2023 Creative Assembly Sızıntıları
(23-12-2023, 11:18)MarcussCrassuss : Çağ çok önemli fakat gerçekten iyi, dengeli bir oyun yaptıktan sonra çağın o kadar da önemi olmaz diye düşünüyorum. Çağ işin biraz makyajı gibi geliyor bana, süper dengeli, hataları olmayan, dolu dolu bir oyun yapsalar sanırım kimse Bronz ya da Madalyon çağı diye bakmaz alır oynar.

Mükemmel bir oynanışa sahip olsa da Pharaoh'u oynamam ben ya oturup. Antik çağda Mısır'da bir şehir devleti hükümdarı Zattirizortenses ile yandaki şehir devletin hükümdarı Patatesos'un hükümdar olduğu 400 nüfuslu Çayelindenöteyesos köyünü fethetmeli bir dönem bana ilgi çekici gelmiyor.
[+] 2 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-12-2023, 12:17)Voidian : Kumar oynasam Amerikan iç savaşı üzerine bir oyun yapıyorlardır derdim. Aşağı yukarı o dönemlerde bir oyun bekliyorum.
Konfederasyon: Total War güzel isim olabilir.
Ara
O kadar bronz çağı oyun yaptılar ama harita olarak Yunanistan, Anadolu, Mezopotamya ve Mısır'ı aynı anda barındıran kapsamlı bir oyun yapmadılar.
Yapsalardı şöyle Asur, Hitit, Mısır, Babil falan oynasaydık.

Zaten bronz çağı medeniyetleri çoğunlukla Yunistan, Mezopotamya, Mısır üçgeninde küçük bir alanda geçiyor. Bir Rome Total War haritası değil bu alan.
Onu da iyice kırpıyorlar adına Pharaoh ya da Troy diyerek. Harcanan zamana yazık.
Ara
(23-12-2023, 12:30)Aytaç :
(23-12-2023, 11:18)MarcussCrassuss : Çağ çok önemli fakat gerçekten iyi, dengeli bir oyun yaptıktan sonra çağın o kadar da önemi olmaz diye düşünüyorum. Çağ işin biraz makyajı gibi geliyor bana, süper dengeli, hataları olmayan, dolu dolu bir oyun yapsalar sanırım kimse Bronz ya da Madalyon çağı diye bakmaz alır oynar.

Mükemmel bir oynanışa sahip olsa da Pharaoh'u oynamam ben ya oturup. Antik çağda Mısır'da bir şehir devleti hükümdarı Zattirizortenses ile yandaki şehir devletin hükümdarı Patatesos'un hükümdar olduğu 400 nüfuslu Çayelindenöteyesos köyünü fethetmeli bir dönem bana ilgi çekici gelmiyor.
Zattiri'de anlamadım Patatesos'da şüphelendim Çayelindenöteyesos'da anladım ki bunlar gerçek değil.  :gri: Şu ana kadar en iyi hissiyatı Medieval 2'de aldım, müzikleri olsun, konuşmalar olsun, generallerin etkisi olsun... şüphesiz çağ önemli fakat hala da fikrimin arkasındayım her ne kadar sevdiğim zamanlar olmasa da EU ve Victoria ile o çağlara da ısındım mesela, yani tabi o dönemi yansıtmak pek kolay değil, zaten adamlar normal oyun bile yapamıyor ama işte hepsi sonuç olarak satrancın gelişmiş hali.
Ara
(23-12-2023, 12:30)Aytaç :

Şuan Empire 2 çıksa bu kadar hoşuma gitmezdi. Mükemmel olmuş.???
humanitas una debet esse; aliter evanescet.
Ara
"Project Juno"nun Warhammer 40k Total War Olduğu Doğrulandı

Reddit
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bağlantı linki olsaymış güzel olurdu neyse zaten malumun ilanı 40k evreni bakalım tw becebilecek mi
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
Daha 40K: Rogue Trader oynayamadık ama gelsin bakalım bilimkurgu total war nasıl olacak?
Ara
"CA'in artık bir ders alması gerekiyor." diyordum, kendi kendilerini batırmaya niyetli değillerse bir ders almışlardır elbet fakat bu dersin benim istediğim şekilde olduğunu hiç zannetmiyorum. Bu sebeple tarihsel ya da değil, çıkaracakları herhangi bir oyunun beni tatmin edeceğine artık büyük bir kuşkuyla bakıyorum. Ta Warhammer'ın haklarının satın alınmasından beri topluluğun geneline hâkim olan "Fantezi mi tarih mi?" tartışmasından ötürü esas önem arz eden "Bu Total War'un gidişatı nicedir?" sorusu ihmal edildi ve bulunduğumuz noktaya geldik.
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-02-2024, 17:00)Attila the Hun : "Project Juno"nun Warhammer 40k Total War Olduğu Doğrulandı

Reddit
Bence yutabileceklerinden çok çok daha büyük bir lokma bu. Başarabileceklerine inancım sıfır.
Ara
Warhammer40k ve Total War. Nasıl yapacaklar acaba. Gerçi her kalkarda ilgimi çekmedi.
Ara
Warhammer oyunları CA'ya para kazandırsa da Total War kitlesini saturate edip uzun vadede Total War için zararlı sonuçlara sahip olacak diye düşünüyorum. Adam akıllı, sevilen, tarihsel bir Total War oyunu çıkartmayalı çok uzun süre oldu, Troy ve Pharaoh gibi maceralar (ki ikisinin de odaklandığı tema benim kişisel olarak ilgi duyduğum temalar, fakat mesele öyle bir hal aldı ki Pharaoh'u sırf bu sebeple aldım, Total War bana sormadan oyunu iade etti, sonra da geri almadım) uzun vadede Total War markasına zarar verecek.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.