200 TL oyun satıp 150 TL'Ye dlc satma challange (!)
Ya abi tamam hadi anladım paradoxu adamlar dlc çıkartıyorlar ama haklarıyla çıkartıyorlar.
Ya firaxis sana noluyor 200 TL oyun sat gel bana 150 TL'ye de dlc sat!
Civilization 5'e geri döndüm yani bir kaç özellik dışında civ5 fark atıyor civ 6'ya.
Bu firaxis bu kadar dlc'leri pahalıya satarlarsa almayın derim.
Ara
Europa Universalis IV Steam'de Türk Lirasında oyunun orijinal fiyatından %60 ucuza satılıyor. (Rus Rublesi %70)
Civilization VI'da Ruble gibi kurlar yine ucuzken (%40) oyunun Türk Lira fiyatı oyunun orijinaliyle aynı, yani kur üzerinden satılıyor.

Normalde farklı para birimlerinde fiyatlar o ülkenin alım gücüne bağlı olarak değişime uğrarlar mesela bunun en kolay anlaşılacağı yol Big Mac Indeksi denen farklı ülkelerde Big Mac fiyatlarını karşılaştırmak: https://en.wikipedia.org/wiki/Big_Mac_Index

Türkiyede Civ6 alım gücü sebebiyle orijinal fiyatından ucuz olması gerekiyor (yaklaşık %40 oranında), "neden olamıyor?" asıl soru işareti burada.
(17-02-2018, 13:41)Duman : Europa Universalis IV Steam'de Türk Lirasında oyunun orijinal fiyatından %60 ucuza satılıyor. (Rus Rublesi %70)
Civilization VI'da Ruble gibi kurlar yine ucuzken (%40) oyunun Türk Lira fiyatı oyunun orijinaliyle aynı, yani kur üzerinden satılıyor.

Normalde farklı para birimlerinde fiyatlar o ülkenin alım gücüne bağlı olarak değişime uğrarlar mesela bunun en kolay anlaşılacağı yol Big Mac Indeksi denen farklı ülkelerde Big Mac fiyatlarını karşılaştırmak: https://en.wikipedia.org/wiki/Big_Mac_Index

Türkiyede Civ6 alım gücü sebebiyle orijinal fiyatından ucuz olması gerekiyor (yaklaşık %40 oranında), "neden olamıyor?" asıl soru işareti burada.

Rise and Fall'ın fiyatı 30$ da değil aslında Türk steaminde.

c975778d04ad7a7541f74cf9c9e6a803.png
Ara
Daha bile fazlaymış. :p

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.