Dizi: Lost (2004)
AEQRXGR.png

Bir gün Oceanic şirketinin 815 numaralı uçağı Sydney Avustralya'dan Los Angeles California'ya Pasifik Okyanusu üzerinden giderken bir adaya düşer. Düşüşten sonra Dr. Jack Shephard kendini ağaçların ortasında uyanık bulur.

Başrollerini başlıca Jorge Garcia, Josh Holloway, Yunjin Kim, Evangeline Lilly, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Matthew Fox, Daniel Dae Kim ve Michael Emerson'un paylaştığı, kimilerine göre bir başyapıt kimilerine göre ise hayal kırıklığı olan lost 2004 yılında vizyona girmiş ve 2010 yılında sona ermiş olan 6 sezon 118 bölümlük bir dizidir.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tartışmasız çekilmiş ve çekilebilecek en iyi dizi olarak görüyorum. Her bir saniyesini sıkılmadan tekrar tekrar izlediğim yegane dizi olabilir. Dizi tamamen göndermeler, flashbackler, flashforwardlar ve "flashsideways"ler üzerinden dönüyor. Çoğu kişi 6. sezonunu göme göme duramasa da bence sonuna kadar başarılı. Dizinin sezonları arasında bir favori seçecek olsam bu kesinlikle 5. sezon olurdu. Genel tema fazlasıyla değişiyor ve karakterler en büyük gelişimlerini bu sezonda yaşıyorlar.

Bunların dışında dizideki karakterlerin isimlerinin pek çoğu tarihte yaşamış filozoflardan geliyor veya esinleniyor. Birkaç örnek vermek gerekirse John Locke, Desmond Hume söylenebilir.
WhaW8Am.gif
Ara
İlk izlediğim yabancı dizi olması sebebiyle yeri bende ayrı olan bir dizi ancak yinede en iyi dizi denilebilecek bir seviyede degil.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
Tekrar izlemeye basladim disney+ ile. İlk 2 sezon fena değilmiş
Ara
Finali beğenilmediği için bu dizinin kötülenmesini çok saçma buluyorum. Son sezonu çok iyi olmasa da game of thrones tarzı geriye dönük diğer sezonları o kadar mahvetmiyor. Bu dizi büyük prodüksiyonlu iyi yazılmış dizi olayını getiren yapım (tv kalitesini göz önüne alırsak) . Bundan öncesi türkiye tv dizileri gibiydi o yüzden televizyon tarihinde yeri ayrıdır zamanına göre efsanedir. Ada atmosferi ve hikayenin içinde çok kolay bir şekilde kaybolabiliyorsunuz.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Sonunda final bölümü tekrar izledim. Son 20 dakikaya kadar çok iyi gidiyordu ama en sonda o twisti yapmaları aşırı yapmacık geldi açıkcası. Dizi yapımcıları orada kendi bacaklarına sıkmışlar. Yine de kötü bir dizi değil fakat insanlar hate bandwagon'a katılmaya dünden razı oldukları için yani. Popüler olan her şeye laf atmayı seven tayfa tüm seriye saydırıyor tabi. Dizi ilk sezonda da son sezonda da karakter odaklı bir yapımdı ve o işi çok güzel sırtlıyor. Bu dönemde bile böyle karakter işi yapabilen yapım bir elin parmağını geçmez. Got7-8 gibi Rop gibi karakterin k'sini bilmeyen yapımlara maruz kalabiliyoruz.

俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir kez daha izliyorum, beşinci sezondayım. Yukarıdaki tüm yorumlarım hâlâ geçerli, daha iyisi gelmez.
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.