2017 İlkbahar Supremacy Etkinliği
Yaptığım varna savaşının sonucunu merak ediyorum bir de bakalım üstüme salınan tasmalı ukraynanın kaç askerini engelliyebileceği ondan sonra oyunu terk ediyorum.
Bune abi biri goldmarkla tüm haritayı açar diğeri ukraynaya oyuncu getirip salar.Düzgün oynamayacaksanız hiç başlatmasaydık etkinliği.
Boşu boşuna birbirinizin kalbini kırıyorsunuz
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Kesinlikle Soykırım!
Almanya'yı uyarıyorum KADERİN ÜZERİNDE KADER VARDIR!
Benden hergün 10.000 para istiyor ancak biz Almanya'ya karşı başlatmadık o sadece er ona emir Atina Sarayı'dan geliyor yunanlarla dostuz benim derdim Probang'ı indirmek dünya ne güzeldi bir Axis kuruldu iş bitti Akdeniz Paktı ile NATO birlik olup benim bağımsız olmamı sağlayacaklar onlara teşekkürlerimi sunarım.
Ara
https://www.youtube.com/watch?v=6hELZOnutnk
Ara
(09-04-2017, 22:06)Lothebork : Hanginiz bilmiyorum ama Ukrayna'ya adam getirmişsiniz. Böyle hile hurdayla oynayacaksanız hiç oynamayalım bu oyunu o zaman. Biri gold alır biri yan hesap açar olmuyor. Tüm topraklarımı ve kaynaklarımı Fas'a bırakıp çıkıyorum.

Fas olarak kabul etmeyip bende oyunu bırakıyorum bu nedir ordan adam getirtip yenemediğin adamı o şekilde yenmek nedir biraz adam gibi davranın böyle olduğunu bilsem hiç gelmezdim o kadar zaman ayırdık böyle olmamalıydı dahada katılmam forumun prestijini düşürmekten başka bi işe yaramıyo bazı kişiler bende bıraktım
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bende bu yüzden oyunu bırakmıştım. İtalya oyuncusu kimin fakesi merak ediyorum. Bu tür oyunculara ciddi sınırlamalar getirilmeli. Prestijimiz düşüyor.
Çok fazla oyunda kutuplaşma oldu, NATO ittifağı falan hep Axise karşı birleşmiş..
Bir yanda Hulkspider'ın feryatları. Yazık.
[+] 2 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Buarada ben kimseye karşı birleşmedim.3 devletten birisi özellikle isveçse isveçle anlaştığımızı ve ona saldırmayacağımı söyledim onun sınırdan tek bir birimi geçmediği sürece hiçbir koşul altında saldırmam.
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gariban İsveç :D Dün gece hariç 7 Nisandan beri girmedim oyuna, iyi büyümüş :D
Ara
Kaynakları Feldmarschal'a verip çıkıyordum zaten o da bırakmış. Gazetede birileri küfür yazmış onu da raporladım. Ayrıca sanırım HulkSpider yeni hesapla Amerika'da başlamış. Yeni üye olunmuş bir hesap ve oyuna girer girmez ilk işi bana savaş açmış. :D
Ara
(10-04-2017, 15:09)Lothebork : Kaynakları Feldmarschal'a verip çıkıyordum zaten o da bırakmış. Gazetede birileri küfür yazmış onu da raporladım. Ayrıca sanırım HulkSpider yeni hesapla Amerika'da başlamış. Yeni üye olunmuş bir hesap ve oyuna girer girmez ilk işi bana savaş açmış. :D

Yandınız siz oyunu bıraktıktan sonra size saldırıp yendim hepinizi diye mesaj atacak :D

