Anime: Ergo Proxy (2006)
1329323_English_ShowDetailHeaderDesktop_...574d09.jpg

Ergo Proxy 2006 senesinde çıkmış bilim kurgu anime serisi.
Serinin 23 bölümü var, Anime List'teki puanı 8.01.

Ergo Proxy ekolojik bir felaketten sonra insanoğlunu korumak için inşa edilmiş Romdeau şehrinde başlıyor. Şehirde insanlarla birlikte AutoReiv isminde insanlara hizmet eden robotlar bulunmaktadır. Bu robotlara bulaşan Cogito ismindeki bir virüs, bu robotların kendi varlıklarının farkında olmalarını sağlar, bir yandan da hükümet Proxy adı verilen gizemli bir humanoid yaşam formu üzerinde deneyler yapmaktadır.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bu anime benim favorim. Distopya, yolculuk ya da felsefe gibi temalar ilginizi çekiyorsa mutlaka izlemelisiniz.
[+] 1 üye Revolver nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Benim de zamanında izleyip çok beğendiğim bir animeydi. Bölümde bu şekilde aklımda yer edinmiş animeler için konu açmak istedim ilk konu da bu oldu.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Muhteşem bir anime. İlk başta daha noir başlayıp bir yolculuk hikayesine evrilmesi, sembolizmi ve sağlam senaryosu ile ilk onumda olan bir anime.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Favori animelerimden birisidir buna benzer önerebileceğiniz anime var mı?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.