Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede]
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Menars
Panzer 2'lerin çağın gerisinde kalmaya başladığını Motorizeleri desteklemek için az sayıdada olsa yerine yeni bir model göndermelerini istersin.Karargahtan gelen öneriler ise 

A)Pz 2 C modeline geç(topları değişiyor) 
B)Pz 3 iste (Pz 2'lere göre sayıları daha az olacak maksimumda sende 100 dü 60'a düşer) 

HulkSpider
Londrayla sert bir konuşma geçirirsin.Bir yerden sonra liderliği alsanda şehiri savunmakta başarısız olman ve nerdeyse bütün birliklerin yok ediliyor olması çok can sıkmıştır.Hemen araya atılıp yenilmenizin sebebinin yetersiz anti tank desteği olduğunu bu tür açıkların kapatılırsa üstünden gelebileceğini belirtip benzeri bütün ters yanıtlardan kaçınırsın.Sonunda anti tankları vermeyi kabul ederler hatta bu iş için Amerikanın ingiltereye çıkartma yapmaya başladığınız andan itibaren göndermeye başladığı yeni araçları bile göndermeye razı olmuşlardır.

A)Anti Tankları al (piyadelerin kullandığı genelde motorlu araçlarla çekilen antitanklar)
B)Yarı sayıda olsa M10 Wolverine al 

Şehri sonuna kadar savunma düşüncen şehirden çekilseniz bile Londranın kulağına gitmiş ve sana güvendiklerini belirtmişlerdir.(Bu tur diğer kişilerden daha çok birlik yenileyeceksin şıklar değişmiyor ama A seçtiğicin sürece) 

A)Zayiatların yerine yeni birimler iste
B)Burdaki savaşın önemini londraya belirt ve durum raporu ver
C)Arazide savunma hazırlıklarına başla
D)Arazide mayın döşemeye başla  

E)Londradan Anti Tank iste...

Probang

A)Zayiatların yerine yeni birimler iste
B)Burdaki savaşın önemini londraya belirt ve durum raporu ver
C)Arazide savunma hazırlıklarına başla
D)Arazide mayın döşemeye başla  

E)Londradan Anti Tank iste...

Feldmarschall

Flakların kurulumu tamamlansada birliklerinin nerdeyse tamamı aşırı yorgunluktan dolayı kıpırdayamaz olmuştur.

A)Birlikleri dinlendirdikten sonra inşaata devam et
B)Eksik birliklerin yerine yenileri iste şuanki birlikler dinlenirken 
C)Birlikleri dinlendirirken yeni savunma hazırlıkları düşün.

Sübaşı

FG 42'ler ile donatılmış Bin paraşütçü indirme uçaklarıyla beraber göreve hazırdır.

A)İngilizleri vurmaya başla
B)Hava İndirme Operasyonları için tatbikat yap
C)Bölgede keşif uçuşları yap

ZenderX 

A)Tümenindeki zayiatları yenile (Bunu seçtiğiniz her tur artacak) 
B)Şehri korumak için yapılan tahkimatlara yardım et(Olurda ovada kaybederseniz diye buda yaptığınız seviyeye göre değişecek) 
C)Saldırı Planları için subaylarından öneriler iste(Özelden örnek savaş taktikleri atacağım)

Pvris

Tümenindeki pek çok kişi silah kullanımını iyice öğrenir.Bir haftada ortaya bir keskin nişancı koyamasanda en azından ateşin temelelrini silahı en iyi şekilde tutmayı gösterirsin.Silah eğitime devam edebilirsin ama bundan sonra alacağın verim daha az olacaktır.

A)Silah kullanımı için eğitime yinede devam et.

B)Sırada El bombaları var 

C)Savaş Alanındaki Haberleşmeyi öğrenmeleri görek
D)Emir Komuta Zincirini öğrenmeleri gerek.
E)Hava saldırılarına karşı savunmayı öğrenmeleri gerek.

PashaZade 

A)Tümenindeki zayiatları yenile (Bunu seçtiğiniz her tur artacak) 
B)Şehri korumak için yapılan tahkimatlara yardım et(Olurda ovada kaybederseniz diye buda yaptığınız seviyeye göre değişecek) 

C)Saldırı Planları için subaylarından öneriler iste(Özelden örnek savaş taktikleri atacağım)
ZenderX'le beraber ikinizde seçerseniz ikinizede farklı bir plan atıcam :D .

