2010 Nazi Almanyası-Ara verdim.
Bölüm 2 2.Tur

"Almanyanın sonu yaklaşıyor"

Heinz guderian adolf hitlerin emrine uyarak sivil kıyafetlerle ve 10000 Gönüllü yoldaşıyla beraber Rhinealand işgal etti.Heinz guderian führer'i arıyor.
Heinz guderian:Führerim emrettiğiniz üzere Rhinealand'i sivil kıyafetlerle işgal ettik.
Adolf Hitler:Harika.Sivil kıyafetlerinizle işgal etmeniz çok iyi oldu.Sonuçta orası bir savaş meydanı değil.
Heinz guderian:Peki neden bu bölgeyi işgal ediyoruz ? Bizce değmezdi.
Adolf Hitler:Komutan heinz en akıllı yahudiler Rhinealand'da yaşıyor.Düşünsenize her gün onların evinin önünden geçtiğimizi.İçlerinde bir ölüm korkusu olucak bu korku o kadar büyeyecekki akıl sağlıklarını kaybedecekler.Şimdi anladınızmı neden olduğunu ?
Heinz guderian:Dahiyanece bir fikir führerim.
Adolf Hitler:Şimdiki senden isteğim şehirdeki kolluk kuvvetlerine ve ticarti faaliyetleri engellemen ama unutma sadecezorluk çıkaracaksın.Kimse ölmeyecek !!
@TR Ace Kolluk kuvvetlerine rahatsızlık verin-

-Lütfen hamlelerinizi özel ileti yoluyla belirtin.Ne zaman nerede hangi yöntemlerle saldıracağını söyleyin.Toplamda 5 kere saldırmanız gerekiyor.

Joseph Goebbels hitlerin sığına gelerek acil bir haber veriyor.
Joseph Goebbels:Führer'im yaptıklarım dikkat çektiki.Sonunda bir devlet yetkilisiyle konuşma fırsatımız oldu.
Adolf Hitler:Sonunda bizim davamızı yakında herkese duyuracağız ama zamanımız var.
Joseph Goebbels:Thomas de Maiziere sizi bekliyor.Ona berlinde olmadığımı ve Gelshenkirchen beklediğmi söyle.
@Bilecik İçişleri bakanın'ı kibar bir dille ikna et.(Kendisi her fikire açıktır.Kendisi daha önce özel işler bakanlığı'da yaptı bir yolsuzluğunu araştırıp bulabilirsen gelebilir.)
-Lütfen hamlelerinizi özel ileti yoluyla belirtin.
Gelshenkirchen işler nasıl gidiyor ?
Rudolf Hess fabrikasındayken odasının kapısı çalıyor.
Hjalmar Schandt:Eski dostum Rudolf Hess
Rudolf Hess:Eski dostum Hjalmar hoşgeldin duyduğuma göre politik işleri bırakmıştın.
Hjalmar Schandt:Führer'in emriyle geri döndüm.Onun her isteği benim için emirdir.
Rudolf Hess:Geldiğin çok iyi oldu.Artık işçileri sakinleştiremiyorum.Yavaş yavaş isyan edicek gibiler.Fabrika pek işlemiyor.
Hjalmar Schandt:2 tane Panavia Tornado üretmekle işlemez bay rudolf üstelik bu uçak düzgün üretilmemiş beceriksizlik !!!
Rudolf Hess:Sizin fikriniz nedir ?
Hjalmar Schandt:Siz halkla ilgili olan görevinizi yaptınız.Bir sonraki görevinizi bekleyin.Buradaki işleri bana bırakın.Burada ucuz bir gıda fabrikası kuracağız halka ucuz gıda ithal edip.Almanyadaki gıda piyasasını bozacağım.Almanyaya para yatıran iş adamları iflas edicek.

