Anime: Space Battleship Yamato 2199 (2012)
dp57900.png
İnsanlık 2191 yılında ilk kez uzaylılar ile karşılaşmış, ama bu karşılaşma kanlı uzay savaşları ve dünyayı zehirli bir çöle çeviren yörünge bombardımanlarına neden olmuştur. Dünya düşmanın bombardımanı nedeniyle yeryüzüne yayılan toksik bitkiler yüzünden ölürken, insanlık yerlatına çekilmiştir. Ta ki başka bir uzaylı ırk Dünya'yı kurtarabilecekleri bir aygıt için insanlığı gezegenlerine davet edene kadar. Ama ne yazık ki insanlığın son gemisi Yamato'nun yolculuğu hiç de kolay olmayacaktır. 

Myanimelist

[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Açılış müziği fazla hoşuma gitti animenin. Sırf o yüzden izlemeyi düşünebilirim.
Ara
İdare ederdi izlemiştim bir kaç sene oldu tam olayları hatırlamasam da efsane bir şarkısı vardı. Ayrıca eski bir serisi daha olması lazım bu Japonların Yamato aşkı bitmek tükenmek bilmiyor :)
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
(02-07-2020, 20:51)Faramir : İdare ederdi izlemiştim bir kaç sene oldu tam olayları hatırlamasam da efsane bir şarkısı vardı. Ayrıca eski bir serisi daha olması lazım bu Japonların Yamato aşkı bitmek tükenmek bilmiyor :)

Evet. 1974 yapımı bir seri daha var. 2012'yi bitirince onu da izlemeyi düşünüyorum. Şimdilik iyi gidiyor.
Ara
Seriyi bugün bitirdim. Serinin başlangıcında dünya nüfusunun bilmem kaçının ölmesi, çoğu karakterin "benim anam mezarda, benim bütün sülalemin cesetleri uzayda sürükleniyor"dan pek de ileriye gitmeyen geçmişleri, pat diye yok olan gezegenler ve elbette doğal olarak savaşlar yüzünden anlamsızca ölüp giden bir sürü isimsiz kişiyi saymazsak beklediğimden daha nasıl derler. "Toz pembe" bir seriydi. Toz pembe kulağa yanlış gelebilir ama şimdilik bir karşılığını bulamadım aradığım kelimenin. 
Savaş sahneleri güzeldi. Heryere saklanmış küçük tarihi referanslar da öyle. Ve yalan olmasın, son aralar böğrümü deşen animelere denk gelip durduğumdan Yamato'nun beklenmediğim toz pembeliği de oldukça güzeldi

Bunun yanında birkaç yorum da okudum inetnette. Serinin tarihini merak edenler için görece kısa da olsa Türkçe bir yazıya denk geldim. Bunun yanında yeniden yapımın devam serileri de gözüme takıldı ama erken dönemde izleyeceğimi sanmıyorum onları. Ama orjinal seriye de şöyle bir göz atmakta kararlıyım.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.