Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: EU4 - Multiplayer Sohbet
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
İttifak limiti 100'ün mevcut oyuncu sayısına bölünüp 3'le çarpılmasıyla elde ediliyor. Güç yüzdesi ülke bazlı daha komplike bir formülle.
Senin ülkenin güç yüzdesi ile müttefik olmak istediğin ülkenin güç yüzdesinin toplam ittifak limitini geçmemesi gerekiyor.Örnek olarak benim güç yüzdem 2 olsun,müttefik olmak istediğim ülkenin güç yüzdesi de 5 olsun.Toplam ittifak likitide 10 diyelim.
10(toplam ittifak limiti) -2(benim güç yüzdem)=8(kalan ittifak limiti)
8-5(müttefik devletin güç yüzdesi)=3
3 kaldığına göre bu devletle müttefik olabilirsin.
" Formlanamayan Ülkeler: 1444 yılında haritada olan tüm ülkeler " kuralına bundan sonraki tüm mp lerde Memlük hariç olarak eklenmesini öneriyorum. Çünkü Memlük formlamak diğerlerinden farklı sadece ikta yönetim biçimine özgü (ve Kahire ye sahip olmak gerekiyor) formlanabiliyor. Ulus devlet değil herhangi bir kültüre de ait değil (oyun içi bahsediyorum mutapa ile bile formlayabilirsin). Aynı zaman o bölge için eğlence katar.
Yakınlarda bir mp yapılacak mı?
valla olucaksada ally son saniye satma muhabbetleri olmasın imperor romede bak ne güzel yapmıslar çat diye giriliyor savasa allyne biri dalinca: D
Yakında bir multi olacak mı?
yeni bi eu4 multisi kuracak yok mu :/ uzun zaman oldu
Korsan oyunda nasıl multi oynayabilirim? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.
(21-04-2020, 18:27)sabricanaslann : [ -> ]Korsan oyunda nasıl multi oynayabilirim? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Mutliplayer'e bağlanabilirsen her şeye girersin, ancak bağlanamıyorsan tek diyebileceğim oyunu silip steam'den orjinalini satın alıp yüklemen.
(26-04-2020, 00:02)Joe Andy : [ -> ]
(21-04-2020, 18:27)sabricanaslann : [ -> ]Korsan oyunda nasıl multi oynayabilirim? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Mutliplayer'e bağlanabilirsen her şeye girersin, ancak bağlanamıyorsan tek diyebileceğim oyunu silip steam'den orjinalini satın alıp yüklemen.
Multiplayer'e bağlanabilirsendeb kastınız nedir acaba ben oyuna giriyorum Multiplayer'e basıyorum ama hiçbir oda gözükmüyor. Kendim oyun açtığımda da arkadaşım o oyunu göremiyor. Bunun bir çözümü var mı acaba?
Asya multisi kuracak yok mu?

Crack oyunlarda genelde öyle olur multiplayer göremezsin benim bildiğim multiplayer oynamanın tek yolu hamachi yada benzeri bir program ile arkadaşlarınla bağlanıp oradan oynamak
(26-04-2020, 13:40)Littleİskender : [ -> ]
Crack oyunlarda genelde öyle olur multiplayer göremezsin benim bildiğim multiplayer oynamanın tek yolu hamachi yada benzeri bir program ile arkadaşlarınla bağlanıp oradan oynamak
Daha önce denediniz mi bunu acaba nasıl yapabileceğime dair yardım edebilir misiniz?
Yani yapılabildiğini biliyorum yapanları gördüm ama kendim çok denemediğim için net biçimde nasıl yapıldığını bilmiyorum.Kusura bakmayın
(26-04-2020, 11:39)sabricanaslann : [ -> ]

Multiplayer'e bağlanabilirsendeb kastınız nedir acaba ben oyuna giriyorum Multiplayer'e basıyorum ama hiçbir oda gözükmüyor. Kendim oyun açtığımda da arkadaşım o oyunu göremiyor. Bunun bir çözümü var mı acaba?

Şöyle ki senin oyunun bozuk değil sonuçta sadece crack ve bu yüzden doğal olarak sende de Multiplayer tuşu bulunmakta ve basabiliyorsun, ancak crack olduğu için internete bağlanıp diğer server'ları göremiyorsun ve normal şekilde oda açarak da arkadaşın seni göremiyorum.  