Bu Tur'dan sonra saldırı yapmak isteyen bir taraf olursa söyleyebilir.İstemezseniz aynı şıklarla birlikleri yenilemeye odaklanabilirsiniz.

Feldmarschall 2.SS Panzer Division " Das Reich"     4700 Piyade 90 Panzer 4 120 Panzer 3 

Sübaşı  Luftwaffe Air Forces                        95 Fighter 150 Close Air Support 50 Heinkel He 177 1000 Paraşütçü

Zenderx 1.naval infantry Division                   6000 Denizci 

Pashazade 18.artillery Division                     4300 Piyade 65 Wespe 35 Grille 50 Hummel

Menars 1.Light Division                             5900  Motorize Piyade 50 Panzer 2 

3.SS Panzer Division "Totempkof"                    7000 Piyade 350 Panzer 4 

Grobdeutchland Tümeni                               10 Bin Piyade 

HulkSpider03' 1.Infantry Division            7600 Piyade

Probang 1.Armored Division                   8600  Piyade 350 Crusader MK VI

Napolyon94 1.antiair division                8000  Piyade 470 Vickers model 1931

Pvris 6.Militia Division                     15000 Eğitimli Milis 

Ayrıca 7.Militia Division                    15000 Milis

8.Militia Division                           15000 Milis 
9.Militia Division                           15000 Milis 
B şıkkı
Butun generallerimin maksimumlarini ogrenebilirmiyim
A şıkkı(bunları piyadeye saldırı içinde kullanabiliyorum değil mi?)
Sanırsam pro için son kez A
(26-03-2017, 14:44)PashaZade : [ -> ]Butun generallerimin maksimumlarini ogrenebilirmiyim

Sayfa 3 gibi ilk başlangıç sayılarınız vardı o max.
Simdi tumenleri gelistirdik ya bazilari, bu sebeple sormustum. Cunku maksimum degildi biz onlari kabul ettigimiz zaman.
(26-03-2017, 14:54)PashaZade : [ -> ]Simdi tumenleri gelistirdik ya bazilari, bu sebeple sormustum. Cunku maksimum degildi biz onlari kabul ettigimiz zaman.

Geliştirmekten çok silahları vs değiştirmeyi yenileri eklemeyi seçtiniz o yüzden sayıları artmadı.
A sikki , tutun su lanet hatti
Napolyon seni dakikasında aramızda görmekten mutluyum.
Zaiyatları yenile

Belediye İşçisi tümenini biraz dinlendirelim. Mareşal olarak onların Panzerlerine ihtiyacım var.
Dover'a iatediğiniz kadar tahkimat ekleyin.

Sizi oradan atacağız!
C)Savaş Alanındaki Haberleşmeyi öğrenmeleri gerek
B şıkkı
Probang'ın yerine seçtiğim şıkkı değiştiriyorum.TR Ace'ten iznim var Almanlar subay önerisi almadığı için o alacak de.
Hava indirme operasyonları için tatbikat düzenleyelim.Hepi topu 1000 tane asker var her biri kıymetli yani eğitelimde hemen ölmesinler :D

benim birliklere 1000 paraşütçü eklememişsin.

Bu arada diyelim 1. tur hava indirme birliklerini indirdim ve 1000 askerden 200 tanesi öldü.Kalan 800 asker yine benim haneme geri dönüyormu yoksa 1 turlukmu bunlar ? Boşa eğitmeyelim 1 turluklarsa.Kullan at gibi :D
(26-03-2017, 19:09)Sübaşı : [ -> ]Hava indirme operasyonları için tatbikat düzenleyelim.Hepi topu 1000 tane asker var her biri kıymetli yani eğitelimde hemen ölmesinler :D

benim birliklere 1000 paraşütçü eklememişsin.

Bu arada diyelim 1. tur hava indirme birliklerini indirdim ve 1000 askerden 200 tanesi öldü.Kalan 800 asker yine benim haneme geri dönüyormu yoksa 1 turlukmu bunlar ? Boşa eğitmeyelim 1 turluklarsa.Kullan at gibi :D

Kalacak gene sende.İndikleri yerde olacaklar tabide :D .Ekliyeyim
İndikleri yerden hava alanına getirilip yine uçaklara bindirilebilirler bence :D
Hatta tatbikat bunun üzerine olsun :D
Saldırıya geçiyoruz dover'a.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28