Webtoon: Tower of God (2010)
Slider2.jpg

Tower of God
Arzuladığın şey ne?
Para?
Zafer?
Güç?
İntikam?
Belkide bunlardan daha önemli bir şey?
Ne arzuluyorsan hepsi burada “Tanrının Kulesinde”.

Genellikle böyle kısa kesmiş yabancı kaynaklarda ama fazla bir şeyde anlaşılmıyor bundan. Basitçe Tanrının Kulesi’ndeki mantığı anlatacak olursak kule kademe kademe testlerden oluşuyor bu testleri geçtikçe bir üste çıkıyorsun tepeye ulaşınca da istediğin şey gerçek oluyor diye özetleyebiliriz.

Ayrıntılı olarak kule hakkında bilgi verecek olursak: Kule bir kaç bölümden oluşuyor ve bu dünyayla alakası olmuyan fantastik bir evren. Gökyüzü, güneş ve yıldızlar bu dünyada mevcut değil. Kule iki kısımdan oluşmaktadır; Dış Kule ve İç Kule. Dış kule farklı ırkların yaşadığı sakin bir yerdir ve sadece kulenin sakinlerinden seçilen kişiler kuleyi tırmanabilir ama nadirde olsa kule sakini olmayanlar veya seçilmemesine rağmen iç kuleye girenler olabilmektedir. Bu kişiler kuralsız olarak adlandırılırlar seçilenler ise kurallı veya bunu seçilen ve seçilmeyen olarakta yorumlamak yanlış olmaz. Bizim ana karakterimizde kuralsızlardan biridir. Bu zamana kadar kuralsızlar güçleriyle ve kötülükleriyle kuleye korku salmış ve çok kötü bir izlenim bırakmışlardır. Ama ana karakterimiz olan Bamm her haliyle sıradan bir insandır. Bamm’ın istediği tek şey tanıdığı tek insanla yeniden birlikte olabilmektir. Ama kulenin testleri normal bir insanın hayatta kalabileceği düzeyde değildir.

Ara
Serinin animesinin çıkacağı duyuruldu. Nisan 2020'de geliyor.

bc1be99bc12b98a9a36c520bfe12eab51581048359_full.jpg
Ara

Trailer geldi.
Ara
Animesinin ilk bölümü çıktı. Ben beğendiğimi söyleyebilirim. Devamını getirebilirse kült shounen serileri arasına girecek bir eser olacak.
Ara
Webtoon'u okumaya çok niyetlendim ama bir türlü başlayamadım. Animenin gelişi iyi olacak. Fakat animasyonlar biraz... "şey" geldi gözüme. Umarım alışabilirim.
Ara
Evet animasyonlar bana da baya "slayt show" gibi geldi. Ama ben de izlemeyi planlıyorum.
Ara
Püü kesin yoktur forumda diyordum açmışlar konusunu önceden :d.
Webtoon nedir önceden bilirdim ama pek yeltenmezdim okumaya.Sonra can sıkıntısından gezerken Second of coming gluttony diye bir şey buldum.Kısa bir şeydi hemen güncele geldim.Renkli bir şeyler okumak hoşuma gitmişti mangadan sonra.Ardından solo leveling okudum yine kesmedi beni.Ondan sonra birileri Tower of God'u manhwaların One Piece'i diyince başlayayım dedim ToG'a.

İlk okumaya başladığımda klasik arkadaşlık hikayesi diye bir şey sanıyordum ama sonra çok farklı olduğunu anladım.Yarattığı gizem beni okumaya itti sürekli.Taa ki Tren arkının ilk kısımlarına kadar.Orası beni inanılmaz sıktı.Baya bir ara verdim okumaya.Bir şekilde oraları bitirdim şuan güncele varmak üzereyim.İnanılmaz açıldı webtoon.

Animesi de gelmiş sanırsam güncele vardıktan sonra onu da izlemeyi düşünüyorum.Okuyacaksanız tavsiye ederim.Farklı bir evreni var ve sizi içine çekiyor.Güzel waifular da var her ne kadar yüz tipleri genelde aynı gözükse de :D
Ara
Animesinin cliffhanger sayılabilecek finalini izledikten sonra başladığım bir webtoon.
Ara

2. sezonu duyuruldu.
youjo-senki-the-saga-of-tanya-the-evil.gif
Ara
İnternette editlerini falan görünce merak edip 1 bölüm izlemiştim. Tam istediğimi bulamadım yeni bir anime mi bu? Ben final yaptı sanıyordum.
t8nubAh.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.