Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar
(27-05-2020, 15:42)Defterdar : Total War Shogun 2'yi indirdim ama içeriği Eu4 kadar dolu olmadığı için sıkıldım.
(Kaliteli demiyorum dolu diyorum)
Peki sizce Civilization'da da bu sorunu yaşar mıyım?

Civilization VI ilk çıktığında çok dolu değildi. En azından Civilization V'in full DLC'li hâline göre baktığımızda fazla içerik yoktu. Bir süre "Civilization V + DLC > Civilization VI" idi. Sonra doluluğu tartışılan Rise & Fall ve çoğunlukla beğenilen Gathering Storm çıktı. Şu anda Civilization VI'nın kesinlikle Civilization V'ten üstün olduğunu söyleyebilirim. Paradox oyunlarından da aşina olduğumuz bir olay bu. Oyunlar çıktığı zaman full DLC'li öncellerinden daha boş oluyor, sonradan aldıkları içeriklerle tamamlanıyorlar.

Doluluk olarak Civilization V ve VI'yı kıyasladım çünkü mantıkları tamamen farklı olan 2 oyunu doluluk açısından kıyaslamak mümkün değil. Mesela, Total War oyunlarında beğenilip yeterli bulunan diplomasi seçenekleri (Total War: Three Kingdoms) EUIV'te olsa kesinlikle yetersiz bulunur. Burada oyunun türü önemli. EUIV'ün 7 yıldır DLC ve güncelleme yağmuruna tutulmasından öte, EUIV ve TW: Shogun 2'nin vadettiği deneyim tamamen farklı. Bu yüzden kıyaslanmasını doğru bulmuyorum.

Eğer sana vadettiği süreyi soruyorsan, "Bir tur daha!" sendromu bu seriden çıktı. Bağımlılık yapıcı ve kendini sürekli oynattıran bir yapıya sahip Civilization serisi. Yarın saat 18.00'a kadar Civilization VI'yı ücretsiz olarak Epic Store hesabına ekleyebilirsin. Denemekten zarar gelmez.
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Yazar: Attila the Hun - 27-05-2020, 16:42
RE: Civilization VI - Rehber Talep Konusu - Yazar: Ayro - 17-02-2018, 00:55
Civilization VI - Rehber Arşivi - Yazar: ojela_88 - 30-08-2019, 16:03

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.