerleme kültürün topraklarının ortalama gelişmişliğine göre belirleniyor, dolayısıyla ne kadar az toprağa sahipse ve bu az toprak ne kadar gelişmişse o kadar teknolojide öne geçilebiliyor.

Her halukarda 45 dakikalık video izlemektense burada gelip 5 dakikada yanıt almak makul bir seçenek olabilir, iyi forumlar.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - trhan12 - 16-01-2022

Her oyunumda bir süre sonra ne zaman Selçukluya baksam Pers imparatorluğuna dönüşüp duruyo, buna mı takıldın diyeceksiniz ama evet gıcık edici bir durum, Yönetici hanedan Selçuklu ailesi ama kısa bir süre sonra Pers devletine dönüşmesi biraz tarihselliği zedeliyor gibi, custom ayarlardan bunu değiştirme gibi bir imkan var mı acep ?

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - 4S0S - 16-01-2022

(16-01-2022, 12:58)trhan12 : Her oyunumda bir süre sonra ne zaman Selçukluya baksam Pers imparatorluğuna dönüşüp duruyo, buna mı takıldın diyeceksiniz ama evet gıcık edici bir durum, Yönetici hanedan Selçuklu ailesi ama kısa bir süre sonra Pers devletine dönüşmesi biraz tarihselliği zedeliyor gibi, custom ayarlardan bunu değiştirme gibi bir imkan var mı  acep ?
Genel olarak müslüman devletlerle ilgili bir sorun çoğu müslüman ünvan oyun içerisinde yöneten hanedanlara göre isim değiştiriyor.Alt hanedan dahil

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Kronos - 16-01-2022

Oyunda Selçuklunun ana unvanı Pers İmparatorluğu unvanı, tıpkı Abbasilerin aslında Arap İmparatorluğuna sahip olması gibi. Müslümanlarda normalde hanedan adı yazıyor jenerik isim yerine o yüzden en başta Selçuklu görülüyor. Hanedan Müslümanken Pers İmparatorluğu yazmaya başlıyorsa başka bir yerde ismi Selçuklu olan unvan vardır.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - trhan12 - 17-01-2022

Dediğiniz gibi bir göz atayım ne oluyo o süreçte, veliaht ufacık bir kont, hükümdarın veliahtı dışında kalan tüm aile erkeklerinin veliahttan daha çok toprak ve nüfuzu var. Kimse kendinden güçsüz bir soylunun emri altında durmak istemez haliyle diğer hanedan üyeleri birer birer komplo kurup özerklik, daha düşük kontrol talebi için paso iç savaş çıkartıyo, iç savaşta ülke çorba hale geliyo. Tüm bunlar Selçuklu Malazgirti aldıktan sonra başlıyo, sonra bir daha fetihe çıkamıyo, biraz zayıf olan orta Asya bölgesinde varlık gösterebiliyor varsa yoksa.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Beyaz_Peynir - 21-01-2022

Merhabalar,
Daha önce hükümdar ölmeye yakın bir çoçuğu varis olarak belirleyip diğerlerini rahip yaparak ilerliyordum.
Bu şekilde devam etmek istemiyorum. Bütün çoçuklar yaşasın, aile büyüsün. Büyük aile olmanın katkısı oluyor çünkü.
Ama diğer evlatlara da ana düklüğümden toprak kaptırmak istemiyorum. Belki yeni ele geçirdiğim yerlerde lord, kont yapabilirim.
Bu şekilde devam edebilmek için ne yapmam lazım? Veraset sistemi mi yoksa başka bir yolu var mı?

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PCOyun - 21-01-2022

Veraset sisteminde bölünmedeki üçüncü seçenek dediğinizi büyük oranda karşılar. Oynadığınız varise tüm unvanlar geçmez fakat en büyük unvanlar onda kalır ve diğer çocuklar için yeni unvanlar oluşturulmaz, ana düklüğünüzden de toprak kaybetmezsiniz.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Gurt - 21-01-2022

Mülk limiti nasıl artar?

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - elefsar - 21-01-2022

Bi kaç etken var ama en kolayı Stewardship artırmak. Birincil eşi direkt stewardship'i yüksek olan birini alıyorsun ve konseyden de mülk yönetimine yardımcı olarak seçiyorsun. Her 5 stewardship'de +1 mülk limiti kazanıyorsun.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PCOyun - 21-01-2022

Bunun dışında idaredeki orta ağaç mülk limiti arttırmada bayağı iyi.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Gurt - 23-01-2022

Ülkenin dinini nasıl değiştirebilirim?

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 23-01-2022

Ülke dini yok, karakterin dinini eş/toprak üzerinden değiştirebiliyor olman lazım (Yerel Mezhebe Geç/Eşin Mezhebine Geç)

Onun dışında mezhep arayüzü üzerinden de geçme eklediler diye hatırlıyorum.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - TurkJedi - 23-01-2022

Ülkenin dini yok, karakterlerin dini var. Karakterin dinini yeni bir din kurarak, geçmek istediğin dinin sayfasına girip piety harcayarak ya da eventlerle değiştirebilirsin.

CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Gurt - 23-01-2022

Mezhep değiştirebiliyorum. İkici mezhepleri göster seçeneğini kapatmam gerekiyormuş. Teşekkürler.