Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede]
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
(02-04-2017, 23:55)Sübaşı : [ -> ] Yanlış hatırlamıyorsam adı Ordular Birliği olan WW2 temalı oyun gibi herkesin eşit rütbelerde olduğu sistem olsun bence.Burda bir komutan oluyor,komutana uymayanlar oluyor ve savaşlarda saçma sapan egolar yüzünden oyun berbat oluyor.Herkesin devleti kendine olursa kimse kimseden etkilenmezse bence sıkıntı olmaz.Mesela ben bizim mareşalin dediklerinin tam tersini yapıp planlarını bozabilirdim.Uçaklarımla kendi orduma sıktırabilirdim :P . Kısacası Oyunun tadını kaçırabilirdim.
Bütün bir oyunu tek bir kişinin bozamayacağı bir sistem olursa bu problemler yaşanmaz.

O Durumlarda ufak bir mesaj yeterli zaten Sübaşı kendi birliklerine ateş açma emri verdikten sonra subayı önce onu sonra kendisini vurdu diyerek :D .

Bakalım o zaman öyle açabilirizde daha basit olur harita oyunu olursa anlatırız açarsam konuyu...
Zaten basit olması daha iyi. Sonuçta oyunu sen tamamen kafa patlatarak ilerletiyorsun. İşler senin için daha kolay olur.
Ordular birliği gibi mi olacak? Zatem bir benzerini yaptık neden farklı bir şey denemiyoruz?
önce kamil mamil ne oluyo bunu bi düzelt kardeş ne samimiyetimiz var bana böyle hitap ediyosun haddini aşma

ayrıyeten sana cevap vermek istemesemde üslubunu düzeltceğine inanarak yazdığına cevap veriyorum ü özellikle beklememin sebebi bu oyundan mı zannediyorsun ben yazdığı hikayelere saygı duyduğum için özellikle bekledim ve bekliyorum bu oyun içinde Hulkun daha çok yorum yapma hakkının olduğunu düşünüyorum oyunu ve ingiliz kuvvetlerini o yönlendirdi oyun içinde.

nın dediğide olabilir herkes ayrı bi devlet ama orduları olabilir ülkesine göre demek istediğim
Almanya ... Asker ....tank...top şeklinde sayılarda olabilir bu öneri ama çoğunluğa uyarım bende
Devlet daha iyi olur. Ahmetle yaşadığımız olaylar bariz bir şekilde oyuna yansımış. Karanlığı kullanmak daha makul demiş lakin adamlar fener tutmuyor mu? Geçen tutuyorlar diye yakayı ele verdik şimdi sis attık diye. Peki ben nasıl geçeceğim içeri? Bir fikrin varsa belirt Ahmet . Yahut rambo gibi kullanılan panzershreckler bir anda eli silah tutmayı bilmeyen milislere verildi. Kuzeydeki bir alman ordusu doğuya geldi kuzeyde alman tankları sıkıştı 3 yerdende saldırı yaptım hatta ts ve aa larda sıktı lakin sonuç başarısız. Paraşütçüler için aa kullandım başarısız. Eğer düzgün ve yaşanan hadiseleri oyuna yansıtmayacaksan ülkeli bir oyun daha güzel olur.
(03-04-2017, 02:22)Feldmarschal : [ -> ] önce kamil mamil ne oluyo bunu bi düzelt kardeş ne samimiyetimiz var bana böyle hitap ediyosun haddini aşma

ayrıyeten sana cevap vermek istemesemde üslubunu düzeltceğine inanarak yazdığına cevap veriyorum ü özellikle beklememin sebebi bu oyundan mı zannediyorsun ben yazdığı hikayelere saygı duyduğum için özellikle bekledim ve bekliyorum bu oyun içinde Hulkun daha çok yorum yapma hakkının olduğunu düşünüyorum oyunu ve ingiliz kuvvetlerini o yönlendirdi oyun içinde.

