Anime: Zetsuen no Tempest (2012)
42453l.jpg

Zembereğinden Boşalmış Bir Zaman Bu, Ne Melun Bir Şanstır ki… Düzeltmesi de Bana Kalmış! 

Anime Adı: Zetsuen no Tempest 
Anime Türü: Aksiyon Dram Gizem Fantezi Shounen Piskolojik 
Bölüm Sayısı: 24 / 24 
Yapım Yılı: 2012 
Puanı : 7.8/10 

Tanıtım:
Mahiro Fuwa'nın kız kardeşi 1 yıl önce esrarengiz bir şekilde öldürülmüş ve Mahiro kardeşinin katilini aramak üzere ortadan kaybolmuştur. "Kusaribe" adlı büyücü klanının en güçlü büyücülerinden biri olan Hakase Kusaribe ise düşmanları tarafından bir adaya hapsedilmiştir. Hakase, irtibat kurabileceği birini ararken bir şekilde Mahiro'yu bulur ve ikisi bir anlaşma yapar. Anlaşmaya göre Mahiro, Hakase'nin düşmanları tarafından uyandırılmak istenen ve tüm dünyaya kaos getirecek "Zetsuen Ağacı'nı" durduracaktır. Bunun karşılığında Hakase, Mahiro'nun kardeşini öldüren katili bulmasına yardım edecektir.

Kişisel Görüşüm;Sonuna kadar heyecanla izlettiren keşke 24 Bölüm'den daha uzun olsa dedirten bir anime olan "Zetsuen No Tempest" gerek müzikleri gerek felsefi ve ebedi konusu ile sıkça öne çıkıyor ve yine idda ediyorum bunun gibi bir anime daha yoktur.Size her ama her duyguyu yaşatıyor bunda en önemli etken bana göre müzikler.Müzikler gerçekten ama gerçekten çok ama çok iyi seçilmiş ve tam sahnelerine koyulmuş.Edebi yanı ise ap ayrı bir olay olan seri'de sıkça Shakespeare'in "Hamlet" ve "Fırtına" adlı eserlerinden replikler verilmiştir.Hatta olay örgüsü bir nevi Shakespeare'in Trajedilerini andırıyor denebilir.Anime bittiği zaman gerçekten insanı düşünmeyi itiyor hatta şaşırtıyor bile bazı gerçekleri sorgulamanıza neden olabiliyor kendiniz ve çevreniz ile ilgili aslında daha uzun yazmak istiyorum ama daha fazla gevezelik etmeden kendimce değerlendirmeme geçiyorum.

Değerlendirmem;Konusu gerçekten çok ama çok güzel bunun yanı sıra Müzikler ancak bu kadar uyumlu olabilirdi.Açılış ve Kapanış müzikleri bana biraz sönük gibi geldi açıkçası ama anime'nin içinde çalan müzikler bir harika hepsi tanınmış müzikler zaten özellikle Klasik Müzikten hoşlananlar için.Edebi ve felsefik yanı ağır bastığı için ara sıra insanın canını sıkabiliyor ne yazık ki kafa boşlatmak için izlenebilecek animeler kategorisinde yer almıyor.Ama bu demek değildir ki kötü bir anime hayır tam tersi " Boş" bir anime değil bunun nedeni bu yüzden.Biraz değişiklik isteyen herkese tavsiye ederim okuduğunuz için teşekkürler acemice olmuş olabilir biraz yorumlar'da hatalarımı belirtirseniz sevinirim.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
eline sağlık güzel açıklamışsın.izleyeceklerim listesine ekleyeyim ben bunu elimdekileri bitirirsem buna başlayabilirim,teşekkürler.
Ara
İzledim vaktim boşa gitmiş gibi hissediyorum. Çok kötü diyemem ancak izleyebileceğiniz başka alternatifleriniz varsa onlara yönelin.
Ara
Eline sağlık saolasın :=)
Madem Seviyordun, Ne diye bana. Gelcekten, Bahsettin.?
[+] 1 üye Samethot826 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.