Aksiyon: Battlefield 2042
1942 ve 2 sonrası benim için yalan.
Ara
Bu oyun niye bu kadar begenilmedi anlamiyorum .Son 1 haftadir oynuyorum gayet hosuma gidiyor. Aksiyon akici, herturlu silah ve aleti level atladikca kullanabiliyorsun, guzel bir silah eklenti sistemi var. Battlefield'in diger multi oyunlarini pek sevmemistim genelde merminin nereden geldigini bile goremeden oluyordum nedense bu oyunda bir sekilde tutunabildim. Tek sikintisi evet oyuncu bulma sorunlu araya azda olsa AI atiyor.
Ara
(06-06-2022, 14:57)Sezar : Bu oyun niye bu kadar begenilmedi anlamiyorum .Son 1 haftadir oynuyorum gayet hosuma gidiyor. Aksiyon akici, herturlu silah ve aleti level atladikca kullanabiliyorsun,  guzel bir silah eklenti sistemi var. Battlefield'in diger multi oyunlarini pek sevmemistim genelde merminin nereden geldigini bile goremeden oluyordum nedense bu oyunda bir sekilde tutunabildim. Tek sikintisi evet oyuncu bulma sorunlu araya azda olsa AI atiyor.

1 dışında pek bf oynamasam da şu video bence gayet ikna edici. Bizim gibi bu türü pek oynamayan insanların gözüne çarpacak çok bir şey yok orası doğru. 

Ara
(06-06-2022, 14:57)Sezar : Bu oyun niye bu kadar begenilmedi anlamiyorum .Son 1 haftadir oynuyorum gayet hosuma gidiyor. Aksiyon akici, herturlu silah ve aleti level atladikca kullanabiliyorsun,  guzel bir silah eklenti sistemi var. Battlefield'in diger multi oyunlarini pek sevmemistim genelde merminin nereden geldigini bile goremeden oluyordum nedense bu oyunda bir sekilde tutunabildim. Tek sikintisi evet oyuncu bulma sorunlu araya azda olsa AI atiyor.
Hocam ben normalde fps oyuncusuyum, strateji oynamaya yeni başladım.
Battlefield 2042'yi aldım, 70 saat civarı oynadım. Bıraktım, yeni updateler ile toparlanmasını bekliyorum. Sevilmemesinin en büyük nedeni, beklenti çok yüksekti ve beklenenin çok altında kaldılar. Oyunun optimizasyon ve sunucu problemleri gibi teknik aksaklıklar da çok olunca oyuncular oyundan soğudu diyebilirim.
[+] 1 üye Kutadgu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Xbox pass'a geldi oynayanlar varsa beraber gidebiliriz. Söylenilenlere göre başlangıçta olan bir çok sorun dengelenmiş ve iyileştirilmiş. Yine çok iyi bir oyun olduğu söylenemez ama ortalama bir bf kıvamına gelmiş.
Ara
Geçen indirimlerde almıştım 10 saati geçtim sanırım. Açıkçası Bf 1 ve 5 kadar derinlik yok. Çok daha fazla arcade yapmışlar. Neler dönüyor pek anlaşılmıyor. Silahlar arasında ciddi dengesizlikler var. Ama classların neredeyse hepsinin kendi amacında oynanabilirliği var. Oyuna konstantre olmak istemiyorsam hikayeli oyun değil bunu oynuyorum. 1-2 el atıp çıkmalık oyun arayanlar için iyi bir tercih.
Daha önce denemiştim optimizasyon çok kötüydü, onu düzeltmişler. Problem yaşamadım hiç. Bf 1 ve 5'te olan topluluk oyunları bunda yok, en çok rahatsız olduğum kısım o oldu. Çünkü %200 damage üzerinden oyun açıyorlardı, oyun biraz daha duruluyordu. Misal normal oyunda hangi silahı alırsanız alın kafadan vurmadıysanız tek atamıyorsunuz, %200 damage oyunlarda bir çok keskin nişancı silahı ile bunu yapabilirsiniz.
Yakınacağım diğer bir konu da araçlar. Özellikle tankların tamir kitleri falan var, 4-5 tane roket atıyorsunuz, javelin atıyorsunuz yine patlamıyor. C5 diye bi yakından atılan kumandalı patlayıcı var, ondan 2 tane atınca patlıyor. İlginç olmuş.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.