Bende oynamıyorum artık pek bu arada
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuna İtalya girince n.p Ukrayna girince vay efendim hile yapıldı vs.
Bırakın bu işleri.Hepimiz oyuna sonradan adam girme ihtimalinin varlığını biliyoduk.Biz,İtalya girip ilk iletisi "Lothebork aforoz edildin" olduktan sonra Akdeniz ittifağına girince bu kesin Lothebork un arkadaşıdır diyerek oyunu mızıttıkmı ?
Bütün planlarımız suya düştü.Ordularımı tam önce Ukrayna sonra Kafkasyaya hareket ettirecekken baktım İtalya bir yandan Kafkasya bir yandan Yunanistana saldırmaya başlamış.Mecburen orduyu önce Yunanistanı muhafaza etmek için güneye indirdim.Bütün planlarım İtalya yüzünden bozuldu yani.
İtalya neyse Ukraynada odur.

He şimdi konuştun demekki Ukrayna senin fake hesabın falan diye düşünmeyin benim hesabım değil,tanımıyorumda.

@Probang ben ta en baştan yazdım oyuna sonradan oyuncu girmesi olayı olmamalı diye.Oyunda bunu engellemenin hiçmi yolu yoktuki ?
[+] 2 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ama olay şu ki İtalya'daki herifi tanımıyorum. Kendisini oyuna girer girmez ittifağıma davet edince başta kabul etmedi aforoz edildin falan yazdı. Daha sonra menars İtalya'yı tehdit edince direk bize katıldı. Ama şöyleki senin tüm ordun Balkanlarda iken biz yan hesap açıp Rusya'ya girip tüm orduyu sana saldırtmadık. %99 üçünüzden biri yaptı bunu zaten başkasının çıkarlarına uymuyor. İtalya oyuna girer girmez tüm ordusuyla size saldırdı mı? Veya tüm şehirlerini ordusunu üzerime mi yaptı? Kafkasya'ya saldırılması en çok senin çıkarlarına uygun ayrıca, hem arkadan Ukrayna'ya gireceksin hem dümanını arkadan vuracaksın.
[+] 2 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tartışma çıkmasın diye bu konu hakkında birşey yazmadım. Yazdıklarımıda editledim Tr Ace şahit. Eğer yazarsam oyundaki ''oçprobang'' hesabından tut, 7/24 gün Atinaya gireriz gibi saçma sapan tehditleri vs. baya uzun bir yazı olacak, canınız yazacak. Fakat büyük ihtimal Sübası'nın yazmasıyla bu arkadaşa cevap gelecek. Bende ekleyeyim birşeyler.

Öncelikle İtalya + Kafkasya Yunanistan'a birleşip dalsa bile yenemez. Oyuna İtalya girdiği için ve İtalya ve Kafkasya aynı anda bana saldırdığı için bende hiçbirşey demeden ordumu intihar ettirip çıkmıştım.

Fakat nasıl bir beceriksizlik örneği ise 2 gün oyuna girmeme rağmen yenememişler, Polonya sağolsun. 

Gold alma mevzusuna gelirsek, Gold alırım param var. Sen fakirsen napayım kardeşim?

Hayır oyuna bir dün gece gireyim dedim İtalya ve Kafkasya boş Yunanistan topraklarına iki farklı yönden çıkarma yapıyorlar. İtalya bariz bir şekilde bizim oyun planlarımızın içine etti.

Almanya'nın binbir emekle savaşarak kazandığı savaşın üstüne konmaya çalıştı. Fransa'nın güneyini tamamen işgal edecekti bana saldırmasaydı. 
İtalya daha oyuna girer girmez Akdeniz Paktı'na alındı. Almanya oyun başından beri 120 bin asker kaybederek cepheyi yarıp ilerlerken hazıra konup Almanya'nın önünü kesti.
Lothebork bu arkadaşa saldırılırsa tüm Akdeniz Paktı'nın Axise gireceğini söyledi.
İsveç pakta yeni girmiş bilemiycem, fakat oyunun neredeyse tamamı 3 tane AXIS ülkesine karşı kutup almış durumda. Biz gene birşey demedik, ordumu imha ettirmeme rağmen gene yenmesini bildik. (Oyunda yokken yenmişiz bide, oyunda olsam ne olur merak ediyorum :D)

