Anime: Devilman: Crybaby (2018)
Plvmv8.jpg

Devilman Crybaby Go Nagai'nin Devilman isimli mangasından uyarlanan Netflix yapımı anime.
Toplam 10 bölümü var, her bölüm 25 dakika, Netflix üzerinden 5 Ocak'ta çıktı.
Ilk 2 bolumunu seyrettim. Absurt bir yapim olmus. Genel olarak iyi-kotu mucadelesi animelerini sevdigim icin bir bakayim dedim.Pek Japon animesi gibi degil.Ilk bolumunde ozellikle Death Note`dakine benzer garip bir karamsarlik havasi mevcuttu. Rahatsiz edici absurt +18 sahneler bolca mevcut.Seriyi tamamlayinca daha ayrintili birseyler yazacagim.
Ara
Evet seriyi tamamladim. Aslinda finale kadar bir hikaye anlatiyor gibi gorunen ama finalden sonra aslinda hikaye anlatmaktan cok tek amacinin sosyal mesaj vermek oldugunu anladigim bir anime. Insanliga cok anlamli elestirileri mevcut ve ben boyle bir eserin buyuk bir travma veya ihanete ugrayip insanlardan nefret etme noktasina gelmeden yazilamayacagini dusunuyorum.
Ilk bolumlerde yer alan absurt +18 sahneler sonraki bolumlerde hic yok. Finale yakin sizi ters kose yapmasi da ayri bir hos olmus.Nitekim,finale gelmeden sizi ters kose yapacaginin sinyallerini onceden verdigi halde.Sanki yazar en bastan beri sosyal mesaj vermek istiyormusta bunu sanatla nasil yaparim diye dusunup yazilmis bir anime gibi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.