@Littleİskender Almanyada bir gıda ürünlerinin fiyatlarını  kdvsini ve vergisini araştıracaksınız.Hazinemizdeki duruma bakarak Ffabrikaya işçi alacaksınız.Ve almanyada bir enflasyon çıkaracaksınız.-Unutmayın hazinemizde olan tüm parayı harcarsanız dar günlerimiz'de ekonomik sıkıntıyla baş başa kalabiliriz.
Güney amerikadan gelen yeni askerler.
Hitlerin evinin Kapısı çalıyor..
Albert Speer:Führerim  güney amerikadan yeni askerlerimiz geldi.Lakin hata etmiş olabilirsiniz.Bu pis insanların pek işe yaracağını düşünmüyorum.
Adolf Hitler:Öyleyse dışarıya çıkalım.
Hitler dışarı çıkıyor...
Güney Amerikalı 10.000 Profesyonel asker:Hi Hitler(Hitler Selamı)
Adolf Hitler:Bay albert,Bu askerler 100.000 Askerine bedeldir.Siz kolombiyada fakirlerden ve sokalardan topladığınız çocuklar büyüdü ve bizim en sadık adamlarımızı oldular.
Albert Speer:Führerim bu pis ve kokan askerlere ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum.Bizim yeterince alman askerlerimiz var.
Adolf Hitler:Almanya çok değişti bay albert,1940'dan kalan yöntemlerimizle bu işi hallemeceğiz gibi gözüküyor.
Adolf Hitler:(Albert speer konuşacakken sözünü kesiyor)Bay albert davası için savaşan askerler istedikleri gerçekleşince veya düşüncüleri değişince bizi sırtımızdan vurabilirler.Özgürlüğü için savaşan askerler özgürlüğü verilince bırakırlar.Ama bu adamların kaybedecek birşeyi yok bize kaypaklık etmezler.Çok iyi dövüşürler,Aç kalmayı bilirler vucündeki kaslar bile açlık kasıdır,Çok iyi silah kullabilirler.Belki istihbahratlarınız için faydalı olabilirler.
Neyse içeri girelim orada bir haberlerin olabilir.
Albert Speer:Führerim ben size önemli bir haber vermek için geldim.Abd'de sizin hayatınızın filmi çekilmiş.Filmin isminide ise Hitlerin Masumiyeti koymuşlar.Filmde size sürekli hakaretler ediliyor ve dalga geçiliyor.
Adolf Hitler:Bu davamızda bizim en büyük düşmanımız abd'dir başka düşman aramamıza gerek yok.Abd ve ingiltere 2.dünya savaşında bize karşı savaşırken en çok sömürgelerinin masum halkların askerlerini kullandı onlara bir devlet vaad etti.
Albert Speer:Dediklerini'de yaptılar.
Adolf Hitler:Ama atladığın bir şey var.Daha 100 yıl geçmeden vaad ettikleri iç savaşlar başlattı.Şuan abd kuvvetleri libyada bir iç savaş başlattılar ve genarel hafter isimli bir zibidinin tarafındalar.
Albert Speer:Führerim ne düşündüğünüzü anladım ama bizim libyaya gitmeye gücümüz yetmez.Askerlerimiz günlerce aç ve uykusuz kalabilir hemde genarellerimiz çölde mücadele edemez.
Adolf Hitler:Bizim bir çöl tilkimiz var bay albert unuttunmu ? Ayrıca dışardaki açlık ve uykusuzla savaşan askerleri kim getirdi sanıyorsun.Libya çöllere geri dönmek çok istekli.Sizden isteğim