Kısaca burada kimse benim dışımda mızmızlanmadı. Ben İtalya olayına mızmızlandım kabul ediyorum, fakat bunu belirtmeden sıkıldım diyerek çıktım.
Gelipte aynı şey size olunca ağlamayın şimdi. Onurlu olun, Ukrayna olsada olmasada zaten kazanıyorduk(muşuz), kazanırdık. Oyunun en güçlü 3 ülkesinin(ben çıkmadan önce öyleydi) olduğu paktı yenebileceğinizi cidden düşünüyor muydunuz? 
Ki ben oyundan çıkarken sadece Yunanistan İtalya + Kafkasya'dan daha güçlü bir haldeydi. Günde 60k asker üreten bir ülkeden bahsediyoruz.
Ara
Benim 3 gündür savaştığım ülkenin topraklarına aniden akın etti mesela.Aslında şu konuyu tartışmak istemiyordum ama konu büyüdüğüne göre bir şeyler söyleyeyim.Oyunda isimsiz biri sürekli Yunanistan´ı yıkalım tarzı mesajlar atıyordu bir gün orada böyle oyunda çirkinleşmeler başladı.Sonra ben Fransa ile savaştığım zaman bir baktık İtalya oyuncusu gelmiş vs. buralarda Pro gitmişti.Pro gittikten 1 gün sonra 2 taraftan askerler Yunan topraklarına girince aslında çıkıcaktık ama ben oyun devam etsin falan filan deyince Polonya oyuncusu ile kaldık.Varna´ya çıkartma falan yapılıyordu, o sırada Pro´ya mesaj yazdım bir gelirmisin ordunu Varna´ya çekermisin tarzı çünkü herkes bize dalınca Pro´nun çarına ya bakıcaktık ya da o giricekti.Varna´daki saldırının büyük bir kısmını püskürtmüştük.O sıra Ukrayna´ya oyuncu falan gelmiş hemen bize laflar başlamış.Kısacası biz zaten oynama hevesinde değildik(Kuzey-Güney-Doğu-Batı´dan gelen askerler makul bir neden) Bize gelip böyle itham yapmanız mantıksız ama Ukrayna´da yapılan şeyi bende adaletsiz buldum.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Ne kazanma sevdasıymış yahu Pro. :d İtalya alt tarafı 2 toprak aldı diye sanki her yeri almış ayağı yapıyorsun. Beceriksizlik falan yok procum sen tek gecede 60k kaybedip çıktım ayağı yaptın beceriksiz olmadın da adam oyundan ayrılmadan tüm ordusunu sana yolladı gitti mi beceriksiz oldu. Geldin direk ittifak üyesine saldırdın bir şey demedik. Sonra Almanya geldi saldırdı hala oyunu bozmuş olduk. Sen oyundan çıkmasaydın İtalya'da daha çok ordu kaybederdin sen. Günde 60k üretemezsin bu arada. Tüm şehirlerinde 2 seviye kışla,  saatlik 2500 tahıl geliri ve %100 moral olması lazım.

