Anime: Elfen Lied (2004)
elfen-lied-banner-2.jpg?w=529

Elfen Lied 2004 yılında çıkmış, 13 bölümlük bir anime serisi.
Elfen Lied ile ilgili paylaşımlar, sohbet ve tartışma bu konu altında yapılır.

Elfen Lied, Diclonius adı verilen özel bir tür insanların bulunduğu bir dünyada geçer, bu Dicloniusların kısa da olsa boynuzları ve görünmez telekinetik elleri bulunur. Hükümet bu türler üzerinde deney yapmak üzere Dicloniusları ele geçirmeye çalışmaktadır, bu esnada Dicloniuslardan biri olan Lucy kaçmayı başarır. Kaçışı esnasında kafasına aldığı bir darbe sonrası kişilik bölünmesi yaşayan Lucy birisi zararsız ve çocuksu, diğeri ise vahşi bir katil olan 2 kişiliğe sahip olur. Bu haldeyken Kouta ve kuzeni Yuka tarafından bulunurlar ve olaylar gelişir.

Bu animeyi çok uzun süre önce izlemiştim. Senaryosunu vs unutup ikinci kere izlediğim nadir animelerdendir. 

(20-08-2015, 18:07)Duman :
tumblr_mknh2zTT2s1rmtyk7o1_500.gif

5 sene önce izlediğim animelere tekrardan başlıyorum nostalji niyetine, ilk durak Elfen Lied.
Neredeyse tamamen unutmuşum.
Ekranınızı Nyuu ile temizleyin.
Animenin varlığından bihaber olduğum dönemlerde youtubede rastlayıp izlediğim daha sonra türkçe altyazılı tekrar izlediğim seridir : )
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Bilmiyorum ama biraz fazla beklentiyle girdiğimden olsa gerek seriye, beklentilerimin yarısını bile karşılayamadım.

İşleniş ve karakter gelişimleri güzeldi bence. Ana karakterimiz Kouta'yı zaten saymıyorum. Seyircinin bütün akış sırasında kendisi ile özleştirebilmesi için bilerek boş bırakılmış, sorsanız daha dün izlememe rağmen sadece iki tane kişilik özelliğini sayabileceğim boş bir kabuktan ibaret. Bir yandan da işlenip da yarım kalan temalar var. Mangayı okumadım ama sanki animenin ilk bölümlerinde mangaya sadık kalımış da son üç/dört bölüme doğru "abi tutmadı iş kapatalım" havasına girilmiş gibi. O yüzden malum hiçbir sonuca varmayan Yeni Adem/ Yeni Havva meselesini görmezden gelebiliyorum. Ya da özellikle son bölümdeki "Ne onu sen mi yaptın! Olmayan bütün karakter gelişimime neden olan travma demek buydu! Neyse önemli değil animenin bütçesi bitti." meselesini de anlayabiliyorum. Malum aynısı Evangelion'un başına da gelmişti. Mangayı hala okumamakla beraber bütçesizlikten kesildiğini düşündüğüm bir başka şey olan Kurama'nın da hikayeden çıkışı bence gayet güzeldi. Hikayedeki leitmotifler de hoştu. 10.5 bölümünü saymazsam sadece 12 bölüm sürdüğü için bence izlenebilir bir anime. Mangayı okuyup da yorum yapmak isterdim ama hiç tadım kalmadı.
Ara
sadece başlangıç müzüği için bile seyredilir! kanlı canlı bir animedir severiz.
[+] 1 üye diediebydie nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.