Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar
Az önce oyuna girdim.Dediklerinizi denemek için.Rzenma'nın söylediği doğru değil.Buğday olan bölgede yaptığım çiftlik 3 gida ve 0.5 barınma verirken;normal bir bölgeye yaptığım çiftlik 1 gıda ve 0.5 barınma veriyor.Ve buğday hasadı teknolojisini açmama rağmen buğdayı hasat edemiyorum.Ama orman bölgelerinde de şöyle bir şey farkettim.İki seçeneğim oluyor istersem ormanı kaldırıp anında 44 üretim alıyorum, istersem de oraya kereste fabrikası inşa edip her tur 1 üretim alıyorum.Ormanı kaldırmak her türlü daha avantajlı gibi.Yalnız bonus kaynaklar üzerinde ilk söylediğim gibi oluyor.Ben de son çıkan 2 dlc yok ondan olabilir belki.

Bir bölgede maksimum 5 gıda mı olabiliyor.3 gıdası bulunan bir bölgeye çiftlik kurduğum da +3 gıda daha alacağım yazıyor ama gıda sayısı 5'e çıkıyor sadece.

Bu arada ormanı kaldırmak her türlü daha avantajlı demiştim ama düz mantık yürütmüştüm.+1 üretimin bize 44 üretim olarak dönmesi 44 tur sürmüyor.Örneğin 100 üretim isteyen birimi 5 üretim ile üretmek 20 tur ; 6 üretim ile üretmek 16 tur. Direk 44 üretim alırsak bu birimi yaklaşık 10 turda üretebiliyoruz ama bir sonraki birim için 4 tur fazla çalışmak zorunda kalacağız.Ve kurtardığımız 10 turu 8 turda tekrar kaybediyoruz falan filan.

Üstte yazdığım da yanlış galiba bunun hesabı nasıl yapılıyor.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Yazar: Athule - 18-06-2020, 12:41
RE: Civilization VI - Rehber Talep Konusu - Yazar: Ayro - 17-02-2018, 00:55
Civilization VI - Rehber Arşivi - Yazar: ojela_88 - 30-08-2019, 16:03

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.