Animasyon: Arcane (2021)
Diziyi izlemeden farklı farklı fragmanlar ile yarısını izlemiş olduk bile. Onun dışında güzel.
WhaW8Am.gif
Ara
Bu gece saat 05:00'de ilk bölümün prömiyeri Twitch ve RiotxArcane sitesi üzerinden izlenebilecek.
WhaW8Am.gif
Ara
Beklentim çok daha farklıydı. İyi veya kötü olarak söylemiyorum fakat dizi muhtemelen çoğu kişinin beklentilerinin çok daha üstündeydi. Daha fazla referanslar üzerinden dönen, oyunla ilgili kişilerin eğleneceği tür bir şey bekliyordum ki reklamlar da büyük oranda bunun üzerineydi. Tam tersine oyunla alakalı zerre fikriniz olmadan içine girip oldukça yüksek seyir zevki alabileceğiniz bir yapım olmuş.

İlk üç bölümde de beklenildiği üzere animasyon kalitesi zirvedeydi. Hikaye olarak tam nasıl bir şeyi alacağını bilmesek de genel hatlarını az buçuk biliyorduk. Seslerine daha aşina olduğumuz karakterlerin çoğu orijinal seslendirmenleri tarafından seslendirildiği için dublaj olarak izledim ve pişman olmadım. Jayce, Heimerdinger gibi karakterlerin seslerini alıştığınız şekilde duyduğunuzda karakterlere bağ daha çok artıyor. Arada sırada ufak referanslar vardı, kafesin içindeki kayacıl gibi fakat genel olarak tamamen orijinal bir yapım olmuş. Jinx'in "çocukluk travması" ve "Jinx" adı biraz göze sokulsa da iyi lanse edilmiş diye düşünüyorum. Tahminim ikinci kısımda bir time skip yaşanacağı üçüncü kısmın ise ikinci kısmı devam ettireceği yönünde. Bekleyip göreceğiz fakat üçüncü bölümün sonundaki "mor göz" göndermesi güzeldi.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
Animasyon tarzını çok beğendim, hikâyesi de gayet sürükleyici.

IbnE9P2.gif
Ara
Bugün 4, 5 ve 6. bölümler geliyor. Tahminimce önceki üç bölüm gibi sabah 5'te Netflix'te olur.
WhaW8Am.gif
Ara
Oldukca begendim. Klasik hikaye olsa da karakterler cok iyi ve konu guzel islenmis. Animasyon harika
Ara
(13-11-2021, 00:41)PCOyun : Tahminimce önceki üç bölüm gibi sabah 5'te Netflix'te olur.

Saat 11'deymiş, zaten sitesinde de yazıyormuş. Ayrıca paylaşılan Kısım 2 fragmanı:

WhaW8Am.gif
Ara
Birçok kişi powderden haz etmiyor ancak Türkçe dublajdaki seslendirmeyi de göz önünde bulundurursak powder son derece tatlı ve sevecen bir kız çocuğu olarak yansıtılmış, neden olduğu tüm olumsuzluklara rağmen temiz kalbi ve kendini gösterme isteği, keşke böyle sevecen ve arkadaş canlısı küçük bir kız kardeşim olsaydı dedirtti.
Ara
Röportaj oyun lore'u hakkında hiçbir bilgisi olmayanlar için spoiler içerebilir.

WhaW8Am.gif
Ara
Reddit'e Arcane avatarları gelmiş. Vi, Jinx, Vander, Jayce ve Viktor avatarları var. Caitlyn'in olmaması üzdü ama.
IbnE9P2.gif
Ara
İlk altı bölümü izledim animasyon kalitesi çok iyi bakalım nasıl devam edecek.
Ara
Müzik ve animasyon olarak beklenildiği üzere zirve bir yapım olmuş.
WhaW8Am.gif
Ara
IbnE9P2.gif
Ara

2. sezon yapım aşamasında.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2022'ye yetişmeyeceği de bilgiler arasında.
WhaW8Am.gif
Ara
Dizideki en hoşuma giden parçalardan biri:

WhaW8Am.gif
Ara
(21-11-2021, 11:38)Attila the Hun :

2. sezon yapım aşamasında.

WhaW8Am.gif
Ara
Senelerce o kadar League of Legends sinematiklerine maruz kaldıktan sonra bu çizim tarzı benim hoşuma gitmedi açıkçası. Kötü olduğu için değil, farklı bir tarz beklediğim için. Yine de son 3 bölümde çok ciddi bir görsel kalite farkı vardı ve aşırı hoşuma gitti.

Müziklere söylenecek laf yok zaten spoilerda bahsedeceğim ost ile zirve yaptı.

hby6qc.gif
Ara
Dizideki sanırım en sevdiğim parça bu:

WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.