[MP] EU4 - Multiplayer : Eylül 2015 [2]
Maddi zararlı küçük bir trafik kazası geçirdiğim için eve varamadim. Bugün katilamayacagim ya nasip bi sonrakine
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(15-09-2015, 22:11)jax61 : Maddi  zararlı  küçük  bir  trafik kazası  geçirdiğim  için  eve varamadim.  Bugün katilamayacagim  ya nasip  bi sonrakine

Geçmiş olsun üzüldüm.
Ara
Geçmiş olsun hocam (V)
G0kMNN.png
Ara
Geçmis olsun.
Ara
gecmis olsun kardes... istersen gel rehost var
Ara
ancak eve varabildim arkadaşlar. sağolun. Allah beterinden korusun hepimizi..maddi hasarla kurtarsak da epeyce masraf oluştu :D gitti eylül maaşı :)
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
ngBaaR.jpg

Bitirdik 

@jax61 geçmiş olsun 
Ara
Bundan sonra beni kimse durduramaz ! :D
Fra ile ally bozucam şuanda bi gerekçesi yok.
Ben onlarla barış yaptığımda... Onlar olmayacak!
Ara
Aman boz, sen istedin diye olduk zaten. Anlamak çok zor arkadaş. Ally olalım diyor, oluyoruz, 3 sene sonra bozucam diyor.

-----

Bu seans yine şanssızlığımı konuşturdum :D
Aragon olayı MP'nin en komik olayıydı. Cenova'nın fırsatçılığı ise savaşımın içine etti :D
G0kMNN.png
Ara
(16-09-2015, 00:08)jax61 : ancak eve varabildim arkadaşlar. sağolun. Allah beterinden korusun hepimizi..maddi hasarla kurtarsak da epeyce masraf oluştu :D gitti eylül maaşı :)

G.o abi

(16-09-2015, 00:36)GaulTurk : Aman boz, sen istedin diye olduk zaten. Anlamak çok zor arkadaş. Ally olalım diyor, oluyoruz, 3 sene sonra bozucam diyor.

-----

Bu seans yine şanssızlığımı konuşturdum :D
Aragon olayı MP'nin en komik olayıydı. Cenova'nın fırsatçılığı ise savaşımın içine etti :D

bozmamın sebebi şu...  biz au durdurmak için ally olduk.  e au bana "tamam sana artık lafım yok" diyiyor  ben isteğimi kazanmış oldum savaşmadan, ally kalıp hreyin içinden geçip sınır oluncamı bozalım illaha ally i.
Ara
Güvenceydim yani.

İyi sıkıntı yok.
G0kMNN.png
Ara
Development Sıralaması

1. 830: Polonya( @necmi )
2. 810: Castile( @Poyraz )
3. 634: Fransa( @GaulTurk )

4. 630: Osmanlı(@iFQ_23 )
5. 542: Avusturya( @Birvetek )
6. 529: Moskova( @
La Valette )
7. 365: İngiltere( @Redtay )
8. 321: Vijyang( @Floki )
9. 134 Portakiz ( @Turkhani )

10. 131: Tunus( @elbruznart )

Province Sıralaması

1. Polonya: 70 @necmi
2. Moskova: 62 @La Valette
3. Castile: 57 @Poyraz
4. Osmanlı:53 @iFQ_23
5. Avusturya: 37 @Birvetek
6. Fransa: 36 @GaulTurk
7. İngiltere: 34 @Redtay
8. Vijyang: 28 @Floki
9. Tunus:24 @elbruznart
10.Portakiz:12 @Turkhani

Birilerini unuttuysam belirtsin. Sanki girerken 14 kişiydik. =) =)
[+] 1 üye necmi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir Ekleme Yapayım O listeye 

Asker Sayısı :

1-) Fransa @GaulTurk  (66k) 
2-)Osmanlı @iFQ_23  (56k)
3-)Avusturya @Birvetek  (55k)
4-)Ingiltere @Redtay  (39k)
5-)Polonya @necmi  (32k)
6-)Vijayanagar @Floki  (25k)
7-)Castille @Poyraz (24k)
8-) Moskova @La Valette (24k)
9-) Tunus @elbruznart (18k)
10-) Portekiz @Turkhani (10k)

Yarın Için Save Bu Save Dosyasını Indirip Oyuna Atın Ve Öyle Lobiye Gelin .

