Reoberg - Venedik Rehberi (Yenilendi)
Avrupa:
Venedik Form The Italy Rehberi:
Venedik'in en önemli özelliği donanması ilk hedefiniz donanma gemi sınırını aşmanız önemli değil aşın Osmanlı'nın donanmasına göre donanma bulundurun her zaman galleyleriniz Osmanlı'dan fazla olmalı. Peki ne yapacağız bu donanmayla,  Venedik'in Arnavutlukta core u olduğu için ilk olarak Arnavutluğu aradan çıkartın ondan sonra Bizans'a saldırın ve Bizans'ın yunanistandaki topraklarini ele geçirin Osmanlı ya karşı sizi koruyacak bir müttefikte bulmanız gerek benim tavsiyem Avusturya veya Polonya büyük ihtimal Fransa'nın da sizle arası iyi olacaktır. Hem Polonya hemde Fransa ile müttefik olmak daha mantıklı. Sıradaki hedefimiz dalmaçya üzerinden bosna ve sırbistanı ele geçirmek kolayca ele geçirebilirsiniz. İtalya'ya şimdilik yönelmiyoruz çünkü çoğu İtalya ülkesi HRE de 1490' da Shadow Kingdom eventi ile İtalya'nın HRE den ayrılmasını bekliyoruz. İlk Osmanlı savaşını kazandıktan sonra Anadolu'da çok rahat bir şekilde ilerleyeceksiniz. Daha sonrada İtalya'da ilerleyip büyük topraklara sahip bir İtalya kurabilirsiniz.
Ideas:
1.Trade Ideas
2.Defensive Ideas
3.Humanist Ideas (Ben Reformed olmayı tercih ediyorum çünkü balkankarda çok fazla Sunni ve Orthodox toprak olacaktır. Reformed ilk çıktığında Reformed olursanız size %10 Missionary Power gelecektir. Yanında birde Defender of Faith alırsanız kısa sürede topraklarınızı dönüştürebilirsiniz. Eğer din değiştirmek istemiyorum derseniz Religious İdeas açabilirsiniz.)
4.Offensive Ideas (Şimdi diyeceksiniz donanmaya önem verecektik hiç donanma ile ilgili idea açmadık gerek yok çünkü Osmanlı'yı ezdikten sonra denizlerde en güçlü siz olacaksınız İspanya Portekiz gibi ülkelerde Early Carrack gibi ağır gemiler üreteceği için zaten Akdeniz de size kimse karışamaz sizde artık ticaret gemilerine yönelebilirsiniz.)
5.Maritime Ideas (Kolonici Devletler güçlendiği ve Avusturya ile İngiltere arasında savaşlar olacağından İngiliz Armada'sı canınızı sıkmasın diye ideal bir idea)
İtalya ve Balkanlar'dan sonra Osmanlı'nın içleri yerine Rhodos, Cyprus, Scio gibi adalara ve Alexandria ticaretinizi elinizde tutmak için Rashid, Alexandria gibi bölgelere çıkartma yapabilirsiniz.
Ticareti yapacağınız yerde Venedik'tir İstanbul'da ticaret yapmaya çalışmayın Alexandria 'dan Venediğe, İstanbul'dan Ragusa'ya, Ragusa'dan Venediğe, Viyana'dan Venediğe, Alleppo'dan İstanbul'a, Kırım'dan İstanbul'a çektiğimizde Venedik'ten aldığını ticaret geliri sizi doyuracaktır.
Sorularınız varsa bekliyorum. Saygılarımla...
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
Sırbistan'ı vassallayip Bosna topraklarını verdikten sonra din değiştirmeye zorlayabiliriz. Hiç reformed seçmedim.
Ara
(20-11-2015, 13:08)Elensar : Sırbistan'ı vassallayip Bosna topraklarını verdikten sonra din değiştirmeye zorlayabiliriz. Hiç reformed seçmedim.

Ben bu rehberi yazarken o olay yoktu :) şimdi dediğin gibi değiştirmeye zorlayabilirsin.
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
teşekkürler
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.