Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: EU4 - Multiplayer Sohbet
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
her bölgede belli sayıda oyuncu olucak şekilde ve ittifakların random dağıtıldığı din veya mezhep buna ayrıca aynı kültür grubunda olmalarıda eklenebilinir major olmayan belli bi dev sınırı olacak şekilde ittifaklı diğer ülkelerin alınabileceği bir multi konsept önerim var daha da detaylanırılıp şekillendirilir sadece taslak olarak düşündüm
Yeni bir multiplayer etkinliği bekliyoruz.Bu karantina döneminde iyi gider :)
(03-05-2020, 23:40)wan1905 : [ -> ]Yeni bir multiplayer etkinliği bekliyoruz.Bu karantina döneminde iyi gider :)

Yazdıgını begenenler de olmuş aslında kendi aramızda yapabiliriz ben de bayaa bunaldım oynamak isterim
Enforce peace konusunda bir önerim olacak. Önerim enforce peace atmak için 3 şarttan birini getirmek. Bu 3 şartlar sırasıyla şöyle; Kıta,Bölge ve komşuluk. Örneğin Fransa oynarken bir devlete enforce peace atmak için başkentimin onunla aynı kıtada mı değil mi ona bakmak. Eğer değilse, 2. şart olan topraklarımız aynı bölgede kesişiyor mu buna bakmak olabilir. Eğer bu da olmuyorsa komşu muyuz, yoksa değil miyiz ona bakılabilir.
Benim bir önerim var,
Şöyle ki Diplomatik ve Nüfuz fikirlerini tamamlayanlar iki kat ittifak limitine sahip olmak yerine güç yüzdesi %50 azalsa daha iyi olur.
Mesela Osmanlı'nın normalde güç yüzdesi %10,6 ise bu iki fikri tamamladıktan sonra güç yüzdesi %5,3 olmalı.
Çünkü her ne kadar benim ittifak limitim artsa da müttefiğimin ittifak limiti artmıyor.
(24-05-2020, 17:47)Defterdar : [ -> ]Benim bir önerim var,
Şöyle ki Diplomatik ve Nüfuz fikirlerini tamamlayanlar iki kat ittifak limitine sahip olmak yerine güç yüzdesi %50 azalsa daha iyi olur.
Mesela Osmanlı'nın normalde güç yüzdesi %10,6 ise bu iki fikri tamamladıktan sonra güç yüzdesi %5,3 olmalı.
Çünkü her ne kadar benim ittifak limitim artsa da müttefiğimin ittifak limiti artmıyor.
Ben de düsündüm bunu , o sistem osman veya fransaya ally verir ama şuanki sistemle tüm avrupayı ally'layabilirsin. Bence şuanki daha iyi. Adamların her yerde nüfuzu var zaten Osman veya fransayı agresif savaşa çağırabiliyo olman hoş olmaz pek.
(25-05-2020, 11:04)canberka : [ -> ]Ben de düsündüm bunu , o sistem osman veya fransaya ally verir
Bu sistemde güçlü devletlere müttefik vermiyor mu?
(25-05-2020, 11:04)canberka : [ -> ]şuanki sistemle tüm avrupayı ally'layabilirsin.
Ama tüm Avrupa'nın seni ittifağına alacak kadar limiti var mı acaba?
(25-05-2020, 11:04)canberka : [ -> ]Osman veya fransayı agresif savaşa çağırabiliyo olman hoş olmaz pek.
Doğru
(25-05-2020, 12:16)Defterdar : [ -> ]
(25-05-2020, 11:04)canberka : [ -> ]Ben de düsündüm bunu , o sistem osman veya fransaya ally verir
Bu sistemde güçlü devletlere müttefik vermiyor mu?
(25-05-2020, 11:04)canberka : [ -> ]şuanki sistemle tüm avrupayı ally'layabilirsin.
Ama tüm Avrupa'nın seni ittifağına alacak kadar limiti var mı acaba?
(25-05-2020, 11:04)canberka : [ -> ]Osman veya fransayı agresif savaşa çağırabiliyo olman hoş olmaz pek.
Doğru
Bunu mu düşünüp yaptılar bilmiyorum ama güçlü devletler sadece global bekçi konumunda şuan kendi işini kendi görüyor. Patlamaları da daha kolay olur , yoksa düşünsene şimdi fransa'nın müttefiği prusya , kimse ikisini de patlatamaz.
Savaş lideri ben olacaksam veya imparatorsam mesela herkesin sadece beni ally laması daha mantıklı olur çağırabileceğim için. Zaten avrupa'nın beni ittifağına alma limiti dediğin sistemde de olmuyor ben total limit yeterliliği olarak vermiştim o örneği.
Multiplayer Oynayacak 1 Kişi Arıyorum.
Ben oynayabilirim
Dostum ben pek tecrübeli değilim çok oyunculuda ama istersen beraber girebiliriz, saat farketmez.
Bende katılabilirim :)
Benim de multiplayer tecrübem yok ama bende katılabilirim :D
Region kuralı hakkında bir güncelleme yapılabilir diye düşünüyorum. Malum artık subcontinentlar var. Bu subcontinentları sınır olarak alabiliriz ve her ülke maksimum 2 subcontinenta büyüyebilir. Fakat adm ideası tamamlayan kişiler +1 ve expansion ideası tamamlayan gene +1 limiti arttırabilir diye kural konabilir. Böylelikle bu 2 ideayı tamamlayan ülkenin toplamda 4 subcontinent limiti olur.
Multiplayer etkinliği ne zaman olur bir plan varmı ? çok fixte geldi kurulucakmı acaba
Hala sürüm çok dengeli değil ve bir çok bug çözülebilmiş değil.
bir hotfix daha geldi bakalım
Multiplayer oynamak isteyenler için steam id : jokkzilla veya mesaj atabilirsiniz.
Etkinlik açabilirsin katılım olur
"Europa Universalis IV Avrupa Multiplayer"
Takipteyiz.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18