Anno 1404 - Kısa Sorular ve Cevaplar
RnB7rG.png
Anno 1404'ten ayrı konu açmak istemediğiniz kısa sorularınızı bu konu altında sorabilirsiniz.
Bu Bear's Cave yani ayı mağarası ne işe yarıyor ? Yol yapmak mantıklı mı ? Yoksa ayılardan kaçınmak mı gerekiyor ? 

93c1kbxbkw8xxyqzg.jpg

İkinci sorum ise ana adamdan başka kuzeyde yeni adalara da yerleştim. Bu adalar Bees, Grain, Grapes gibi farklı ürünlerin yetiştirilmesi için uygun gözüküyor. Yalnız ben bu binaları henüz göremiyorum. Patricians için mi gerekli bunlar ? Patricians ları da bir türlü çıkaramadım bu arada. 2200 civarında citizens 400 civarında da peasents var. Patriciansları açmak için hangi koşulları sağlamış olmam gerekiyor ?
Ara
İleride kürk çıkarabiliyorsun oradan diye hatırlıyorum, şimdilik yol yapmanın gereği yok.

Patricianlar için citizenlerin ihtiyaçlarını tamamlamış olman ve düşük vergide olmaları gerek. Grain ekmek ve bira yapımı için kullanılıyordu sanırım Grapes daha ileride olabilir.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Patricianları açmak için Citizenlere güneydeki adalardan baharat getirmelisin.
Sic Parvis Magna
Ara
Kıyafet eksiği varmış. Vergiyi de kısınca geldiler. Yeni binalar da açıldı teşekkürler.
Ara
Örneğin Nomadları Envoy yaptığımızda istekleri artıyor. Fakat diyelim ki biz sadece Nomadlara verdiğimiz şeylerden verdik. Yani atıyorum sadece hurma veriyoruz envoylara. Bu durumda nomaddan bir farkı var mıdır? 

Bir de örneğin halı vermesen dahi mutlu olmaya devam ediyor nomadlar. Ona halı vermemizin tek sebebi Envoy olması mıdır? Yani Envoy yapamayacak yine de Halı vermenin anlamı nedir?
Ara
Daha az vergi veriyorlar. Belli çeşitte üründen sağlayamazsan şehri terk etmeye başlıyorlar.
Edit: Tam emin değilim fakat mutlu nomad mutsuz envoydan daha çok vergi veriyor. Yani hurmayla beslediğin nomad hurmayla beslediğin envoydan daha mutlu olup daha çok vergi verecektir.
Sic Parvis Magna
Ara
Öncelikle sa beyler.

1. sorum:Spices nasıl üretiyoruz ?
2.sorum:Korsanlarla çarpışırken gemi hasar aldı gemiyi nasıl tamir ediyoruz veya yeni gemi nasıl basabiliyoruz ?
3.sorum:Adamda kömür yatağı var ama çıkarmayı beceremedim nasıl çıkarıcam şimdilik odun kömürüyle götürüyorum işleri ?
Ara
Selamlar

Spice Oriental (güneyde yer alan çöl adalarda) üretiliyor, üretilebilmesi için adada Spice fertility'si olması gerek (yukarıda adanın isminin yanında görünmeli)

Gemi tamir etmek için Repair Crane yapıp onun menziline gemiyi yanaştırmak yeterli.

Kömür madenlerden ileriki dönemlerde çıkarılabiliyor.
Şimdi çöl olan adalara yerliştim , adada spice fertility'side var.Ama nomad 'lerin teknolojisni bilmiyormuşum, Al Zahir amca öyle diyo nasıl açıcam onu ?

Biraz araştırdım prestijle açılıyomuş bi görevle geliyomuş prestij .Ben o evrak götürme görevini yaptım ama açılmadı ?
Ara
Richard'dan kağıt alıyorsun Zahir'e götürüyorsun Zahir'de 1. seviyeyi tamamladığında sana hediye olarak gemi veriyor, o gemiyle liman atıyorsun.
Eyvallah kendim karıştıra karıştıra çözdüm .Cevap geldimi diye bakiyim dedim yinede sağol Duman reyiz.
[+] 1 üye Binbaşı Pars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sa beyler.Baharat ve ekmek taşımaktan anam ağladı.Yokmu bu işin bi kolayı otomatik olarak trade route felan kuramıyomuyuz ?
Ara
Kurabiliyorsun sağ alttaki butonlardan.
beyler yangını engellemenin bir yolu var mı ya da hızlı söndürmenin?
Ara
(03-02-2019, 19:41)raskolnikof24 : beyler yangını engellemenin bir yolu var mı ya da hızlı söndürmenin?

Evler bir yerden sonra çürümeye başlayıp can kaybediyorlar. Can miktarı belli bir seviyenin altına düşünce de yangın çıkıyor. Şehrine carpenter binası eklersen menzilindeki çürüyen evleri tamir ederek yangın çıkma sıklığını azaltabilirsin. Çıkan yangınları da itfaiye otomatik olarak söndürmeye gider. (Menzili içindeyse)

Carpenter(latest?cb=20091216095517) ve itfaiyeyi(latest?cb=20091213053812) citizen binaları içinde bulabilirsin.
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yangının çıkacağını önceden binanın çürümesinden anlayabiliyorsun, binayı silip yeniden inşa edebilirsin bunu farkettiğinde. Çürüyen binayı menzili içine alan Carpanter binası olursa çürümeyi onarıyor.

Yangın çıktıktan sonra yanına fıskiye inşa edersen oradan da su taşıyabiliyorlar söndürmek için.

Edit: Ninjalanmışız.
Ipek yetistirmek istedigimde fertility yok diyor nasil halletcem sorunu
Ara
Adada "?" ile gösterilen fertility slotu varsa Grand Vizier'den ipek tohumu alıp adanın limanına bırakıp tohum soketlerinden birinde aktifleştirmen gerekiyor.
İpek fertility'si olan bir adada yetiştirebilirsin. Ya da npclerden seed dediğimiz adaya fertility ekleyen nesneden alarak adanın limanındaki ilgili bölmeye takarsan o adada artık ipek yetiştirilebilir. Fakat dikkat etmen gereken yegane husus her adaya bu şekilde dışarıdan tek bir seed getirilebiliyor.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.