Animasyon: F is for Family (2015)
Bill Burr'un yaptığı bir Netflix animasyonu, bölümler diğer animasyonlardan biraz daha uzun (27dk), 70'lerdeki bir aileyi konu alıyor.

Birinci sezonuna dün başladım toplam 6 bölümü var, ikinci sezonu garantilemiş.
İlk sezonu bitirdim zaten 6 bölümdü, genel yorumum şu şekilde:

İlk başlarda biraz yabancılık çekebiliyosunuz ama genel olarak güzel bir yapım olmuş. Çizimleri özellikle insan yadsıyor, hele ki Family Guy vb. yapımlara alışkınsa ancak o da çok problem değil. En büyük artısı 'aile komedisini' güzel bir şekilde yansıtması, izlerken aslen böyle bir dizi olması gereken Family Guy'da dahi bu şekilde 'aile' temalı bölümler olmadığını farkettim, Macfarlane açık bir şekilde normal bir erkek çocuk ve normal bir kız çocuğu için senaryo yazmaktan aciz, bu sebeple tüm yapımlarında Stewie gibi gerçekdışı veya Meg gibi sadece görüntüden ibaret çocuk karakterler varken F is for Family'de animasyonlarda kişiliğe ve ilgi çekici bir şekilde izlenebilirliğe sahip çocuk karakterler görmek mümkün. Aynı şekilde ailenin hayatı çok daha gerçekçi bir şekilde -kimi zaman absürtlüklerle olsa da yine de gerçekçi olarak- yansıtılıyor.

Yapım franchise olarak başarılı değil, yani şu bir üst mesajdaki köpek karakterinin oyuncağı veya çizimi olsa kim satın alır? Kimse almaz. Öte yandan Family Guy'daki Brian'a bakalım onun hem çizim olarak hem de karakter olarak daha bir albenisi var ve oyuncağı da satar çizimi de. Tabi bir yanda elimizde konuşan bir köpek varken diğer tarafta daha gerçekçi bir 'köpek' köpek olduğunu unutmamak lazım. 

Sonuç olarak F is for Family ismiyle uyumlu bir şekilde tam bir aile komedisi. Şimdilik sadece 6 bölüm olduğu için boş zamanınız varsa şans verebilirsiniz. IMDB puanı 8.
2. sezonu olacak mı ? Olacaksa ne zaman başlayacak, bilgisi olan var mı ?
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
İkinci sezonu garantilediğini duymuştum ancak çok izleyeni yoktur diye tahmin ediyorum bu animasyonu.
Henüz tarih verilmemiş 2. sezon için.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.