nın dediğide olabilir herkes ayrı bi devlet ama orduları olabilir ülkesine göre demek istediğim
Almanya ... Asker ....tank...top şeklinde sayılarda olabilir bu öneri ama çoğunluğa uyarım bende

Arkadaşı niçin beklediğin beni ilgilendirmez. Yazdıkların tezat oluşturuyor, bunu belirtiyorum. Hulk'un konuyla ilgi yorumları geçmiş mesajlarda duruyor, hani kişisel birşey değil bu. Ki dediğin gibi planların çoğunu Hulk cancağızım oluşturdu. Bu kapanırsa iyi olur artık, sıkıldım yav xD

Oyunu çok ciddiye alıyorsun, başka bir oyunda sen kazanırsın hulkcum ne olacak. Burada kimse general falan değil, zevkine iki üç bişi yazıyor ahmette kafasına hangisi eserse ona göre şey yapıyor olay bu yani xD
Benle tartıştıysan kaybet gibi bir mantığı yapmayacağımı bilmen gerek.Kullanadığın her cümlede kendi açığını görmüyorsun diyorsunki paraşütçüler için aa kullandım ben yazmışımki oraya paraşütçüler savaş alanından kilometrelerce uzağa indi ta eski ovadaki pozisyonunuza savaş alanının üstünden geçmeden neyle nasıl vuracaksın ?

Şehre girecek yok pek çok kez vardı sen doğudan yardım ilerleyeceğim dediğin zaman staemde ben sana dedimki emin misin onlarda birlik getirecek diye tek bir yerde zafer kazandıktan sonra rahat rahat üstlerine yürürüz mantığıda yanlıştı.

arkadaş Feldmarschal'a ona daha çok yardım ettiğime rağmen yenilmeye dayanamıyor oysaki iki tarafa hiç yardım etmesem ilk savaşta gelecekti Alman zaferi sen ban yedikten sonraki yerlerde...
(03-04-2017, 02:22)Feldmarschal : [ -> ] önce kamil mamil ne oluyo bunu bi düzelt kardeş ne samimiyetimiz var bana böyle hitap ediyosun haddini aşma

Sadece asker der geçeriz ve herkesin kendi ülkesi olabilir beyaz bir harita bulup avrupa konulu dur bakalım bakıcam bugün...
18th Artillery Division boşsa bunu ver değilse ne boşsa kafana göre ver
(03-04-2017, 12:25)Europa Turk : [ -> ]18th Artillery Division boşsa bunu ver değilse ne boşsa kafana göre ver

Bitirdik dün oyunu ama farklı bir oyun açacağız büyük ihtimal bugün.

teşekkürler Feld :) Banı açılan üye daha ilk turdan ettiği küfürler ile takım içi disiplini zaten bozdu. Sizi bilmem ama ben bu hakaretleri samimiyetimin olmadığı birinden duymaya katlanmam.

Ayrıca oyunda ben yoktum, Hulk kendini çok kaptırdı, kendi kendine çalıp oynadı. Ben şu oyunda sadece ilk ve ortalarda ki bir tur kendim oynadım. Dolayısı ile buda bir oyun oynadığımı bana hissettirmedi, zaten tadım kaçsa da son günlerine kadar da allies sayısı az diye oyunun devam etmesi için tamam deyip geçtim uzunca bir süre. Kaldı ki oyunun daha en başında da denge olması için ingilizleri ve kimsenin seçmeyeceğini düşündüğüm bir birimi seçtim. 

