Günlük: HoI4 - Ordu Planlayıcısı
Ordu Planlayıcısı

Hearts of Iron IV ordu kurma eski oyunlarla karşılaştırıldığında biraz daha değişik. Artık ekipman üretim hattınızdan gelen ekipmanları toplayıp birlikleri eğitip   Tümen Tasarlayıcısında şablonlarınızı(templates) oluşturucaksınız.

Aynı ekranda ayrıca Ordu planlayacısının olduğu takviye kuvvetlerin yeni ekipmanlar, lend lease yada normal tümenlerin ekipman dağıtımında önceliklerini ayarlayabilirsiniz

Tümenleri ordu planlayıcıdan şablonları seçerek eğitebilirsiniz, kaçtane üretim hattının paralel çalışmasını istediğinizi.
Ekipman birliklerin önceliklerine göre dağıtılacaktır.

Aynı anda aynı tür ekipmanın birden çok üretimini yapabilirsiniz üretim hatları atayabilirsiniz

Sadece kendi bölgelerinize yeni birlikleri konuşlandırabilirsiniz, başkentinize direk yolu olmak zorunda ve eğer birliğin nereye
konuşlandırılacağı belliyse eğitimleri %100 olduğunda oyun otomatik olarak konuşlandırıcaktır.

Yinede kendiniz birlikleri daha erken konuşlandırabilirsiniz ama bu daha az eğitim görmüş ve/yada ekipman olucaktır, ama bazen
az eğitimli  14 taşındaki çocukların oluşturduğu tugay Steiner in berlini kurtarması için gerekli düşündüğü birlikler.

Tümenilerin önceliğini belirliye biliyorsunuz  rezerv,normal veya elite bu birlikler daha iyi ekipman alıp alamayacaklarını ayarlıyor

Görsel
[+] 1 üye Turkhani nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.