Manga Sohbet
lwPmyWd.png

Belli bir konusu olmayan ve konu açmaya gerek görülmeyen manga sohbetleri bu konu altında yapılabilir.
Ara
Yeni mangalarda artık can sıkan bir isekai bombardımanı var. Topluluk ne zaman sıkılacak acaba şu tembel kurgu türünden?
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Türkiye'de basımı tamamlanmış yada basılmakta olan olan ve naruto, one piece gibi çok uzun seriler olmayan (max 20 kitap) ve fotoğraftakilere benzer hangi güzel,sürükleyici mangaları önerirsiniz?

r8ifcp.jpg
[+] 1 üye Yukare nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Manga olarak The Promised Neverland, Webtoon olarak Solo Leveling ve Tales of the Demons and Gods önerebilirim.
Ara
(14-07-2019, 21:05)Aeschyli : Manga olarak The Promised Neverland, Webtoon olarak Solo Leveling ve Tales of the Demons and Gods önerebilirim.

Tavsiyeler için teşekkürler ancak basılmış mangalar daha çok hoşuma gidiyor internetten okumayı pek sevmiyorum.
Ara
Mangarock komple kapanıyor. Uygulama, serverlar, web sitesi vs. :/

Verileri yedeklemek için acele etmek lazım, eylülün 2. haftası fişler çekiliyor.

Edit: Daha çok bilgi için açıklamalarını okumakta fayda var.

https://mrcomics.com/

Lisanslı satış üzerinden işleyen yeni bir platform kuruyorlar.
Ara
Stokçular arasına katılayım bende var mı öneri mangan?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Önce yeni uygulama bulmamız lazım. :/
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şuan appstoredan girdim aylık 29 lira istiyor üzdü.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Solo Leveling çizeri hastalanmış 4 haftalık araya girdi webtoon.
Ara
Mangarock'un kapanma işi ne oldu hâlâ kapanacak mı?
Ara
(18-11-2019, 22:33)isocuk : Mangarock'un kapanma işi ne oldu hâlâ kapanacak mı?

Yalan oldu gibi. Siteyi kapatmışlardı geri açtılar, uygulamaya hala güncelleme geliyor. Fakat yeni bir açıklama yapılmadı. Şu an kapansa kimse şaşırmaz. Ben kapanma haberi çıkınca Tachiyomi'ye geçmiştim(sadece androidde var), ondan devam ediyorum artık.
Ara
Manga konusu bulmuşum, Kingdom'ı övmeden duramam.

Kingdom okuyalım, okutalım. Naruto-OP-Bleach ile aynı dönemde başlasaydı şimdi büyük 3'lü değil, büyük 4'lü olurlardı.
Ara
Junji Ito’nun “Korku Kesitleri” (Ma no Kakera) adlı mangasını okudum. Daha önce hiçbir çizimin beni bu kadar gerebileceğine ihtimal vermezdim, ter içinde kaldım.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-07-2022, 22:24)Attila the Hun : Junji Ito’nun “Korku Kesitleri” (orijinal adını bulursam ekleyeceğim) adlı mangasını okudum. Daha önce hiçbir çizimin beni bu kadar gerebileceğine ihtimal vermezdim, ter içinde kaldım.
Ef9oJpkWkAEu5l8.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Chainsaw Man Part 2(Chapter 98) çıkmış.
Ara
Mangaların artık birbirinin aynısı olmasından sıkıldım. Maalesef yaratıcı seriler üretilen kopyalara göre geride kalıyor, keşfetmesi çok zor. Manhwa ve Manhualar da maalesef bu durumda.
Ara
Mangaların %95'i felan İngilizce'ye çevrilmiyor. Çevrilenlerin içinde de mainstream/endüstriyel olanların oranı doğal olarak büyük. O sebeple "gerçek" manga piyasasında durum bu kadar kötü değil. Daha farklı enterasan şeyler "ılık" batılıları fazla "weirded out" ladığı için genelde çevrilmiyor. Ha ben de Japonca bilmediğimden çoğunu okuyamıyorum, böyle anlatınca ben okuyomuşum gibi anlaşılmasın. Nadiren, ilk 5-10 bölümün çevrilip bırakılanların, kilit kısımları çeviriciden baka baka okuyorum.

Seinenlerde bu durum daha az fakat onların da çoğu bayık ruhsuz oluyor. Özellikle "slice of life" türünde Japonların çok sıradan insanların çok sıradan hikayeleri fetişi var.

Yani yine de zor ama 100 tane içinden 1 tane enterasan bişey denk getirmek beni tatmin ediyor yine. Kalanı karakterleri vs. sevdiysem çıtır çerez diye okuyorum.
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.