AoE2 - 81058 Yaması İlk İzlenimleriniz
aoe2hd.png

Age of Empires II: Definitive Editon'a gelen 81058 Yaması ile ilgili ilk izlenimlerinizi bu konuda paylaşabilirsiniz.
tTRiYax.png
Ara
AoE2 için gelmiş en büyük yama bu oldu. Üzerine konuşulabilecek çok fazla değişiklik ve yenilik var. Benim en çok ilgimi çeken yeni teknoloji Gambesons oldu. Long Sword oynanabilirliğini arttırmak için getirilen çok önemli bir buff. Özellikle piyadelerinde bonus olan uygarlıklar bundan çok iyi yararlanacak. Metaya girdiklerini bile görmemiz mümkün.
tTRiYax.png
Ara
Portekizlilerin özel birimi olan organ gun bayağı bi nerf yemiş bence.Önceden de kuşatma silahı olarak geçiyordu ancak birimlere gerçek manada hasar verebiliyordu.Şimdi sadece boncuk atıyor gibi.Sicilyaylılarda ise özel birimi serjeantlar güçlenmiş gayet güzel bir güncelleme diğerlerini de oynadıkça yazacağım.
€20
[+] 1 üye Aiakos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-04-2023, 14:57)reddga : AoE2 için gelmiş en büyük yama bu oldu. Üzerine konuşulabilecek çok fazla değişiklik ve yenilik var. Benim en çok ilgimi çeken yeni teknoloji Gambesons oldu. Long Sword oynanabilirliğini arttırmak için getirilen çok önemli bir buff. Özellikle piyadelerinde bonus olan uygarlıklar bundan çok iyi yararlanacak. Metaya girdiklerini bile görmemiz mümkün.
piyadeler ne kadar boost alırsa alsın çoğu haritada atlılarla oynamak daha avantajlı oluyor.Raid yediğin vakit gidiyor oyun.
€20
Ara
Evet başlangıçta full piyade gitmek yine o kadar iyi olmayabilir ama onlara geçiş yapmak çok daha güçlenmiş. Malay gibi uygarlıklarda bu tarz taktikler meta olacak gibi aşağıya bunun bir örneğini koydum.

tTRiYax.png
Ara
(13-04-2023, 16:19)Aiakos : Portekizlilerin özel birimi olan organ gun bayağı bi nerf yemiş bence.Önceden de kuşatma silahı olarak geçiyordu ancak birimlere gerçek manada hasar verebiliyordu.Şimdi sadece boncuk atıyor gibi.Sicilyaylılarda ise özel birimi serjeantlar güçlenmiş gayet güzel bir güncelleme diğerlerini de oynadıkça yazacağım.

3 de organ gun ufak bir buff almıştı, mitralyöze kıyasla çok tırttı ama sonunda mitralyözü de harcadılar, demek 2 de de organı harcamışlar
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Portekiz aldığı son bufftan sonra iyi güçlenmişti, bir nerf lazımdı ama organ gun bu kadar nerf yemeyi hak ediyor muydu bilemedim. Farklı bir yerden nerf yapsalar daha iyi olabilirdi. Organ gun için üzüldüm.
tTRiYax.png
Ara
image.png

Bu yamada normalde mod olarak bulunan idle pointers ve small trees ayar olarak eklendi. Az önce bunları denedim, small trees modla tıpatıp aynı gibi ama idle pointers bana kötü geldi.

image.png

Yukarıdaki ayar olan idle pointers. Bence mod olanı daha iyi, onu kullanmaya devam ederim.
tTRiYax.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.