@korkusalan Abd'nin Libya büyükelçisi Chris Stevens'in çocukları almanyada okuyor.isimleri değişik kimlikleri farklı onların hangi okulda okuduğunu ve isimlerini tespit etmenizi istiyorum.
Adolf Hitler:Siz dediklerimi yaparken çöl tilkiside 1000 tane güney amerikalı askerimizle libyada olucak.
[+] 1 üye MustafaPasha nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Führerim çocuklar berlindeki bir özel okulda yatılı olarak okuyor.Emrinizi bekliyorum okulun çevresini sivil olarak işgal ettik(40 simitçi,20 dondurmacı,30 tatlıcı ve 40 seyyar satıcıdan oluşan ekipler okul kapandıktan 4 saat sonra ayrılıyorlar )
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(12-04-2020, 21:19)korkusalan : Führerim çocuklar berlindeki bir özel okulda yatılı olarak okuyor.Emrinizi bekliyorum okulun çevresini sivil olarak işgal ettik(40 simitçi,20 dondurmacı,30 tatlıcı ve 40 seyyar satıcıdan oluşan ekipler okul kapandıktan 4 saat sonra ayrılıyorlar )
Çek adamları şef.Çocukları şüphelenecek şimdi.Kaldığı yeride tespit edin takip edelim.
Ara
Arkadaşlar selam,Ara vermemiz lazım nedeni pek iyi ilerleyemem.Hiç bir görsel bir efekt yok.Oyun bitmedi ben ara verdim.Bana göre en büyük eksiklik bendeydi kötü sorular sormam iyi bir senaryo bulamam ve diğer oyuncularımız kendi oyunlarıyla meşgulken onları yormak istemedim.Kısa sürede geri döneceğim yeni bir konu açacağım daha düzenli bir konu daha iyi bir senaryo beni ve sizi bekliyor olacak.
Ara
Final 1.Tur
Führer libyada büyükelçiyi'yi öldürtmenin emrini verdikten ortalık gergilenşessede yumaşıdıktan sonra almanya cumhurbaşkanı mevkidaşıyla konuşmak için israil'e gitti.Almanya cumhurbaşkanına bir suikast düzenlesede olaydan sonra hitler yeri tespit edildi ve yakalandı.Onu arkasından gelenler bir direniş başlattı.
Final.png
1.Ordu Kuzey Ordusu:@korkusalan Ordu Sayısı:17.000 Topçu Sayısı 650-Düşman Ordu sayısı:28.000
Ordunda ikmal sıkıntısı baş gösterirken şimdide saldırdıkça çok ekipman kaybediyorsun.
A)Lojistik Bölümü Kurmalıyız.Ordumuza daha dikkatli saldırmasını emredelim.Düşman ordusu sayı olarak bizden fazla-Başarı:Normal
B)Bence biraz daha bekleyelim organerel  hermann göring desteğe geliyor.Başarı:Zor
C)Taaruza devam.Topçuları arkalı-önlü yerleştirelim.Ateş gücümüz ve şok gücümüzle yarmaya çalışalım.Başarı:Normal
D)Ortadaki kuvvetlere ani ve kalabalık saldırıp düşmananın ana hattını bozalım.
2.Ordu Guney Ordusu:TR Ace  Ordu Sayısı:10.000 Tank Sayısı 800-Düşman Ordu sayısı:14.000
Ordun bariz belli bir şekilde düşman ordusuna çok üstün geldi.Ama tanklar için uygun bir bölge gibi gözükmüyor.Ne yapmalıyız
A)Araziye uygun olmayan tankları arkada bırakalım ve arkadan ateş gücüyle saldıralım.Araziye uygun olan tankları 
B)Vur-Kaç Taktiği yapalım.Ordumuz aniden saldırsın.
C)Tankları büyük gruplar yerine küçük gruplara ayıralım öyle daha etkili bir saldırı yöntemi bulabiliriz.
Hava Komutanı:Yasin Ahmet Toplam Personel:3000 50 Savaş Uçağı 10 Nakliye Uçağı-Düşmanın gücü yok.
Düşmanın hava'nın hava desteği yok.
A)Düşmanın iletişim hatlarını keselim.
B)Uçakları manevralar yaptırarak.Biraz daha aşağıdan ilerleyelim.Karşı taaruz yapan düşmanın üstüne arkadan bombalarımızı bıraklım.
C)B Şıkkı çok yanlış,Bence çaprazlardan ve önlerden saldırmalıyız çok daha etkilli olur.Arkadan düşman ordusunu pek takip edemeyiz.
3.Ordu Kuzeydoğu ordusu:@Littleİskender(Arkadaki ordu yanlışlıkla 2 yazmışım.)Ordu Sayısı:17.000 Topçu Sayısı 650
Ordumuz kalabalık olmasına rağmen köprünün darlığı düşman ordusu köprüleri tutmaya başlamısıyla bize çok zarar verdi.Oradan geçemiyoruz.
A)Düşman ordusuna şiddetli bi taaruz yapalım.Sonra geri çekilelim.ve düşman ordusunu kendimize doğru çekelim.Köprüyede tutalım düşman ordusunun kaçmasına izin vermeyelim.
B)Ağır makineli tüfeklerle donaltılmış askerle Paraşüt çıkartması deneyelim.
C)Bence biz doğru yoldayız.Tek sıkıntımız topçuları kullanamamız askeri bilrlik küçültemliyiz.
Arkadaş size kötü bir hikaye yaşattığım için özür dilerim.Bu 1.tur 2.tur'da final yapacağız.İnanın diğer rplerim böyle olmayacak baya bi ders aldım.
Ara
A şıkkı daha doğru. Tüm ordunun düzenini bozarız böylece.
Ara
C şıkkı
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
A şıkkı düşmanı güvenli mevzilerinden çıkarabilirsek sayı üstünlüğümüzle kolayca ezebiliriz
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.