Tüm bunlar bir yana ilk defa bir forum oyununa katılmak istedim, fakat karşılaştığım aşırı hırs ve seviyesizlik gram heves bırakmadı. Belki sizin takımda çok daha onurlu bir atmosfer vardı bilemeyeceğim o kısmı. Yinede almanların ve oyunu düzenleyen TR Ace' nin eline sağlık. Kalın sağlıcakla.
Birisi komutan olunca diğerlerini gerçekten kendisinin emrindeki askerleriymiş gibi görebiliyor.Kendini çok kaptırıp bunun bir oyun olduğunu unutabiliyor.
Bunları yaşamamak için tek yol herkesin bağımsız olması :D
Ülke olayını düşündümde basit bir oyun modeli var oda oynamasıda yönetmeside eğlenceli olmuyor :D .
(03-04-2017, 15:07)Sübaşı : [ -> ]Birisi komutan olunca diğerlerini gerçekten kendisinin emrindeki askerleriymiş gibi görebiliyor.Kendini çok kaptırıp bunun bir oyun olduğunu unutabiliyor.
Bunları yaşamamak için tek yol herkesin bağımsız olması :D

Dostum 14-15 yaşındaki adamlara generalcilik yapacak halim yok. Zaten ben oyunları Ahmet açıyor diye katılıyorum. Oyunda olduğumu, hatta beni general seçtiklerini bile unutmuştum. Gene ahmet haberin yok ama seni general seçtiler falan dedide haberim oldu.

Yine fazla ilgilenemedim, General birisi varsa oda Hulktu. Ki Hulk'un bana hiç emir verdiğini falan görmedim, adam gibi dostum ne yapalım diyordu. Aynısını napolyonada soruyordu, cevap vermeyince ona şu şıkkı seçmesi gerektiğini söylüyordu. Napolyon ise tam tersi şıkkı seçiyordu, olay bu yani :D

Boş yapma, konuyu uzatıp durma. Sana hakaret etmem dışında şu olayda gram haklılık payın yok, oyunu trolledin bende senin anlayacağın dilden sana cevabını verdim xD.

Eğer gerçekten dediğin gibi samimiysen, konudan ayrılıp yeni ve sağlıklı bir oyun hakkında konuşmamıza izin verirsin. :D Hadi by by.

(03-04-2017, 15:16)TR Ace : [ -> ]Ülke olayını düşündümde basit bir oyun modeli var oda oynamasıda yönetmeside eğlenceli olmuyor :D .

Benim Ameriqa feyyazın SSCB olduğu Kodazot modelini aç işte, en güzeli :D
Beyler basit bir ülkeli forum oyunu yapmak yerine kendi aramızda Supremacy'de oyun açıp diplomasi için vs konuyu burada açabiliriz.Her tur asker felan aldığınız basit bir oyunda açarız ama ne sizi sarar nede beni bence...

ne dersiniz ?
Demek yedirememek... Ne alakası var. Neyse uzatmayalım. Yeni oyun ülkeli olmasından yanayım. Çok daha eğlenceli olur.
(03-04-2017, 16:26)TR Ace : [ -> ]Beyler basit bir ülkeli forum oyunu yapmak yerine kendi aramızda Supremacy'de oyun açıp diplomasi için vs konuyu burada açabiliriz.Her tur asker felan aldığınız basit bir oyunda açarız ama ne sizi sarar nede beni bence...

ZenderX ne dersiniz ?
Yapalım diyorsanız 7 kişilik bir yerde açtım daha az yada çok olursa değiştiredebiliriz
https://www.supremacy1914.com/play.php?u...ID=1903408 Parolada STTurk
Forum oyunu olmasını yeglerim.
(03-04-2017, 16:42)TR Ace : [ -> ]
(03-04-2017, 16:26)TR Ace : [ -> ]Beyler basit bir ülkeli forum oyunu yapmak yerine kendi aramızda Supremacy'de oyun açıp diplomasi için vs konuyu burada açabiliriz.Her tur asker felan aldığınız basit bir oyunda açarız ama ne sizi sarar nede beni bence...

ZenderX ne dersiniz ?
Yapalım diyorsanız 7 kişilik bir yerde açtım daha az yada çok olursa değiştiredebiliriz
https://www.supremacy1914.com/play.php?u...ID=1903408 Parolada STTurk

Supremacy'i 1 hafta sonra açalım, şimdi herkesin vize haftası pek katılım olmayabilir.
Pashaya katılıyorum...
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28