Günlük: Vic3 - Yaz Sonrası Planlar
Üretim binalarındaki ortak üretilen mallar üzerindeki dengesizliği, binaları ayırarak veya yeni üretim metodları koyarak dengelemişler. Hiç hoşuma gitmedi, oyunu kolaylaştırdıklarını ve olmayan küresel etkileşimi daha da olmayacak hale getirdiklerini düşünüyorum.
Kimyasal tesislerinde patlayıcı ve gübre, dokuma atölyelerinde lüks ve normal kıyafet, sert ve yumuşak testere vs bunun gibi birden fazla ürünü üreten fabrikalarda bir ürün bazen diğerine nazaran epey bir ucuz veya pahalı olabiliyor doğru. Fakat bundan neden bu kadar şikayet edildiğini ben anlamadım. Ben bunun oyuna bir derinlik kattığını düşünüyorum, çünkü bu sorunu genelde ithalat ve ihracatla, dünya üzerinde yeni pazar arayışlarıyla çözmeye çalışıyorum.

Kaldı ki 1800ler dünyası gerçekte tamamen bu mekanik-gerçeklik üzerine yaşanmış bir dünya. Tüm emperyal ülkeler ellerindeki üretim fazlası ürünleri satabilecekleri bir pazar arayışıyla tüm dünyayı sömürge haline getirmedi mi? Savaşlar bu pazarlar uğruna çıkmadı mı? Vic3'te kendimize yeni pazarlar aramak yerine binaları olabildiğince dengeleyip, hepten savaşı, diplomasiyi ve koloniyi boş verip kendi içpazarımızda kavrulalım mı istiyorlar. Bence baya yanlış bir politika.
[+] 1 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Vic3 - Yaz Sonrası Planlar - Yazar: Caine - 29-06-2023, 22:05
Vic3 - Yaz Sonrası Planlar - Yazar: perverende - 21-09-2023, 01:12

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.