Yani işin özü adamın yollayıp çıktığı orduları durdurmak için büyük çabalar harcandı.
[+] 1 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir şeyi düzeltiyim.Cidden çıkmıştı.öylesine ordularını 2 yerden sürdü bıraktı gitti.Hatta uyarmıştım bile onu ama takmadı.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Ben de inandım. Adam yenilince tek başına 8 kya saldırmaya giden 4klık askerini geri çekti. Ayrıca eğer 2 gün hiç girmemiş olsaydı AI devralırdı.
Ara
3 gün hiç girmedi demedikki zaten.Bizzat kendim çağırdım kendisini çok kanıt istiyorsan mesajın ss ini bile çekebilirim.Neyse daha fazla uzatmayacağım.Biri neye inanmışsa o konuda inatlaşacağı için uzatmaya gerek yok.
Victor Hugo
Ara
(10-04-2017, 19:00)Lothebork : Ama olay şu ki İtalya'daki herifi tanımıyorum. Kendisini oyuna girer girmez ittifağıma davet edince başta kabul etmedi aforoz edildin falan yazdı. Daha sonra menars İtalya'yı tehdit edince direk bize katıldı. Ama şöyleki senin tüm ordun Balkanlarda iken biz yan hesap açıp Rusya'ya girip tüm orduyu sana saldırtmadık. %99 üçünüzden biri yaptı bunu zaten başkasının çıkarlarına uymuyor. İtalya oyuna girer girmez tüm ordusuyla size saldırdı mı? Veya tüm şehirlerini ordusunu üzerime mi yaptı? Kafkasya'ya saldırılması en çok senin çıkarlarına uygun ayrıca, hem arkadan Ukrayna'ya gireceksin hem dümanını arkadan vuracaksın.
Oyuna Rusya soksaydınız mızmızlanmazdım yine.Çünkü oyuna sonradan birinin gelme ihtimali olduğu aklımdaydı.Kaldıki ben daha ilk gün oyuna sonradan oyuncu girdi diye tüm toprakları kaybedicektim.
Ara
Kendi gözüme inanırım ama üstünlük kompleksi olan birinin dediğine inanmam.

(10-04-2017, 19:31)Sübaşı : Oyuna Rusya soksaydınız mızmızlanmazdım yine.Çünkü oyuna sonradan birinin gelme ihtimali olduğu aklımdaydı. Kaldıki ben daha ilk gün oyuna sonradan oyuncu girdi diye tüm toprakları kaybedicektim.

Tabi canım öyledir.
Ara
(10-04-2017, 19:24)Lothebork : Ne kazanma sevdasıymış yahu Pro. :d İtalya alt tarafı 2 toprak aldı diye sanki her yeri almış ayağı yapıyorsun. Beceriksizlik falan yok procum sen tek gecede 60k kaybedip çıktım ayağı yaptın beceriksiz olmadın da adam oyundan ayrılmadan tüm ordusunu sana yolladı gitti mi beceriksiz oldu. Geldin direk ittifak üyesine saldırdın bir şey demedik. Sonra Almanya geldi saldırdı hala oyunu bozmuş olduk. Sen oyundan çıkmasaydın İtalya'da daha çok ordu kaybederdin sen. Günde 60k üretemezsin bu arada. Tüm şehirlerinde 2 seviye kışla,  saatlik 2500 tahıl geliri ve %100 moral olması lazım.

Yani işin özü adamın yollayıp çıktığı orduları durdurmak için büyük çabalar harcandı.

Tüm ordumu İtalya'ya sürüp çıktım. Sürdüğüm akşam 7 Nisan akşamıydı. 7 Nisan akşamı aynı gün İtalya'ya dokunmamam karşılığında Kafkasya'yı ittifaktan atacağını söyledin. Ben ise red ettim, seninle İtalya'yı sözde bölüştük. Palermo sende kalacaktı. İttifak mesajları vs. duruyor. Niye yalan söylüyorsun? 

8 Nisan 00.35'dede çıkıyorum yazmışım. İtalya'ya savaş açtığım zaman 7 Nisan 22.30. Orduları gönderdiğim zaman aralığı 00.00-00.30 arası. En yakın kayıp haberi taa 9 saat sonra geliyor, oda Trieste'yi ele geçirmiş benim askerler.
Beni şu saçma oyun için daha fazla uğraştırma, yalan söyleme. Tek gece diyor, allahın trollü, askerin Adriyatiğe ulaşması 2 saat, oradan gemiye inmesi 3 saat. İndikten sonra çıkartma yapması 4.30 saat. Sabahı geçtim, öğlene anca biter savaş. Eh yalan söylemek bedava.

0abb482860dd4fc2a78a04316458842a.png

7c711f34b514473e9910ae3431bbbb25.png
[+] 2 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.