Arkadaşınla bağlanıp oynamanın bir kaç yolu olabilir hepsini dene hangisi çalışır bilemiyorum belki de hiçbiri çalışmaz. 

1. yol ikiniz de hamachi indirin ve sen hamachi de oda oluştur arkadaşın da oraya katılsın sonra eu4'de de yine sen oda kur ve ona ya odanın ıd'sini vs. söyle o da katılsın ya da oyunu steam'a kendi oyunlarından ekleme bölümünden kısayol olarak eu4'ü at o da atsın. İkiniz de steam üzerinden crack eu4'ünüze giriş yapın ve sen EU4'de oda kurup SHIFT+TAB yapıp arkadaşına tıklayıp oyuna davet et diyeceksin.  (Ben Steam kısayol ekleme olayı dışında bunu yaparak arkadaşlarımla yıllarca crack AoE3'ü oynadım, Steam kısayol ekleme sayesinde de crack forest'ı multi oynayabildim.)

2.İlk yol olmazsa hala hamachi'den ümidi kesme youtube'den hamachi ile eu4 videoları (varsa) izle onları da dene.

3. İnternette araştırmaya devam et.
Benden anca bu kadar, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Edit: TÜM BUNLARI YAPARKEN EU4 ODA BAĞLANTISI KISMINDA SAKIN LAN DIŞINDA BİR YERDEN DENEME, BU OLURSA ANCA LAN BAĞLANTISINDAN OLUR!
Ben crackli oyunumda bütün multi odaları görebiliyorum.Ama çok uğraşmıştım zamanında tam olarak ne yaptığımı hatırlamıyorum :D
(27-04-2020, 13:19)Joe Andy : [ -> ]
(26-04-2020, 11:39)sabricanaslann : [ -> ]

Şöyle ki senin oyunun bozuk değil sonuçta sadece crack ve bu yüzden doğal olarak sende de Multiplayer tuşu bulunmakta ve basabiliyorsun, ancak crack olduğu için internete bağlanıp diğer server'ları göremiyorsun ve normal şekilde oda açarak da arkadaşın seni göremiyorum.  

Arkadaşınla bağlanıp oynamanın bir kaç yolu olabilir hepsini dene hangisi çalışır bilemiyorum belki de hiçbiri çalışmaz. 

1. yol ikiniz de hamachi indirin ve sen hamachi de oda oluştur arkadaşın da oraya katılsın sonra eu4'de de yine sen oda kur ve ona ya odanın ıd'sini vs. söyle o da katılsın ya da oyunu steam'a kendi oyunlarından ekleme bölümünden kısayol olarak eu4'ü at o da atsın. İkiniz de steam üzerinden crack eu4'ünüze giriş yapın ve sen EU4'de oda kurup SHIFT+TAB yapıp arkadaşına tıklayıp oyuna davet et diyeceksin.  (Ben Steam kısayol ekleme olayı dışında bunu yaparak arkadaşlarımla yıllarca crack AoE3'ü oynadım, Steam kısayol ekleme sayesinde de crack forest'ı multi oynayabildim.)

2.İlk yol olmazsa hala hamachi'den ümidi kesme youtube'den hamachi ile eu4 videoları (varsa) izle onları da dene.

3. İnternette araştırmaya devam et.
Benden anca bu kadar, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Edit: TÜM BUNLARI YAPARKEN EU4 ODA BAĞLANTISI KISMINDA SAKIN LAN DIŞINDA BİR YERDEN DENEME, BU OLURSA ANCA LAN BAĞLANTISINDAN OLUR!
Öncelikle yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim. Hamachi programını denedik ama arkadaşın bilgisayarı tünel sorunu problemi veriyor. O yüzden bağlanamadık. Steam i de bugün deneyeceğiz umarım olur yine teşekkür ederim
aktarmalı tünel sorunundan bahsediyorsanız 2çözüm önerebilirim
1-)Alakasız olacak ama tarafların birinde herhangi vpn programı açıksa aktarmalı tünel hatasını veriyor.Kapatın öyle deneyin
2-)Başka bir sebepten olabilir, bilgisayara restart atmak yüksek olasılıkla aktarmalı tünel sorununu çözecektir
Multi kuran yok mu ya
Kural/konsept önerilerinizi bekliyoruz.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18