Anime 101: Hangi Anime ile Başlamalıyım
Sınırlıdan kastım telefon interneti.
Ara
Anime 101=Deathnote :)
Ara
Animeye uzak biri olarak bu konunun hedef kitlesi benim gibiler ondan dolayı kendi tecrübelerimi aktarmak isterim. Animelere uzak olma nedenlerimden birincisi abartılı bölüm sayıları. Ondan dolayı uzun animeleri direk siliyorum. Daha çok çocuksu ögeleri içeren animeleri de siliyorum. Kendimden örnek verirsem hem konusunun ilgi çekmesi hem bölüm sayısının azlığı hem de çevremdeki anime proflarının tavsiyesiyle Death Note'a başlamıştım ve üç günde bitirdim. Bayıldım tek kelimeyle. Bu animeler güzelmiş aslında demeye başlamıştım ama bu animeden sonraki tavsiye o zamanlar yeni çıkıp moda olan Sword Art Online ile benim için anime defteri uzun bir zaman kapandı. Hiç beğenmemiştim. Birkaç yıl sonra da Code Geass'a başladım bir arkadaş izlerken ilgimi çektiği için. O da güzeldi. Bu iki anime hariç hiçbir anime izlemedim. Bu iki güzel animeyi zevkle izlememe rağmen açıp anime izleyesim gelmiyor.
Kısacası kendi küçük tecrübelerimden yola çıkarsam, Death Note ve Code Geass-ama bu sırayla izleyin çünkü Code Geass'ın teması sarmayıp Death Note'a hiç başlamaya bilirsiniz ki Death Note muhteşem yapım- animeyle uzaktan yakından alakası olmayan kimseler için gayet yerinde seçimler.
Ara
Anime pek bilmemde vaktiniz varsa One Piece izleyin. İzlerkende anime izliyorum diye düşünmeyin. Vaktiniz yoksa da mutluka FMA Brotherhood olmasıl lazım onu izleyin. İkiside kült benim için. Ancak izlerken altında yatanları anlayamaya çalışmak gerekiyor. Bu şekilde ne kadar muazzam bir hikaye yazıldığını çözebiliyorsunuz.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Pokemon.
Ara
Uzun bir aradan sonra avatarı yeniden bitirdikten sonra anime izleyesim geldi. Code Geass'ın konusu dikkatimi çekti ve başlamaya karar verdim.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(24-05-2019, 16:04)Gurt : Uzun bir aradan sonra avatarı yeniden bitirdikten sonra anime izleyesim geldi. Code Geass'ın konusu dikkatimi çekti ve başlamaya karar verdim.

Code Geass efsane bir seridir.Biraz uzun gibi gelse de vaktine değecektir diye düşünüyorum ben Mecha türünü fazla sevmeyen biri olarak sevmiştim şahsen.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Code Geass anime olarak en güzel finale sahip animedir. Tabi kendi fikrim bu ama bence net olarak öyle.
Ara
5 bölüm kadar izlesem de şuana kadar animeyi beğendim ve sıkıcı bir havası yok bu benim için en önemli faktör. Uzun olması da hoşuma gitti en azından bir süre güzel vakit geçireceğim.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Konu çok güzel elinize sağlık.Bende iki tane beni ağlatan anime önereyim.
Romantik > Ef: A Tale of Memories
Dram > Angel Beats
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
(24-05-2019, 21:51)KARTAL : Konu çok güzel elinize sağlık.Bende iki tane beni ağlatan anime önereyim.
Romantik > Ef: A Tale of Memories
Dram > Angel Beats

Başlangıç olarak Ef: A Tale of Memories/Melodies önermek mi? OwO
Ara
Başlangıç için değil normal öneri :D
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
[+] 1 üye KARTAL nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ben de yazayım o zaman. kendim yeniyim ve çok derinlere girmeye niyetim de yok anime konusunda, genel popüler olanlardan ve ilgimi çekenlerden bazılarını izledim ve aynı şekilde devam etmeyi düşünüyorum, eğer edersem. ama şunlara bayıldığımı ve mutlaka izlemeniz gerektiğini söyleyebilirim
1)Fullmetal Alchemist
2)Avatar
3)Death Note
4)One Punch Man

narutodur bilmemnedir 20-30 sezonları var o tarz kültlere girmek istemiyorum çok uzunlar. bunları yeni başlayanlar kesinlikle izleyebilir, kısa süren ve içine alan animeler.
özellikle avatar kesinlikle bir başyapıt her karakterle ayrı ayrı bağ kuruyorsunuz, ben özellikle zuko ve toph`a bayılıyorum. favori karakterlerim diyebilirim.
duygusal anlamda muhteşem iş çıkarmışlar.hatta şimdi de 3. sezon 20. bölüm yani finalini izleyeceğim dizinin :d 
fma için konuşmaya gerek yok avatar kadar her karakterle bağ kurdurmuyor ama başrollerimiz iki kardeş ed ve alphonso ile yeterince bağ kuruyorsunuz. eğlenceli ve yine duygusal bir anime bence. kesinlikle tavsiye ederim muhteşem ötesi.
death note-> duygudan ziyade zekasal. sherlock dizisi bir anime olsaydı bence bu olurdu. 
one punch man-> izleyin ve eğlenin :d
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.