Anime: Kami no Tou (2020)
Görsel

"Regular" adı verilen seçilmiş kişileri çağıran ve en derin arzularını vaad eden bir kule. Zenginlik, şöhret, güç veya hepsinden daha büyük bir şey, bunların hepsi kulenin tepesine erişenleri bekliyor.

Bam, hayatı boyunca yaşadığı karanlık bir mağara, pis kıyafetleri ve ulaşamadığı ışıktan başka bir şey bilmeyen birisi. Rachel adında bir kız ışıktan ona ulaştığında tüm hayatı değişir. Rachel ile yakın arakdaş olan Bam dış dünya ile ilgili pek çok yeni şey öğrenir. Ancak Rachel Kule'ye tırmanması gerektiğini söylerek ayrıldığında Bam'ın tüm dünyası yıkılır. Ne pahasına olursa olsun Racheli takip etmeye yemin eden Bam da Kule'ye çıkmaya karar verir ve ardından bir mucize gerçekleşir.

Ve böylece Kule tarafından seçilmeyen, kapıyı kendisi açan Bam'ın yolculuğu böyle başlar. Böylelerine "Irregular denir ve ne zaman bir Irregular Kule'ye gelse, Kule'nin temelini sarsan olaylar gerçekleşir.

MyAnimeList
Aksyion, Macera, Gizem, Dram, Fantezi
13 Bölüm

hby6qc.gif
[+] 2 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bu sezon animesi "tower of god" olarak geçiyor çoğu yerde ismi. aksiyon fantazi kurgusu da güzel , bu sezon nadir seyredilecek animelerden.
mangası da var ve biraz daha uzun ve detaylı,
Ara
Crunchyroll Originals adı altında çıkan ikinci anime. Yani animenin yapımcılarından biri Crunchyroll.

Anime alıştığımız üzere bir light novel veya manga uyarlaması değil, webtoon (internet üzerinden yayınlanan Kore mangası) uyarlaması. Yanlış bilmiyorsam en iyi webtoon sıralamasında birinci sırada ayrıca.

Karakterler, hikâye akışı, müzikler çok iyi.Normalde çizim tarzı farklı animelere alışmakta zorluk çekerim ancak bu animede tek bir saniye bile yadırgamadım farklı çizim tarzını. Herkesin izlemesini tavsiye ederim, haftaya son bölüm çıkacak.

Webtoon içeriği baya uzun, eğer hepsini ele alacaklarsa yüzlerce bölüm aime çıkabilir demek bu. Umarım çıkar.
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 1 üye Yukare nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bilmeyenler için ufak bir bilgi de vereyim, ana karakterin adı alt yazılarda (Türkçede ne yapmışlar bilmiyorum) Bam iken "Yoru" diye çağırılmasının sebebi bam Korece akşam demekken yoru ise Japonca akşam demek. Benim bir süre tuhafımı gitmiştim biraz araştırınca bu açıklamayı buldum. Eminim başkalarının da dikkatini çekmiştir.
hby6qc.gif
Ara
Baam gece anlamına geliyor ve karakterin gerçek ismi değil. 25. gece olarak geçiyor hatta. Japonlar bunu değiştirmek istemiş ama garip durmuş. Hatta ship lee soo ismini bile değiştirmişler. Beni biraz afallatmıştı.

Rachel yıldızları görmek istiyor çünkü geceden korkuyor. Gece ise Baam. İsim oyunu yapılmış.
Ara
Ara
Ara
(21-06-2020, 09:13)Yukare :
Ara
Ara
Ara
(17-08-2020, 01:07)isocuk :

Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.