Anime: Steins;Gate (2011)
1624042_English_ShowDetailHeaderDesktop_...574d09.jpg

Steins;Gate 2011 senesinde çıkmış bilim-kurgu anime serisi.
Serinin toplam 24 bölümü var, animelist'teki puanı 9.15.

"Çılgın bilimadamı" Ritarou Okabe, Akihabara'daki eski binasında Mayuri Shiina, Hashida Itaru ve Daru ile birlikte "gelecek aygıtları" icat etmeye çalışmaktadır. Bu aygıtlardan sonuncusu mikrodalga telefonu adı verdikleri, muzu yeşil bir jele dönüştürme yetisine sahip bir aygıttır. Her ne kadar mucizevi bazı yönleri olsa da bu mikrodalga telefonu Okabe'nin bilimsel araştırmalarında pek ilerleme katetmesini sağlamaz - ta ki mikrodalga telefonun geçmişe mesaj gönderilebildiği farkedilene kadar. 

Muhteşem bir seri idi beynim yanmıştı izlerken o zaman olaylarını ve paradokslarını filan iyi anlamak lazım günde en fazla 5-6 bölüm izleyin diyeceğim türden bir seri eğer her şeyi ile anlamak istiyorsanız.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Severek izledim zamanında. Hikayesi çok tahmin edilemeyecek ve beyin yakacak türden değil ama işleyişi sizi sıkmıyor fazla. Bilim-kurgu türünü seviyorsanız kesinlikle deneyin. Attack on Titan izleyeceğinize bunu izlersiniz.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
Ara
ilk 8 bolum izledim, hicbir anime izlerken bu kadar bayilmamistim herhalde. Herkes 20 bolumunden sonra sariyor desede 8.bolumden sonrasini izleyemedik. Anime de sanki boyle yazin Agustos bocekleri cir cir oterde zaman gecmek bilmez ya iste oyle bir hava geliyor bu animeyi izlerken bana.
Ara
12. bölümden sonra asıl olaylar başlıyor, 8'e kadar sıkılman normal açıkçası. İlk 12 bölüm zaten hazırlık gibi mecbur izlemek zorundasın. 20 bölümden sonra sarıyor diyen saçmalamış biraz çünkü zaten 24 bölüm.
Ara
Beni benden alan bir yapım. Özellikle bilim kurgu seven arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.
Ara
En beğendiğim anime. Başları biraz yavaş gelebilir deniliyor ama bana öyle gelmedi.
İzleme sırasına gelirsek bu konuda 2 farklı düşünce var. Kronolojik sırayla izlerseniz ilk önce Steins;Gate'i tamamen izlemeli, sonra Steins;Gate 0'ı bitirip OVA'ları ve filmi izlemeniz gerekiyor. Ya da Steins;Gate 0 çıktığından beri bir çok kişinin yaptığı gibi şu sırayla izleyebilirsiniz:
Steins;Gate 1-22. bölümleri ve 23 (β)(Beta)'yı
Steins;Gate 0 tamamen
Steins;Gate 23-24. bölümleri izleyip ardından OVA'lar ve filmi izlemek. Steins;Gate OVA bölümü tarih olarak bütün bölümlerden sonra geçiyor. Steins;Gate 0 OVA bölümü ise Kagari ortaya çıktıktan sonra izlenebilir, zaten hikayeye katkısı yok. En son filmini izleyerek bitirirsiniz.
Ayrıca Steins;Gate: Soumei Eichi no Cognitive Computing adında OVA tarzı toplam 15 dakikadan oluşan 4 bölümlük bir mini animesi de mevcut ancak sıralama olarak bir yere uymuyor. Dolayısıyla başladıktan sonra istediğiniz an izleyebilirisiniz.
Ara
6 bölüm izleyip bıraktım. Sıkıcı geldi, tutturuuu.

Ara
Ayni seyi bende yaptim, herkes cok iyi dedi basladim bende 5 bolum izleyip birakmistim
Ara
Steins gate izleyenler genellikle 13-14 yaşında felan izlemiş oluyor kendimden biliyorum
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Dün anime gecesiyle beraber bitirdim. MyAnimeList'te 3. olunca çok daha fazla şey bekliyordum. Güzeldi ama biraz abartılmış olabiliir.
Ara
Anime gecesinde yaklaşık bir ayda bitirdik. Önceden tek başıma başlayıp 4 bölüm izlemiş ve bırakmıştım. Animenin sorunu başının ve sonunun sıkıcı olması değil bence. Asıl sorun ana karakterin tek bir sevilesi bile özelliği olmayan cringe oğlu cringe iğrenç bir mahlukat olması. İzlemesi o kadar acı verici bir karakter ki yanındaki sıkıcı yan karakterler bile insanın gözüne iyi gözüküyor. MAL skorum bu anime için 2.
Ara
Muhtemelen MAL'da 3. olacak kadar iyi değil ama izlediklerim arasında ortalama üstüydü.
WhaW8Am.gif
Ara
(25-05-2023, 22:09)Onur34 : Anime gecesinde yaklaşık bir ayda bitirdik. Önceden tek başıma başlayıp 4 bölüm izlemiş ve bırakmıştım. Animenin sorunu başının ve sonunun sıkıcı olması değil bence. Asıl sorun ana karakterin tek bir sevilesi bile özelliği olmayan cringe oğlu cringe iğrenç bir mahlukat olması. İzlemesi o kadar acı verici bir karakter ki yanındaki sıkıcı yan karakterler bile insanın gözüne iyi gözüküyor. MAL skorum bu anime için 2.

Ben de 3-4 bölüm izleyip bırakmıştım. Demek ki iyi yapmışım.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.