Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede]
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
(21-03-2017, 17:48)TR Ace : [ -> ]Tamam sileyim birkaç mesaj dünya mesaj silme rekoruna koşuyorum forumda mübarek

Forum oyunu organize edenler öyle, ben de aynı durumdayım xd.

PashaZade :
x
x
x
x

Bunlar planlar, ayriyetten oraya yazmayı unuttugum x.

Tr Ace : as.Tamamdır.
(21-03-2017, 17:49)PashaZade : [ -> ]
(21-03-2017, 17:48)TR Ace : [ -> ]Tamam sileyim birkaç mesaj dünya mesaj silme rekoruna koşuyorum forumda mübarek

Kendimi bana mesaj atın yazıp facebookta gelen mesajları okumadan silen kızlara benzettim az önce.Neyse Mihver Planı Attı sıra Müttefiklerde...
(21-03-2017, 17:53)TR Ace : [ -> ]
(21-03-2017, 17:49)PashaZade : [ -> ]

Kendimi bana mesaj atın yazıp facebookta gelen mesajları okumadan silen kızlara benzettim az önce.Neyse Mihver Planı Attı sıra Müttefiklerde...

:D:D:D valla baya güldüm Ahmet ya :D:D:D
Bu arada planımız tutar mı builder bey ?
İngiltere´deki Yahudiler rahat olabilir katliam yapmayı şuanlık düşünmüyoruz.Sadece tüm mallarına el koyup çalıştıracağız.
Tutup tutmayacağını müttefiklerin karşı planı belirleyecek (tabi birde savaş turlarındaki başarılarınız)
Tüm generallerime plana bağlı kalmalarını rica ediyorum. 'ya da planı atıyorum şimdi. Gerçi onun görevi belli xd.
Alman kara kuvvetlerindeki komutanlar,savaş planlarını en önemli unsur olan hava kuvvetlerine iletmeyecek sanırım :P

tam yazarkene ileti atmışsın :D
hqdefault.jpg

Hitler, telefon etti Lutwaffe ne yapıyor diye :P
(21-03-2017, 18:00)PashaZade : [ -> ]
hqdefault.jpg

Hitler, telefon etti Lutwaffe ne yapıyor diye :P

Paşam saygılarımızı ilet lütfen
Luftwaffe ölüm yağdırmak için hazırlanıyor.
Reyize aynen böyle ilet.
Luftwaffe, muzlu waffle farketmez Londra çoçukları affetmez.
Akıllı olun

churchill-in-yarim-kalmis-purosu-300-sterlin_o.jpg
Alman İlerleyişi 1.Light Division'ın düşmanın üstüne merkezden ilerlemesiyle başlar.İlerleyişi karşılayan birliklerse 1.AntiAir Division ile 1.Infantry Division olacaktır.Alman birlikleri panzer 2'lerle yolu yavaş ve emin edimlarla açarken birlikler yavaş yavaş şehirin içine doğru ilerliyordur.Luftwaffe ise savaşta yardım etmeye çalışsada menzil sıkıntısı yüzünden yarım saatten fazla bölgenin üstünde uçmaları mümkün değildir.Savaşın ilk anları başlamışken generaller sessizce planların üstüne oynamaya başlarlar.
Son Durum:Alman birlikleri şehir merkezine olan yolun yarısını hafif savaşlarla tamamladı(merkez için geçerli sadece)

PashaZade 
Hava Konusunda sıkıntınız var o yüzden nasıl kullandığınız önemli olacak.
A)Plana aynen devam et
B)Hava desteğinin sağ kanada aktarılmasını iste
C)Hava desteğini sol kanada yönlendir.

ZenderX

A)Plana Devam Et
B)Kanadı savunmaya öncelik ver
C)Kanattan saldır.

Menars

A)Plana Devam Et 
B)Şehir merkezine doğru hızla ilerle 
C)İlerlermeyi durdur.Pozisyonunu sağlamlaştır.

Sübaşı
Birkaç uçağını düşman uçaksavarları yüzünden kaybedersin.Ama uçaklarla aldığın rapora göre düşman birliklerinin çoğu merkezde konumlanmıştır.Londra üzerinde uçabileceğin zaman ise hava alanı yokluğunda kısa ve tehlikeli olmaya başlar.

A)Plana devam et
B)Tank Avına Çık 
C)Birliklerin şehirdeki yolunu aç 

Feldmarschall

A)Plana devam et
B)Şehirin merkezine bütün birimlerle baskı yap
C)Sol Kanadı savun.

Probang

A)Plana Devam Et
B)Sağ Kanattan düşmana baskı yapmaya başla 
C)Sağ Kanadı Savun 
D)Şehir Merkezine çekil 

HulkSpider03

A)Plana Devam Et
B)Şehrin batısını güven altına al
C)Karşı saldırı düzenle
D)Askerlerin ufak bir kısmıyla merkezde savunma pozisyonları oluşturmaya çalıştır.(Bknz evlerin camnlarına makinalı tüfek yerleştirmek gibi basit şeyler)

Napolyon94 
Düşman uçakları birkaç uçaksavarını yok etsede birliklerin üstüne açılan ateşi şimdilik korumayı başarırsın.Londra durum hakkında acil rapor isterken senin yapman gereken şeyler vardır.

A)Plana devam et
B)Londrayı bilgilendir ve Hava desteği iste (bir turluk destek sağlayacaklar düşman uçaklarına karşı)
C)Londrayı bilgilendir ve topçu desteği iste 
D)Birliklerin bir kısmıyla savunma pozisyonları oluştur.

Feldmarschall 2.SS Panzer Division " Das Reich"     6900 Piyade 198 Panzer 4 150 Panzer 3 
Sübaşı  Luftwaffe Air Forces                        95 Fighter 190 Close Air Support
Zenderx 1.naval infantry Division                   10 Bin Denizci 
Pashazade 18.artillery Division                     5 Bin Piyade 60 Wespe 30 Grille 
Menars 1.Light Division                             9600  Motorize Piyade 94 Panzer 2 

HulkSpider03' 1.Infantry Division            19 400 Piyade
Probang 1.Armored Division                   10 Bin Piyade 450 Crusader MK VI
Napolyon94 1.antiair division                7600  Piyade 570 Vickers model 1931 
Bizim plan ne? Bize neden yazılmıyor. Pro sen ne yapıyorsun?
D şıkkı. Çapraz ateş is creating it need a few minute. Please wait...

Alamanlar bekleyin führeriniz birazdan elinize verilecek
Generallerle kararları üzerine konuşacağım. Herkes hazırda beklesin.
bu ingilizlerin havalimanı nerdeydi ?
(21-03-2017, 19:02)Sübaşı : [ -> ] bu ingilizlerin havalimanı nerdeydi ?

Şehrin dışında güneyde.Ulaşılmak istiyorsanız iki yolu olabilir ya şehri tamamen kontrol altına alıp merkezden gitmek yada şehrin etrafını dolanmak...

(21-03-2017, 19:00)HulkSpider03 : [ -> ]Bizim plan ne? Bize neden yazılmıyor. Pro sen ne yapıyorsun?

Attım planı senle Napolyona özelden.
Hulkspider planını değiştir, plana devam et de. 

A)Plana Devam Et

Napolyon sanada özelden yazıyorum.
Tüm generallerimize, tavsiyelerimiz özel mesaj olarak veya başka yerlerden iletildi.

Kendi kararımızı en sona vereceğiz.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28