Save
Ara
Avusturya'nın Viyana'da yapılan bir açıklamadaki sözcüsü:

Fransa artık sınırlarımıza yaklaşmış ve büyük bir tehlike arz etmeye başlamıştır! Fransa bize bu denli yaklaşmışken artık Avrupamızı korumalıyız!

(İlerleyen sözlerinden bir kesit)

İtalya'ya ilerleyen Fransa'nın önü kesilmelidir ve Kutsal Roma'dan ayrıca eskiden Kutsal roma'ya dahil olan topraklardan uzaklaşmalıdır!

(İlerleyen sözlerden bir kesit daha)

Brandenburg'un yaptığı açgözlülüğü Fransa'da denemektedir ve bu yolda İtalya'da ,Avrupa'da ölen askerleri hiçe saymaktadır! Brandenburg'un cezasını veren yüce İmparatorumuz gerekli cezayı Fransa'yada uygulayacaktır!

(son kesit)

Bu uğurda bizim gibi düşünen Kastilya Krallığı ve İngiltere Monarşisi bizim için gerçek dostlardır ve Fransa'yı savunulacak her yerde tutmak için bizimle olacaklardır!

(Cümleden Yorumlanan) 

Fransa'ya karşı Kastilya-İngiltere Avusturya savunma paktı imzalamıştır.
Ara
Savunma Paktı Nedir?

Savunma paktı bir Great Powera karşı en fazla 3 Great Power'ın birleşerek Defansif Bir Birlik Kurmalarıdır . Savunma Paktında ki kurallar :

• Savunma Paktındaki bir ülke hedef ülkeden savaş ilanı alırsa , Hedef ülke pakt üyelerinden birine diplomatic insult gönderir ve diplomatic insult alan ülke diğer pakt üyesi ile birlikte savaşa dahil olur .
  • Savaş Anlaşmasında ilk savaş ilanini alan ülke hariç diğer pakt üyeleri kendilerine/vassallarına/müttefiklerine toprak alamazlar 
  • Paktın başlatılması için sağlam bir sebeb olmalıdır
  • Savunma Paktından herhangi bir ülke hedef ülkeye savaş açarsa pakt üyeleri KESINLIKLE o savaşa dahil olamaz .
  • Pakt savaş başarılı olduktan sonra dağılır ancak tekrar bir sebep olduğunda kurulabilir .
  • Savaş sonunda savaşı kazananlar Pakt Ülkeleri olursa anlaşma %50 War Score'u geçemez. 
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ilahi adalet. Birvetek her zamanki gibi diger oyunculari kendi dusmanina karsi birlestirmeye yonelik oynuyor, bu sefer yonetim de uygun hemen kurallar degistirilip Birvetek in oyun anlayisina gore bir savunma pakti kurallari eklenmis. Polonyanin Fransa ile muttefiklik bozmasinda kimin parmagi var sizce? Hadi bakalim Gaul efendi rahat rahat konusuyordun Birvetek in oyun tarzini savunuyordun ganki yemek uzeresin.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Hahahahah ::Duman oyunda değilsin ve tehlikenin farkında bile değilsin. Oturduğun yerden konuşmak var oyun içinden konuşmak var. Ben senin gibi sinsi değilim bir ona teklif verip bir ona verip oda  kabul etmezse ikisinede savaş açma falan. Biz  de yok öle hainlikler. Fransa kastilya le beni zaten tehdit etti oyunda. İngilizlerden toprak aldı. İtalyaya giriyor. EEE bu kadar yeter.Burda kimseyi oyundan atma amacım yok Fransa beni tehdit etti karşılığını alıyor.
Ara
EqZGDn.png

VLboDV.png

(Mavi = Fransa , Sarı = Castille , Açık Sarı = Castille PU'ları , Beyaz = Avusturya , Gri = Avusturya PU'ları , Kırmızı = Fransa Ile Savaşta Olan Ülkeler)
Ara
Dolu harita yerine blank map kullan bu tarz işlerde sonra yarısını boyamayı unutursun bu şekilde :)

EUIV bölümünde EUIV-Haritalar isimli bir sabit konu mevcut.
Evet sonradan fark ettim :D Sorun olmaz sonuçta harita gayet açıklıyor her şeyi .

EDIT : Pakt'dan çıkıyorum Çünkü Paktta bulunma sebebim sağlam değil .
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.