-100 gelir
Aley hanlığı ile Kırgız kağanlığını ele geçirdim ardından moğolistan kurarak mezhepte reforma gidip varis seçimini reform ederek toprak kaybını önlemek üzere feodal yapıya geçmeye çalışıyordum, yaptım da. Ancak Kağan iken elde ettigim 30k ya yakın ordu gücünü feodalizme geçtiğimde kullanamaz oldum. Orduyu her çıkarttığımda -100e kadar dayanan aylık gider oluyor 5 6 bin olan paramı ufak bi savaş sonunda -200lere kadar gidince kaybedip 1000 altın borca girmiş oldum. 

Sorum şu bu bir hata veya başka birşey mi ? Ordu bakım masrafı -30 civarı görünüyor ancak -100 civarı belirleyemedigim bir gider oluyor orduyu çıkartınca bu nedir ? Feodal sistemin buna bir etkisi var mı? Feodal yapıya geçişte yaptığım hatalar olabilir mi? Bu hata değil ise ordumu azaltmam gerek ancak feodal sistemde neredeyse tüm rusyayı elimde tuttuğum bir ülkede nasıl az sayıda orduyla otorite sağlayabilirim? 

Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.
Ara
Yanlış bilmiyorsam feodale geçmeden önce ordu masrafları için prestij harcıyorsun,feodale geçtiğinde ise ordu masrafları için altın harcanıyor olmalı,düzenli orduyu şavaşa çağırmasanda belli masrafları oluyor,savaşa çağırdığında ise masrafları katlanıyor
[+] 1 üye Sawyer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-12-2020, 16:37)Sawyer : Yanlış bilmiyorsam feodale geçmeden önce ordu masrafları için prestij harcıyorsun,feodale geçtiğinde ise ordu masrafları için altın harcanıyor olmalı,düzenli orduyu şavaşa çağırmasanda belli masrafları oluyor,savaşa çağırdığında ise masrafları katlanıyor
 Evet mantıklı doğrudur. Ancak -100 200 arasına çıkan bi masraf var bunu çözemedim. Feodal yapıda 20 25k arası asker ile bu şekilde masraf olacaksa Bizans gibi yahut küçük feodal ülkelerle oynamak imkansız olmaz mı?
Ara
Topraklara doğru yatırım, gerekmediği zaman tüm orduyu çağırmamak ve kasayı dolu tutmak gibi yollara başvurarak bunun bir sorun olmasını engelleyebilirsiniz.
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.